Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
  
Modyfikacje broni
 21-11-2009, 11:38
 Hendley
 9296 x przeczytano

Anatomiczny chwyt

No, to w sumie prosta sprawa i istne wyzwanie dla twojej kreatywności. Chodzi tylko o to, żeby chwyt nie był tak po chamsku prosty i gładki, tylko dostosowany do kształtu dłoni. Jeśli masz warunki, możesz spróbować wyprofilować chwyt z metalu albo kompozytu, tak żeby przypadkiem spluwa nie straciła na swojej solidności. Ale widziałem też takich, którzy usiłowali przerabiać rękojeści swoich gnatów na drewniane. A jeden cwaniak to kiedyś nawet ulepił taki chwyt z pianki polietylenowej i okleił go później taśmą izolacyjną. Nie powiem, wyglądało nieźle, ale trochę zastanawiam się, czy długo mu to dziadostwo trzymało.

PT: Problematyczny
Czas: Godzina

Sukces: Celność broni poprawia się o 10%, ale nie może się w ten sposób poprawić ponad sumę 20%. Inaczej - broń uzyskuje cechę celny, jeśli jeszcze jej nie posiadała lub bardzo celny, jeśli już wcześniej była celna.

Porażka: No, stary, jak to spieprzysz, to masz przerąbane. Przecież to proste, dziecko mogłoby to zrobić! No dobra. Nie udało się? To w najlepszym wypadku zmniejsz celność o 10%, a w najgorszym zapomnij o strzelaniu z tej spluwy przez jakiś czas, dopóki nie wymienisz chwytu na inny, najlepiej fabryczny.


Delikatny spust

To taka niewielka przeróbka, ale trzeba przy niej uważać. Wystarczy, że spiłujesz trochę tylko więcej niż trzeba i będzie kiszka. Zasadniczo rzecz polega na tym, żeby kurek broni odciągał się przy mniejszym nacisku palca na spust niż do tej pory. Możesz tego nie dostrzegać, ale jeśli musisz włożyć nieco zbyt dużo siły w naciśnięcie spustu, to wówczas ręka może ci minimalnie zadrżeć tuż przed oddaniem strzału. Poprawiając, co trzeba, możesz tego uniknąć.

PT: Trudny
Czas: Kwadrans

Sukces: Celność broni poprawia się o 10%, ale nie może się w ten sposób poprawić ponad sumę 20%. Inaczej - broń uzyskuje cechę celny, jeśli jeszcze jej nie posiadała lub bardzo celny, jeśli już wcześniej była celna.

Porażka: Słyszałeś kiedyś takie złowieszcze „trzask!”? Nie? No to miejmy nadzieję, że tak pozostanie. W innym przypadku nie chciałbym być w twojej skórze. No dobra, powiedzmy, że rezultat będzie podobny do krytycznego efektu zacięcia się broni, w związku z czym nie postrzelasz sobie z tej spluwy dopóki jej nie naprawisz (i nie zdasz stosownego testu Rusznikarstwa).


Przekalibrowanie

Większa robota. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, by przystosować broń do innego kalibru. Od siebie dodam, że jest znacznie prościej, kiedy nowy kaliber jest mniejszy od swojego poprzednika. A co potrzeba zrobić? A no potrzeba wymienić zamek, przystosować komorę i lufę do nowego naboju. O części możesz się postarać z innych modeli broni. Niewykluczone, że coś tam będziesz musiał sam wyklepać i powycinać. Żeby zmniejszyć średnicę przekroju lufy możesz ją pochromować. Ale uprzedzam, że to może sprawiać później problemy. Rozumiesz, pojawi się jakiś mały błąd długości i przy pierwszym strzale kula utkwi w lufie.

PT: Bardzo trudny
Czas: Kilka godzin

Sukces: Broń zostaje przystosowana do nowego kalibru, ze wszystkimi tego konsekwencjami, tj. wielkość obrażeń, przebicie pancerza, pojemność magazynka itp., przy czym nie traci swojej niezawodności lub poręczności. A czego się niby spodziewałeś?

Porażka: Uuu, stary. No to dałeś ciała, nie ma co. Sytuacja ma się zapewne mniej więcej tak: masz dwie rozmontowane spluwy i żadna z nich nie nadaje się do użytku. Możesz z nich co najwyżej samopał sklecić. W innym wypadku, na przykład jeśli pan Gee Em ma dobry dzień albo zabrakło ci ledwie jednego czy dwóch punktów, żeby zdać ten test, po prostu musisz poświęcić dużo czasu na poskładanie swojej spluwy do stanu wyjściowego.

Rozszerzony magazynek

Dobra wiadomość brzmi: nawet jak coś spieprzysz, to gnatowi nic się nie stanie, tutaj ruszasz tylko magazynek. Zadanie sprowadza się do tego, żeby uciąć koniec zapasowego magazynka i przymocować go do drugiego. Możliwe, że przyjdzie jeszcze wymienić sprężynę, bo poprzednia jest przystosowana, żeby wypychać, dajmy na to, 13 kul, a nie 18. Tylko pamiętaj, że raczej nie uda ci się zwiększyć pojemności magazynka o więcej niż gdzieś tak o połowę.

