Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Nowe wampiry
28-03-2008, 23:18 | 5709 x przeczytano | dark kaczuszka

Wiele się słyszało o nowych wampirach, na przemian dochodziły informacje, że będą mocarne, bądź to kompletnie beznadziejne. Teraz już wiemy jak wyglądają, miałem nawet okazje parę razy nimi grać. Nie będę się wdawał w szczegóły, pokrótce tylko przedstawię zmiany, jakie zaszły (by nie pogwałcić praw autorskich, nie będę przedstawiał wartości punktowej nowych jednostek).

Heroes:
 

- Wampiry bardzo zyskały na nowej edycji, poprzednio z rzadka można było ich zobaczyć, a ich miejsce zajmowali nekromanci, w tej chwili mamy naprawdę dobrego czarownika, który potrafi dać niezłego łupnia w walce w ręcz. Owszem są drodzy, ale moim zdaniem jest to podstawa armii, to oni czarami wskrzeszają nam kolejne rzesze wojowników i to oni z siłą 5 i 3 atakami potrafią wysiekać sporo przeciwników.

- Nekromanci, ci stracili prym w najnowszej edycji, co nie oznacza że są dużo gorsi… no dobra, są gorsi, gdyż nie mogą mieć więcej niż 1 poziom magii, ale mają też swoje plusy. Pierwszym z nich jest to, iż czar, który będziemy używać możemy sobie wybrać, żadnego losowania. Kolejnym wielkim plusem jest ich koszt., który jest po prostu śmiesznie niski – mniej więcej taki sam jak goblińskiego szamana.

- Witch King, dalej pozostaje niezłym wojownikiem, potrafiącym zrobić niemałe kuku przeciwnikom.

 
Core:
 

- Zombie są jeszcze bardziej beznadziejni w walce, ale co za tym idzie – dwa razy tańsi. Powalczyć nimi nie powalczymy, ale do trzymania wrogich oddziałów nadają się idealnie, gdyż można wskrzesić ich naprawdę sporo.

- Szkielety bez zmian, mają tylko w komplecie lekkie zbroje i tarcze.

- Ghule straciły zasady skirmish i alive!, ale i tak jest to moim zdaniem najlepszy Core; 2 ataki i 4T daje radę, szkoda tylko, że nie można dać im sztandaru.

- Dire Wolf – tańsze, ale nie mają już bonusu w postaci 4S w szarży. No i nie możemy ich wystawić jako jedynych Core’ów, tak jak i Bat Swarmów oraz Corpse Carta.

- Bat Swarm – brak znaczących zmian, no może to, iż są dużo tańsze.

- Corpse Cart – nowość, długo by pisać, taka bestia „rydwanopodobna” dająca różne bonusy naszym jednostkom.

 
Special:
 

- Grave Guard bez zmian, prócz tego, iż dodano im tarcze na dzień dobry.

- Black Knight są trochę drożsi (z bardingiem o 3 punkty), ale za to z eterycznym ruchem.

- Fell Bat bez zmian.

- Spirit Host również bez zmian.

 
Rare:
 

- Vargulf to nowość w postaci wielkiego wampirycznego potworka z regeneracją.

- Blood Knight jest kolejną nowością, tym razem jako wampiryczni kawalerzyści z niesamowitym kopem (i ceną).

- Black Coach, karawan jak zwykle piekielnie skuteczny i klimatyczny, wysysa kostki magii przeciwnikowi dostając przy tym bonusy, no i już nie jest large target.

- Cairn Wraith – już nie bohater, a mocna eteryczna jednostka z banshee jako czempionem.

 

Magia (czyli to, co nowe wampiry lubią najbardziej):

Co tu dużo mówić, Vampire Counts magią stoi. W fazie magii dzieją się po prostu cuda, recastowane popychaczki, nieustanne wskrzeszanie na jednej kości, zgroza, zgroza i jeszcze raz zgroza. Jeśli przeciwnik nie ma przygotowanej skutecznej ochrony antymagicznej, nasza magia potrafi bardzo namieszać w grze, po prostu można robić cuda i to prostymi czarami za małą wartość punktową. Stara magia po prostu się nie umywa do tego, co teraz potrafią nieumarli.

 
Klimat:
 

Odrobinkę stracił, choć i tak dalej uważam Vampire Counts za jedną z bardziej klimatycznych armii, już nie gramy daną wampirzą familią i możemy dowolnie mieszać bloodline’y.

 

Jak już wspomniałem, zmiany wyszły nieumarłym na dobre, robiąc z niej jedną z lepszych armii w świecie Warhammera, ale na końcową ocenę trzeba będzie jeszcze poczekać, aż ludzie zdążą się ograć. Mi osobiście bardzo się podoba.

 

Autor: Piotrk „Dark kaczuszka” Krzystek

Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał


Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.