Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Josh Sawyer (Fallout: New Vegas) - wywiad
06-05-2010, 11:10 | 4820 x przeczytano | ARTUT


Poznajmy kolejnego członka ekipy Obsidiana – aktualnie ciężko pracującego nad Falloutem New Vegas, Josha Swayera, Kierownika Projektu. Dowiedz się więcej na temat  jego obowiązków związanych z tym projektem (które są całkiem ważne),  najlepszych momentów kariery a także pasjach którym się oddaje wychodząc z biura.

Czym się zajmujesz w Obsidianie?

Jestem kierownikiem projektu  a także głównym projektantem Fallauta New Vegas. Jestem odpowiedzialny za całokształt gry a także za tworzenie zaawansowanych elementów gry, a także całego systemu. Pomagam koordynować prace nad produktem i prowadzę cały zespół, generalnie pomagam ludziom  obrać odpowiedni kierunek w pracy nad tym projektem jako całością.

Nad jakimi grami już pracowałeś?

Przygodę z tą branżą zacząłem od pracy nad serią Icewind Dale. Pracowałem także przy Neverwinter Nights 2 a także dorzuciłem swoje dwa grosze do nadchodzącego Alpha Protocol.

Co jest najlepszą/najgorszą częścią twojej pracy?

Naprawdę sprawia mi przyjemność patrzenie jak ludzie tworzą niesamowite rzeczy. Mało rzeczy sprawia mi większą radość niż chodzenie wokół i pokazywanie ludziom nową fajną opcję, zwierzaka, animacje, ikonę, ekran ładowania czy efekt w grze. Zdecydowanie najgorszą częścią mojej pracy jest poradzenie sobie z anulowaniem  projektu.

Czy są  jakieś radosne fakty związane z Obsydianem którymi chciałbyś się z nami podzielić?

W grudniu 2008 przeprowadziliśmy się z Santa Ana do Irvine. Właściciele poświęcili ogromną ilość czasu i zaangażowania w koordynacje rozwoju nowego studia i to jest fantastyczne. Biuro wygląda świetnie i panuje w nim niepowtarzalny klimat.

Jak dostałeś się do tej branży? Masz jakieś podpowiedzi dla ludzi chcących się do niej dostać?

Na studiach, nauczyłem się obsługiwać HTML i Flash. Zrobiłem kilka kontraktowanych projektów związanych z produkcją stron internetowych aczkolwiek nigdy nie przypuszczałem że doprowadzi mnie to do branży gier komputerowych. Jeden z moich przyjaciół powiedział mi że Black Isle Studios zatrudnia projektantów stron www do nieogłoszonego jeszcze projektu. Złożyłem aplikację i napisałem chaotyczny list motywacyjny, i z perspektywy czasu jestem zaskoczony że udało mu się przebrnąć przez pierwszą rundę. Szczęśliwie byłem jednym z 3 z grupy 59 aplikujących którzy znali Flash. Project okazał się być Planescape: Torment i dostałem tę pracę. Z biegiem czasu zostałem administratorem wszystkich stron Black Isle. Po tym jak zatruwałem przez  jakiś czas życie Feargusowi*, pozwolił mi pracować jako młodszy projektant  przy oryginalnym Icewind Dale.
Co do dostania się do branży zawsze powtarzam ludziom żeby robili mody i zgłaszali się do pracy w QA (testowanie jakości). Robienie modów pomaga ci zrozumieć od podszewki jak dana gra funkcjonuje i pokazuje determinacje do poświęcania czasu aby coś z nią zrobić. Nie musisz robić dużych modów, każdy mod jest dobry, jeżeli jest interesujący i dobrze wykonany. Praca testera sprawia że stajesz się integralną częścią procesu produkcji gry,  rozwija twoją zdolność do krytycznego myślenia a także umożliwia Ci kontakt z wydawcami.

Co było najlepszym momentem w twojej dotychczasowej karierze?

Gdy dorastałem , Brian Fargo** był jednym z moich bohaterów. Praca dla Black Isle była niesamowita dlatego że Intarplay zrobiło Bard`s Tale, pierwszego CRPG w którego grałem. Po tym jak  Icewind Dale trafiło do sprzedaży, Brian wysłał do Feargusa maila w którym napisał że przeszedł cała grę i naprawdę mu się podobała. Tak więc pomimo faktu że najlepszy moment w mojej karierze nastąpił rok po rozpoczęciu mojej kariery developerskiej uważam że ciężko będzie to przebić.

Która twoim osobistym zdaniem gra jest grą wszech czasów?

Mam trzy ulubione tytuły: oryginalny Pool of Radiance, Darklands i oryginalny Fallout, wszystkie mają swoje wady i cechy charakterystyczne ale właśnie te trzy tytuły są tymi które wciągnęły mnie bardziej niż inne. Są to także tytuły do których mogę wrócić bez poczucia że zestarzały się w złym stylu.

Na wydanie jakich gier czekasz?

Czekam na Alpha Protocol i bardzo chciałbym zagrać w Splinter Cell: Conviction. Czekam także na Brink bo zawsze byłem fanem Splash Damage od czasów Wolfenstein: Enemy Territory, mojej ulubionej wieloosobowej strzelanki zespołowej. Choć prawdopodobnie nie będę mógł w nie pograć przez jakiś czas gdyż mam zaległości, z ok. 12 grami z 2009 i początku 2010 roku, które muszę nadrobić.

Co sprawia że rano wstajesz z łóżka?

To zmienia się z czasem, lecz od kiedy dostałem się do branży gier komputerowych chciałem pracować przy jakiejś części Fallouta, zajęło to tylko 11 lat, ale lepiej późno niż wcale.

Jaka była najgorsza praca jaką wykonywałeś?

Na studiach pracowałem dorywczo przez jedną noc w fabryce krążków cebulowych. To było straszne. Pociłem się sokiem z cebuli przez kolejny miesiąc po tej jednej nocy w fabryce.

Jako osoba pochodząca z Wisconsin co myślisz o Brecie Favre***?

Jestem fanem Pacersów i pomimo tego że nie oglądam football to odruchowo będę przeklinał ludzi którzy będą zniesławiać „Paczkę” (takich jak Frank Kowalkowski, główny programista F:NV) Poza moim generalnym szokiem , że Fabre przeszedł do Vikingsów, to nie mam wyrobionej opinii na ten temat, ale hey, przynajmniej nie poszedł do Bearsów.

Masz jakieś inne hobby czy zainteresowania? Co lubisz robić w swoim wolnym czasie?

Lubię się uczyć nowych rzeczy ale nie poświęcam zbyt dużo czasu jednemu konkretnemu zajęciu. Lubię remontować stare (lata 60, 70) motocykle, jeździć na wycieczki motocyklowe i generalnie wyjeżdżać poza miasto kiedy tylko mam kilka dni wolnego.

(*)        Feargus Urquhart – Aktualny dyrektor generalny Obsidian Entertainment, szef Black Isle Studios.
(**)     Brian Fargo – Założyciel Interplay Productions.
(***)  Brett Favre – Amerykański zawodnik footbalowy, aktualnie  rozgrywający w Minnesota Vikings


Źródło: Cenega

Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.