Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
08-12-2014, 01:03 | 11355 x przeczytano | Lunatik
Druga edycja wydarzenia podczas, którego tworzy się gry

Po sukcesie Demo Game Jam, studenci Humanistyki drugiej generacji ze specjalności Gamedec, postanowili zorganizować kolejną imprezę polegającą na tworzeniu gier, tym razem pod szyldem Board Game Jam.Wydarzenie miało miejsce 6 grudnia na ulicy Kopernika 1, równocześnie z 35 Nocą Planszówek. O godzinie 19 fani planszówek zajęli miejsca na Auli Copernicanum, natomiast o godzinie 20 wszyscy jamowcy usadowili się na piętrze w specjalnie przygotowanej sali. Tak, jak w poprzedniej edycji, tak i teraz temat owiany był tajemnicą. Organizatorzy zdradzili go dopiero, gdy wszyscy uczestnicy, podzieleniu na drużyny, czekali na wytyczne. Podczas Demo Game Jam tematem były „Polskie gimnazja”. Tym razem, jak można było się spodziewać ze względu na datę wydarzenia, temat został osadzony w klimacie mikołajkowym i brzmiał „Kapusta i Mikołaj”.Warzywo w temacie wywołało chwilową konsternację, ale szybko okazało się, że abstrakcyjny temat skutecznie pobudził kreatywność uczestników i to aż na 3 godziny. Tyle właśnie czasu jamowcy mieli na zaprojektowanie prototypu gry planszowej. W sali od razu rozpętała się burza, na szczęście nie z piorunami, a z pomysłami. Wobec kapusty nie było litości. Miała pełnić funkcje miny, miejsca, z którego wyskoczy elf, czy też służyć jako waluta.Przechadzając się po sali i obserwując procesy twórcze byłam bardzo ciekawa efektów końcowych. O godzinie 23, kiedy zostały wykonane ostatnie szlify, nastąpiła prezentacja wszystkich dzieł, a następnie ich testowanie. Gry wydawały się być bardzo przemyślane, a ich walory wizualne przyciągały oko i zachęcały do wypróbowania. Czym jednak byłaby planszówka bez swojej nazwy? Jamowcy postarali się, aby tytuły były oryginalne, nieskomplikowane, a nawet trochę tajemnicze. Pojawiły się takie pozycje, jak: „Wanienki z prezentami”, „Zdobądź jak najwięcej kapuchy zostając twarzą Coca-Coli”, czy też „G. H. Edycja Świąteczna”. Atmosfera panująca zarówno podczas tworzenia planszówek, jak i ich testowania była bardzo entuzjastyczna. Uczestnicy wyglądali na zadowolonych ze swoich dzieł i przyznali, że nietypowy temat był bardzo dobrym zabiegiem ze strony organizatorów.Kolejna już edycja imprezy dowiodła, że projektowanie gier może być równie dobrą zabawą, co samo granie. Dodatkowo, nie wymaga od uczestników żadnych nadzwyczajnych umiejętności, a jedynie trochę zapału i pomysłowości. Zarówno Demo Game Jam, jak i Board Game Jam były jedynie rozgrzewką przed mającą nastąpić w styczniu imprezą Global Game Jam. Wówczas wydarzenie przyjmie charakter międzynarodowy i zostanie wydłużone w czasie, dając możliwość na stworzenie bardziej złożonych i dopracowanych projektów. Global Game Jam odbędzie się równocześnie w kilkuset miejscach na całym świecie, w tym również w Bydgoszczy.


Tekst: Natalia Woda
Zdjęcia: Aleksandra Bielicka

Powiązane linki:
 
Fanpage wydarzenia

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.