Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
  
Wojska Skavenów
 15-11-2006, 20:39
 Hipiss
 22757 x przeczytano

Olbrzymie szczury
Storm Vermin
Klan Moulder wyhodował te przerażające szczurze bestie do rozmiarów wilków, zachowując ich brutalność i wieczny głód. Łatwe w rozmnażaniu, są najtańszymi bestiami jakie wodzowie kupują od Klanu Moulder i dlatego bardzo często spotyka się je w armiach skavenów. Obrazowo mówiąc, to falująca masa śmierdzącego futra i ostrych kłów, która jest w stanie pokonać najbardziej zdyscyplinowanych przeciwników.
W czasie bitwy poganiacze zajmują się kierowaniem bojowych bestii Klanu Moulder w kierunku wroga. Słyną ze znakomitych umiejętności w posługiwaniu się batem. Inteligencja poganiaczy połączona z okrucieństwem ich podopiecznych tworzy niezwykle niebezpieczną kombinację na polu bitwy.
Cechy specjalne: Konieczny poganiacz; Duży rozmiar
 
Klanbracia
Warlord
Klanbracia stanowią podstawę każdej armii skavenów. W pojedynkę nie należą do specjalnie dobrych wojowników, brak im dyscypliny i determinacji, ale w większej grupie są przerażającym przeciwnikiem. Obecność innych skavenów zwiększa ich morale, dodaje pewności siebie i wzmaga ich brutalności.
Cechy specjalne: Brak
 
Szturmoszczury
Warlord
Sierść większych skavenów robi się ciemniejsza i z tego powodu osobniki o czarnym futrze budzą większy respekt i lęk wśród współbraci. Ci silniejsi i sprawniejsi wojownicy są wybierani przez wodzów do oddziałów szturmoszczurów, które są lepiej wyposażone i pełnią rolę straży przybocznej wodzów lub Szarych Proroków.
Cechy specjalne: Zabójcy olbrzymów
 
Rynsztokowcy
Storm Vermin
Rynsztokowcy są wyszkoleni w sztuce skradania się i działań na tyłach wroga. Robią rekonesans przed głównymi siłami armii skavenów oraz ukrywają się, by w czasie bitwy wyskoczyć nagle i zlikwidować obsługę wrogich maszyn, czarodziejów lub oficerów. Czasami ci podstępni wojownicy wykorzystują podziemne tunele skaveńskiego Pod-Imperium, by dokonywać niespodziewanych ataków na tyłach wrogich armii. 
Cechy specjalne: Harcownicy; Zwiadowcy; Zatruta broń
 
Powiernicy Kadzidła
Warlord
Jedynie najbardziej obłąkani i fanatyczni czciciele choroby otrzymują zaszczyt posługiwania się kadzidłem zarazy. Jest to broń przypominająca kiścień, którego bijaki wypełnione są tlącym się, sproszkowanym spaczeniem. Na polu bitwy, grupki Powierników Kadzidła maszerują przed większymi oddziałami Mnichów Zarazy, recytując Liturgicus Infecticus. Kiedy przeciwnik znajdzie się wystarczająco blisko, Powiernicy szarżują wymachując kadzidłami. Chmura trującego gazu, która ich otacza w czasie walki jest zabójcza tak dla właścicieli kadzideł, jak i dla ich przeciwników. Nie stanowi to jednak przeszkody dla tych szaleńców, którzy wykrzykują dziękczynne modły do Rogatego Szczura, nawet w momencie kiedy umierają z płucami pełnymi krwi i ropy.
Cechy specjalne: Harcownicy; Szał; Choroba
 
Siewcy Morowego Wiatru
Warlord
Siewcy Morowego Wiatru to wysoce wyspecjalizowana jednostka uzbrojona w kule wypełnione morowym powietrzem. Te kruche, szklane przedmioty zawierają toksyczne, opary pochodzenia spaczniowego. Wytwarzane są w sekretnych laboratoriach Spacz-Inżynierów. Małe grupki Siewców widywane są często na flankach armii skavenów, skąd rzucają swoje granaty w rycerzy i inne elitarne jednostki przeciwnika, ponieważ zbroje nie chronią przed morowym powietrzem.
Cechy specjalne: Harcownicy; Obrażenia od magii; Wybuchowość
 
