Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Galeria Zasłużonych - Tullaris
07-03-2008, 17:33 | 4120 x przeczytano | Wiewiór

Ostatnią część Galerii Zasłużonych poświęconą bohaterom specjalnym Ciemnych Elfów przeznaczam na opis Tullarisa – najsławniejszego dowódcy Egzekutorów.


Tullaris jest jednym z najokrutniejszych dowódców spośród całego ludu Nagarythe. Kiedyś wyrżnął ludność zajętego miasteczka do nogi, a budynki zrównał z poziomem ziemi, tylko dlatego, że nie podobała mu się jego nazwa. Pod jego dowództwem, Egzekutorzy brali udział w tak przerażających rzeziach, że oddział ten zyskał światową renomę i niejednemu odważnemu serce zadrży z trwogi na ich widok. Sama plotka o tym, że nadpływają do czyjegoś wybrzeża potrafi przerzedzić armie obrońców, którzy bojąc się przeraźliwych mąk wolą zrejterować z pola bitwy. Podczas wyprawy w niedostępne masywy Naggaroth, wydarł czarne serce górze, święcąc je krwią z własnych rąk. Celem eskapady było wykucie potężnego artefaktu, który miał bronić Tullarisa przed wrogami. Kiedy jednak powrócił w rodzinne strony, okazało się, że jego dwaj synowie podzielili jego władztwo między siebie i obwołali spadkobiercami. Tullaris dotarł do swojego rodowego zamku, znanymi tylko sobie, korytarzami i zabił obu synów we śnie, miażdżąc ich czaszki czarnym kamieniem, który wydarł górom. Korzystając z ich krwi rozpoczął pracę nad potężnym artefaktem – Czarnym Amuletem.

 

Przy wystawieniu, Tullaris zajmuje slot bohatera. Podczas bitwy musi dowodzić oddziałem Egzekutorów i nie może go opuścić. W jego cenę wliczone są magiczne przedmioty oraz ciężka zbroja. Tullaris stanowi przykład całkiem niezłego, ale w efekcie drogiego bohatera. Na plus na pewno liczy mu się to, że zajmuje tylko slot herosa i jest lepszy od zwykłego Noble’a (jeden A i Ld więcej to już całkiem sporo). Killing Blow, który obejmuje swoim działaniem wszystkie modele, niezależnie od US jest świetną zasadą, a topór, w który nasz bohater jest wyposażony pozwoli powalić nawet zwykłym ciosem potężnych przeciwnikom. Jakby tego było mało, Tullaris nie pozostał też całkiem bez obrony. Co prawda, posiada tylko ciężką zbroję, a co za tym idzie Armour Save’a na 5+, ale jego amulet daje mu Ward Save’a na 5+ oraz pozwala zwracać rany, które wybronimy. Właściwie trzema bolączkami, jakie gnębią tą postać, są: wysoki koszt (niecałe 250 punktów), na który nie zawsze możemy sobie pozwolić w przypadku herosów, jedynie 2 rany, co w zestawieniu z niską odpornością na ciosy nie wróży długiej żywotności oraz fakt, że Tullaris musi dowodzić oddziałem Egzekutorów i nie może go opuścić – wymaga to od nas wystawienia dość silnej jednostki, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę, a co za tym idzie – spore koszta. Mimo wszystko, Tullaris niewątpliwie jest bohaterem specjalnym, któremu warto jest się bliżej przyjrzeć, a nawet spróbować zrobić z niego użytek w bitwie, bo inwestycja w niego i Egzekutorów może zwrócić się podwójnie.

 
Autor: Michał „Wiewiór” Musiał
Redakcja: Piotrek „Dark Kaczuszka” Krzystek

Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.