Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Galeria zasłużonych - Krell
05-04-2008, 08:34 | 3855 x przeczytano | Wiewiór

Krell był potężnym czempionem Chaosu jeszcze na długo przed założeniem Imperium. W tamtych czasach na świecie żyło niewiele ludzkich plemion, które były niczym innym, a barbarzyńcami, którzy posiedli parę umiejętności i poślednią wiedzę. Krell był władcą jednego z takich plemion, ogarniętego skazą Khorne’a – jednego z bogów Chaosu. W szybkim czasie wykroił dla siebie spory kawałek barbarzyńskich ziem Północy, gdzie założył swoje państwo, a następnie zwrócił się przeciwko Krasnoludom z Południa. Były to lata nazywane przez Niski Lud Czasem Lamentu, kiedy to ich imperium było wewnętrznie podzielone trzęsieniami ziemi i erupcjami wulkanów, a następnie najazdami wielu plemion orków, goblinów, Skavenów oraz innych kreatur z dna piekieł. Krell zawarł sojusz z nocnymi goblinami, oblegającymi twierdze Karak Ungor i Karak Varn. Jego imię powtarza się od tamtej pory w Księdze Klątw wielokrotnie… W końcu został zabity przez krasnoludzkiego bohatera – Grimbula Ironhelma podczas szturmu na Karak Kadrin.

Poddani Krella zabrali jego ciało spod twierdzy Krasnoludów i pochowali w wykutym w skale grobowcu, wykończonym surową stalą, na skraju ziem zwanych Pustkowiem Chaosu. Niemal 1500 lat później, Nagash odnalazł jego mogiłę, gdy zapędził się na północ w poszukiwaniu potężnego, magicznego artefaktu. Nekromanta słyszał wiele o krwawych, ale skutecznych rządach Krella i wskrzesił jego zmurszałe od lat truchło. Krell stanął na czele jednego z Nieumarłych Legionów podczas bitwy przeciwko Sigmarowi nad rzeką Reik.

 

Siły Krella zostały wysłane do ataku przeciwko Krasnoludom – sojusznikom Imperium, dając mu szansę na pomszczenie porażki sprzed wielu wieków. Pełen wściekłości i nieokiełznanej siły, spadł ze swoimi nieskończonymi oddziałami na szeregi krasnoludów. Bitwa była zażarta i choć nieustępliwi brodacze walczyli zajadle o każdy centymetr ziemi, liczebność wojsk Krella zdawał się być nieograniczona. Ale właśnie w chwili, gdy trzeszczące już pod naporem oddziały krasnoludów miały pęknąć, Sigmar powalił Nagasha potężnym ciosem, a jego armia rozsypała się w proch, gdy zabrakło jego woli, aby utrzymać ich przy życiu. Przetrwał jedynie Krell z niewielkimi siłami, to wyrąbali sobie wśród krasnoludów drogę ucieczki.

 

Wojska Sigmara były wycieńczone po bitwie i ruszyły od razu w pościg za niedobitkami nieumarłych. Błędem było uznać za niegroźne oddziały Krella i jego samego. Maszerując w dzień i w nocy, zbiegowie z bitwy nad rzeką Reik palili, rabowali i niszczyli wszystko, co wpadło im tylko w ręce, niszcząc świeże jeszcze podwaliny Imperium. Wiele wiosek padło ich ofiarą, miasta zostały wyludnione, a zamki spalone do gruntu. Tylko metropolie zapełniły się uchodźcami, uciekającymi przed siłami nieumarłych. Krell w końcu został osaczony, pokonany przez Sigmara w bitwie nad jeziorem Glacie i uwięziony w magicznie skonstruowanym grobowcu. Do dziś opowieści o tym potężnym wojowniku i jego przeklętym legionie krążą nocami przy ogniskach wagantów i awanturników.

 

Setki lat później, do grobu Krella wtargnął Heinrich Kemmler, potężny nekromanta. Zawarł z nim umowę, na podstawie której został uwolniony z magicznej pułapki w zamian za oddanie się na usługi Heinricha. Naprawdę, górska tułaczka Kemmlera była inspirowana przez ducha Nagasha, jako chytry plan, który miał na celu uwolnienie Krella i zjednoczenia go ze swoim dawnym panem, aby wspólnie pokonać rycerstwo Bretonni. Plan Nagasha został jednak spowolniony przez utratę większości wojsk w bitwie pod opactwem Maisontaal, ale siły nieumarłych postępują ciągle naprzód…

 

Krell zajmuje jeden slot herosa, ale może występować jedynie w armii dowodzonej przez Heinricha Kemmlera. Jego niepospolita siła nie idzie jednak w parze z nadzwyczajnymi umiejętnościami. Bohater ten dość słabo trafia, ale rani już z wysoką siłą 6, mając zasadę Killing Blow na 5+ oraz z możliwością, po zadaniu jednej rany, wbicia kolejnych. Nie jest też bezbronny w pojedynkach, gdyż posiada standardową dla nieumarłych bohaterów wytrzymałość 4 oraz Armour oraz Ward Save na 4+, jedynie za cenę głupoty, która przy jego niebagatelnych zdolnościach przywódczych  (10) nie jest mu w stanie za bardzo napsuć krwi. Jako, że Krell nie posiada żadnego wierzchowca, najlepszym rozwiązaniem dla niego jest dowodzenie oddziałem Grave Guardów albo szkieletów, którzy nabędą niezłej siły uderzeniowej dzięki niemu oraz staną się o wiele mniej podatni na rozsypkę po śmierci generała.

Autor: Michał „Wiewiór” Musiał
Redakcja: Piotr „Dark Kaczuszka” Krzystek

Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.