PT:Problematyczny
Czas: Kwadrans

Sukces: Pojemność magazynka broni zwiększa się o max. 50%, zaokrąglając w dół.

Porażka: No cóż, były dwa magazynki, a teraz nie ma ani jednego! Prawdziwy David Copperfield z ciebie!


Wytrzymała konstrukcja

Też grubsza robota. Idea jest taka, żeby zastąpić lekkie, a co za tym idzie mało wytrzymałe, części broni na inne, wykonane z porządnego stopu stali. Sęk w tym, że raczej nie należysz do tych ludzi, którzy potrafią wytapiać stal, prawda? Więc musisz postarać się o surowce! Najprościej byłoby wykorzystać części z innych spluw, które z racji swego przeznaczenia są wykonane z lepszych materiałów. Wiesz, karabiny wyborowe, cekaemy. W nich lufę ciężko przegrzać, trudniej zatrzeć gwintowanie i takie tam. Fakt, robota nieziemska, bo właściwie wszystko trzeba przerabiać, przycinać i przetapiać. Jednak myślę, że wysiłek się opłaca.

PT: Cholernie trudny

Czas: Kilka godzin albo nawet cały dzień

Sukces: Gratulacje, zawodność broni spada o 2 punkty, chociaż dalej zacina się przy 20. Jednak, żeby właściciele kałaszy i innym spluw na głęboki połysk nie czuli się oszukani, to również wynik na stopień zacięcia broni jest o 2 punkty niższy.

Porażka: Nie pytaj, bo żal dupę ściska. Pomyśleć, że rozkręciłeś jedną spluwę i rozwaliłeś na amen drugą. A to i tak ten lepszy wariant. W gorszym rozwalasz na amen obie!


Hamulec wylotowy

To albo kompensator odrzutu. Genialna rzecz. Tyle tylko, że, o ile jeszcze o tym nie wiesz, nie dla każdej broni będziesz mógł coś takiego wykonać. Czemu? Bo większość współczesnych spluw już coś takiego ma, przynajmniej w pewnym stopniu. Tym niemniej, nawet jeśli coś już jest zrobione, to możesz to jeszcze udoskonalić. Hamulec to nic innego jak te wszystkie dodatkowe otwory przy wylocie lufy. Przez to, że gazy prochowe nie uciekają wyłącznie na wprost, ale także na boki, odrzut broni jest mniejszy. Pozornie sprawa jest prosta, ale jest dokładnie na odwrót. Wiesz, rozkładanie ciśnienia to w sumie skomplikowane zadanie, więc przydaje się znajomość fizyki i projekt na papierze.

PT: Cholernie trudny

Czas: Kilka godzin

Sukces: Celność broni poprawia się o 10%, ale nie może się w ten sposób poprawić ponad sumę 10%. Inaczej broń uzyskuje cechę celny, jeśli dotąd jej nie miała. Celność jest dodatkowo poprawiana o 10% podczas strzelania seriami lub ogniem ciągłym.

Porażka: Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co się stanie jak to skopiesz. Może kule zaczną ci wylatywać bokiem? Cholera wie. Prawdopodobnie broń zyska cechę niecelny (+10%), ewentualnie niecelny ogień ciągły (+40% podczas strzelania seriami).

Redakcja: Narmo


Informacje dodatkowe:
 

Komentarze:


 
24-11-2009, 14:58 | XeroBoy | Komentarzy w sumie: 1286
... bo trudno by było o amunicję :D


 
22-11-2009, 13:14 | Hendley | Komentarzy w sumie: 266
Hmm... Good point, mate. Chyba to wyedytuję przy najbliższej okazji. Żeby przypadkiem twój DESTER EAGLE nie strzelał rakietami ziemia-ziemia ;)


 
22-11-2009, 00:05 | Q-big | Komentarzy w sumie: 57
A tak poza tym, to w sumie fajna opcja z tą zmianą kalibru. Da się walić rakietami z pistoletu?


 
21-11-2009, 17:44 | Q-big | Komentarzy w sumie: 57
ojej. A już myślałe, że wchodzenie tu z czystego przyzwyczajenia nic nie da. A tu proszę. A tak btw, to poprowadziłbyś nam coś, a nie gupoty wypisywał.Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witamy w Bunkrze - stronie poświęconej Neuroshimie. Prosimy o opanowanie i stosowanie się do zaleceń obsługi Bunkra - od tego zależy Wasze bezpieczeństwo.

***
 
Pamiętaj! Bunkier wciąż potrzebuje nowych ludzi! Ludzi zdolnych, zdecydowanych i wytrwałych! To możesz być właśnie Ty!

***
 
Dowództwo Bunkra przypomina o nieustającej potrzebie wyrażania konstruktywnych opinii za pośrednictwem Komentarzy.
Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Szukaj

Nowości w V-Sklepie