Szczurogry
Clanrat
Szczurogry to szczytowe osiągnięcie Klanu Moulder. To potężne, niezdarne potwory, stworzone z kawałków różnych istot. Tylko najsilniejsze ze szczurogrów są w stanie przetrwać straszliwe warunki, którym poddają je od urodzenia poganiacze. Te okazy, które przetrwają walkę o pożywienie i schronienie, stają się niczym innym jak górą mięśni i ostrych jak brzytwy pazurów. Kierują się jedynie instynktem zabijania i są całkowicie zależne od poganiaczy.
Cechy specjalne: Wzbudza strach; Ogromny rozmiar; Zabójcze szpony; Miażdżący cios
 
Jezzaile
Storm Vermin
Drużyny Jezzaili składają się z dwóch skavenów. Jeden z nich uzbrojony jest w rusznicę o długiej lufie, drugi niesie tarczę chroniącą drużynę i ma za zadanie zapewnić solidną podporę pod broń. Jezzail strzela pociskami z oczyszczonego spaczenia, eksplodującymi przy kontakcie z celem, które nic sobie nie robią nawet z najgrubszych pancerzy.
Cechy specjalne: Harcownicy; Przebijanie pancerzy
 
Miotacze spaczognia
Warlord
Miotacze spaczognia to sprawdzona i ulubiona broń Klanu Skryre. Jeśli skaven wyposażony w ten miotacz uaktywni broń, z lufy uwalniany jest strumień płynnego ognia, rażącego wszystkich na swej drodze. W płomieniu można dostrzec zielony poblask spaczenia, co oznacza, że jest on jeszcze bardziej niebezpieczny. Nie raz zdarzyło się, że trafienie miotacza spaczognia wywołało panikę wśród nawet najdzielniejszych jednostek wroga.
Cechy specjalne: Wybuchowość
 
 
Działo spaczeniowe
Warlord
Działo spaczeniowe obsługiwane jest przez dwóch niewolników, którzy posiadają dość siły, by przemieszczać i obracać machinę, oraz adepta Klanu Skryre, dowodzącego niewolnikami i naciskającego spust. Nie jest tajemnicą, że obsługa zawdzięcza swoją siłę spaczeniowi zasilającemu działo. Niestety efekty uboczne obcowania z energią surowego spaczenia powodują, iż niewolnicy zwykle nie przeżywają nawet dnia. Ale to z reguły wystarcza...
Cechy specjalne: Strzał dalekiego zasięgu; Niecelność; Burzenie murów; Wybuchowość
 
Krzyczący Dzwon
Warlord
Krzyczące Dzwony to plugawe ołtarze, z których Szarzy Prorocy głoszą swoje nauki. Dzwon jest wszechobecnym symbolem, pojawiającym się w legendach opisujących powstanie rasy skavenów. Jego dźwięk sięga głęboko do okrutnych serc szczuroludzi, budząc w nich lęk i oddanie. W czasie starcia, przerażający dźwięk dzwonu jest dobrze słyszalny w bitewnym zgiełku i wieszczy zwycięstwo szczuroludzi oraz śmierć ich wrogów.
Cechy specjalne: Wzbudza strach
 
Spacz-Inżynier
Warlord
Ci techno-magowie wyposażeni są w rozbudowane uprzęże, pozwalające im obserwować wiecznie zmieniające się wiatry magii. Dzięki temu mogą sięgnąć po przepływającą moc i użyć jej energii do swych niszczących zaklęć.
Cechy specjalne: Wybuchowość
 
Skrytobójca
Warlord
We wczesnych latach historii skavenów Klan Eshin powędrował na wschód Starego Świata i tam zniknął po nim ślad. Przez stulecia uważano, że zaginął na zawsze. Kiedy jego członkowie powrócili do Skavenblight, stolicy-labiryntu skavenów, byli odmienieni. W czasie tego długiego kontaktu z tajemniczymi, ludzkimi kulturami Injii, Kitaju i Nipponu, skaveni wiele się nauczyli, zwłaszcza w dziedzinach kamuflażu i skrytobójstwa. Od tego czasu Klan Eshin ma swoje, ściśle określone, miejsce w społeczeństwie skavenów. Jego skrytobójcy stali się siłą, dzięki której Rada Trzynastu realizuje swoje decyzje i utrzymuje rządy terroru nad klanami. Oczywiście, z usług klanu Eshin często korzystają inni wpływowi skaveni, czy to w celu szpiegowania rywali, czy to „usuwania” politycznych przeciwników, którzy zbytnio się wybili. Skrytobójcy to mistrzowie sekretnych sztuk zadawania śmierci. Mówi się, że potrafią stać się niewidzialnymi i wychodzą z cienia, by przynieść zatrutą śmierć wskazanym ofiarom.
Cechy specjalne: Jednostka ukryta; Zatruta broń
 
