Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Wywiad z Andrzejem Pilipiukiem
15-10-2015, 08:44 | 7639 x przeczytano | Ilka
Rozmowa z Andrzejem Pilipiukiem przeprowadzona w czasie Coperniconu

Idąc na spotkanie z panem Andrzejem Pilipiukiem nieco się denerwowałyśmy. Znaczy oczywiście, szeregowe Valkirii nie boją się niczego, jednak należy przyznać szczerze – odczuwałyśmy pewien dyskomfort psychiczny. Prawdopodobnie spowodowany był on tym, że pan Pilipiuk z przyczyn niezależnych od siebie dotarł na Copernicon z trzygodzinnym opóźnieniem, przez co wszelkie media dosłownie zwaliły mu się na głowę i zaistniało ryzyko, że nie uda nam się z panem Andrzejem porozmawiać.

Jednak po użyciu uroku osobistego, łokci, macek, jeszcze odrobiny uroku oraz logo Valkirii umieszczonego w widocznym miejscu, z niezawodnym uśmiechem numer pięć i ogranym tekstem „czy ma pan pięć minut i dwa słowa dla Valkirii” zasiadłyśmy wraz z panem Pilipiukem na wielkiej poduszce w Blue Roomie. Chciałyśmy spytać o wrażenia z tegorocznego Coperniconu, ale z uwagi na spóźnienie pana Pilipiuka właściwie nie był on na konwencie więc trzeba było nieco improwizować.

theRiddler: Ciężko pytać o wrażenia z czegoś, czego nie było. Ale chciałyśmy spytać ogólnie o wrażenia z konwentów, ostatnich.

A. Pilipiuk (sadowiąc się wygodniej): No to jedziemy. Ja bardzo lubię jeździć na konwenty, to jest takie można powiedzieć święto naszego roku, święto naszego środowiska. Zjeżdżają się ludzie z całego kraju, można spotkać znajomych czasem raz w roku, czasem cztery razy w roku. Pojawiają się więzi, buduje się jakieś środowisko, buduje się jakąś wspólnotę ponadregionalną, czasem pojawiają się też ludzie z zagranicy. Przyjeżdżają Ci, co pracują w Anglii na zmywaku, wracają na ten swój ulubiony konwent w swoim mieście.

Ilka:  A pan ma jakiś swój ulubiony konwent?

A.Pilipiuk: Bardzo lubię jeździć do Lublina, jestem pod bardzo dużym wrażeniem konwentów w Poznaniu, zwłaszcza że pamiętam te sprzed 15 lat, małe kameralne imprezy na 250 osób w wynajętej szkole – w tym roku 30 tysięcy uczestników. To jest ogromna wykonana praca. Z drugiej strony troszkę się z tego zrobiły takie targi, to już trochę aż za dużo się zrobiło. Tez trzeba powiedzieć, że robi, robi to wrażenie, że tylu ludzi interesuje się fantastyką, tylu ludzi potrafi się zjechać żeby zobaczyć ulubionego pisarza, pograć z podobnymi sobie świrami w różne gry, zobaczyć nowości książkowe i ogólnie dobrze się bawić przez kilka dni

Ilka: Wstyd przyznać, ale perspektywa wywiadu z panem zmotywowała mnie do szybszego sięgnięcia po pana książki . Jestem absolutnie pod wrażeniem, ale w związku z taką sytuacją naszło mnie pytanie – gdyby pan jako autor miał polecić komuś swoją książkę jako tą pierwszą, coś co by przyciągnęło czytelnika do pana twórczości, co by to było?

A.Pilipiuk: Ja się staram pisać tak, żeby moja twórczość przypominała trochę pudełko czekoladek – ktoś sobie otworzy, popatrzy i wybierze coś dla siebie. Mam powieści o Kuzynkach Kruszewskich, które są przeznaczone tak bardziej dla kobiet. Mam Operację Dzień Wskrzeszenia, która jest skierowana bardziej do młodzieży. Mam opowiadania o Wędrowyczu czy o Wampirze z warszawskiej Pragi, które są pisane na wesoło, dla ludzi którzy szukają fantastyki na wesoło i mam też opowiadania poważniejsze, zebrane w tomach opowiadań bezjakubowych.

No i wreszcie, jak ktoś, prawda, lubi historię, lubi przeszłość, lubi książki historyczno przygodowe, polecam Oko Jelenia – siedem tomów fantastyki historyczno przygodowej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

theRiddler: A jaka jest pana ulubiona książka wśród pańskich dzieł? Taka, którą się najprzyjemniej się pisało czy czytało?

A.Pilipiuk: Za bardzo udany uważam cykl Oko Jelenia, chociaż dla takiego przeciętnego czytelnika może być odrobinę ciężki. Natomiast z - nazwijmy to-  konkurentów bardzo cenię prozę Jarosława Grzędowicza i jego książki to jest naprawdę kawał dobrej roboty i czytam je z ogromnym kompleksem niższości i zawiścią i wściekłością, że to nie ja wpadłem na te świetne pomysły.

Ilka: By ukraść pana na chwilę czeka jeszcze cała kolejka, więc nie zajmujemy więcej czasu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

A.Pilipiuk: Cała przyjemność po mojej stronie
 

Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.