Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
POLCON oczami REBISU
29-08-2011, 15:40 | 3112 x przeczytano | konieczko
21 fantastycznych lat

Wczoraj zakończyło się w Poznaniu doroczne święto miłośników fantastyki POLCON 2011. W tym roku w gronie gości honorowych znalazł się Dom Wydawniczy REBIS, który z tej okazji przygotował kilka dodatkowych atrakcji dla czytelników oraz przeprowadził konkurs na najlepszą fantastyczną książkę na 21-lecie swego istnienia.

Już na początku każdy z uczestników Polconu otrzymał niezwykły upominek: duże, kolekcjonerskie karty z reprodukcjami sześciu wybranych, najciekawszych okładek książek REBISU, które ukazały się w ostatnim czasie. Nie chcieliśmy zarzucać fanów kolejnymi zwyczajnymi ulotkami, które niebawem zresztą wylądują w koszu – mówi Bogusław Tobiszowski, dyrektor ds. marketingu. – Dlatego przygotowaliśmy naprawdę fajne grafiki w postaci, której nikt nie powstydzi się postawić na półce czy powiesić na ścianie.

Po początkowych atrakcjach przyszedł czas na trzy konkursy – kreatywny poświęcony serii Diuna, sprawdzający wiedzę o cyklu Czarna Kompania oraz o… „fantastycznej” ofercie REBISU, która po 21 latach istnienia wydawnictwa, nie ukrywajmy, jest spora i obejmuje grubo ponad czterysta tytułów. Świetnie bawiący się uczestnicy, wykazujący się wielką inwencją i znajomością poruszanych tematów, ku swemu miłemu zaskoczeniu zostali na zakończenie obdarowani dodatkowymi upominkami od wydawnictwa.

Jednakże punkt kulminacyjny stanowiło piątkowe spotkanie z czytelnikami, w którym uczestniczyli prezes Tomasz Szponder, szef promocji Bogusław Tobiszowski oraz szef sprzedaży internetowej Andrzej Hudowicz. Dwie godziny w jednej z auli MTP obfitowały we wspomnienia, anegdoty, ale również rozmaite pytania, na które nie co dzień można uzyskać odpowiedź wprost "u źródła". Okazję po temu wykorzystało skwapliwie ponad siedemdziesięciu uczestników POLCONU, którzy opuszczali aulę w pełni usatysfakcjonowani, oczywiście z upominkami.

To właśnie podczas tego spotkania przeprowadzony został błyskawiczny konkurs na najlepszą "fantastyczną" książkę na 21-lecie REBISU. Jego uczestnicy mogli wskazać po pięć wybranych tytułów, które usytuowane w odpowiedniej kolejności otrzymywały stosowną liczbę punktów. Ich suma przesądzała o ostatecznej klasyfikacji. Zagłosowano łącznie na 89 tytułów, jednak na podstawie tak bogatej listy pokusiliśmy się także o wyłonienie dwóch dodatkowych kategorii fantastycznych – najlepsza seria i najlepszy autor.

Oto wyniki konkursu:

NAJLEPSZA KSIĄŻKA FANTASTYCZNA NA 21-LECIE REBISU


1. DIUNA FRANK HERBERT

2. UBIK Philip K. Dick

3. BLADE RUNNER Philip K. Dick

4. IMPERIUM CZERNI I ZŁOTA Adrian Tchaikovsky

5. KRONIKI CZARNEJ KOMPANII Glen Cook

6. SMOCZY TRON Tad Williams


NAJLEPSZA SERIA FANTASTYCZNA NA 21-LECIE REBISU


1. DIUNA Frank Herbert

2. CIENIE POJĘTNYCH Adrian Tchaikovsky

3. CZARNA KOMPANIA Glen Cook

4.PAMIĘĆ, SMUTEK, CIERŃ Tad Williams
 
5.FUNDACJA Isaac Asimov


NAJLEPSZY AUTOR FANTASTYKI NA 21-LECIE REBISU


1. PHILIP K. DICK

2. Frank Herbert

3. Glen Cook

4. Adrian Tchaikovsky

5. Terry Pratchett

6. Tad Williams

7. Terry Goodkind

8. Isaac Asimov

9. Anne Rice

10. Jonathan Carroll
Foto - copyright: Marcin "Dobermann" Pflanz

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.