Wódz
Warlord
Na szczycie hierarchii skavenów znajduje się wódz. To potężny, zdradziecki i bezwzględny skaven, który większość czasu spędza na pozbywaniu się rywali i pilnowaniu własnych pleców. Na polu bitwy wódz jest najlepszym generałem obok Szarych Proroków. Łatwo go rozpoznać po najlepszej zbroi i uzbrojeniu.
Cechy specjalne: Brak
 
Szary Prorok
Warlord
Szarzy Prorocy to żywi prorocy i pośrednicy w kontaktach z Rogatym Szczurem, którzy dla tłumaczą populacji Skavenów jego wolę i pragnienia. Szary Prorok jest nie tylko budzącym respekt generałem, ale także czarodziejem, potrafiącym zwiększyć swą magiczną moc pożerając spaczeń. Szarych Proroków często się widzi na Krzyczącym Dzwonie, skąd rzucają zaklęcia wykorzystując lepszą widoczność.
Cechy specjalne: Brak

Informacje dodatkowe:
 

Komentarze:
Początek 1 2 Dalej Koniec


 
02-01-2009, 21:18 | Szary_Prorok_Skavenow | Komentarzy w sumie: 1
Od 5 lat maluje figurki skavenów... nie popełniajcie mojego błędu, bo popadłem w fanatyzm i się niemal zakochałem w skavenach. Niemniej Skaveny są najpotężniejszą rasą spaczenia, inne rasy trzeba zabić, zabić.


 
22-08-2008, 00:31 | Skaven20 | Komentarzy w sumie: 1
Najlepsza rasa w warhamerze!


 
16-05-2008, 17:23 | Skaven Lord | Komentarzy w sumie: 2
Kupiłem se orginałke i mam pewien problem. Jak grac przez internet?
Nie mogę założć konta pisze żę taki profil już istnieje tylko z innym hasłem.
Nie chodzi o taki sam nick.
Wie może ktoś jak założyć, może potrzebny jest jakiś patch?????
Bardzo chce pograć skavenami przez neta!!!


 
19-03-2008, 16:35 | Skrigen | Komentarzy w sumie: 2
Co do najemników, to mają zielono skórych.


 
19-03-2008, 16:26 | Skrigen | Komentarzy w sumie: 2
Zgadzam się z Aqueek! For the Horned Rat!


 
25-06-2007, 15:09 | Danielus1 | Komentarzy w sumie: 3
Skrytobójca fajnie wygląda ale nijest najsilniejszy


 
14-06-2007, 21:37 | Danielus1 | Komentarzy w sumie: 3
empire ja bym grał Imperium są dobrzy ....: ) !!!!!!!!!!!!!!


 
19-04-2007, 18:38 | empire | Komentarzy w sumie: 3
wiesz może jakich najemników mają skaveni? jesli mozesz napisz też inne oddziały jakich mają najemników


 
19-04-2007, 18:33 | empire | Komentarzy w sumie: 3
no niewiem czy grać skavenami czy imperium


 
10-03-2007, 11:34 | Adrianowar | Komentarzy w sumie: 2
Skaveni nie wyglądają zbyt ładnie. Nie chciałbym prowadzić ich armii do bojuSkomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witaj na oficjalnej stronie gry Warhammer: Mark of Chaos."Strzeżcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego świata.
Przy mnie gromadzą się armie bogów, i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną."
 
Archaon, lord Czasów Końca
 
 
"Widzę w Waszych oczach, że boicie się tego wroga. Widzę w Waszych oczach zapytanie o to, jak walczyć z tak przerażającymi monstrami. Żołnierze Imperium, znam na to odpowiedź. Będziemy z nimi walczyć naszą stalą i naszą odwagą, ale przede wszystkim będziemy z nimi walczyć naszą wiarą w Sigmara."
 
Magnus Pobożny,
podczas bitwy u Bram Kislevu
Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Szukaj

This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited.

Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Darkblade, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Golden Demon, Great Unclean One, GW, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Lord of Change, Mark of Chaos, Nurgle, the Nurgle logo, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Tomb Kings, Twin Tailed Comet Logo, Tzeentch, the Tzeentch logo, Warhammer, Warhammer Online, Warhammer World logo, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Warhammer world are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2006, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.