Valkiria Network - Artykuły > Literatura > Victoria

http://valkiria.net/index.php?type=special&area=14&p=articles&id=15079


Victoria
 04-06-2009, 16:33
 kayunia
 3062 x przeczytano

Wampirzycę Victorię poznajemy w pierwszej części Sagi. Była ukochaną Jamesa i podróżowała wraz z nim oraz innym wampirem – Laurentem. Prawdopodobnie pochodziła z Francji. Miała bujne, płomniennorude włosy niezwykłej krasy. Swoim zachowaniem oraz sposobem poruszania się, przypominała dzikiego kota. W trzeciej części Sagi dowiadujemy się, że Victoria była utalentowanym wampirem. Jej dar polegał na tym, że posiadała niezawodny instynkt ucieczki.

W czasie pierwszej konfrontacji z Cullenami, nie odegrała znaczącej roli. Gdy James polował na Bellę, nie martwiła się o niego, ponieważ była przekonana, że nikt nie jest w stanie go pokonać. Po śmierci Jamesa, jej postać nie pojawia się już w pierwszej części Sagi.

W Księżycu w nowiu Victoria nie pojawia się osobiście. Pierwszych informacji o niej dowiadujemy się z wypowiedzi Laurenta, którego Bella spotkała w lesie. Mówi on, że wampirzyca postanowiła się zemścić za śmierć ukochanego Jamesa. Chciała zabić Bellę, by Edward poczuł, jak to jest stracić kogoś bardzo ważnego. Następne wzmianki o Victorii pojawiają się później, gdy sfora wilków z La Push polowała na nią. Wampirzyca kręciła się w pobliżu Forks.

W Zaćmieniu okazuje się, że Victoria stworzyła bandę młodych wampirów, które miały jej pomóc odnaleźć Bellę. W czasie, gdy wilkołaki wraz z Cullenami walczyły z nowonarodzonymi, doszło do walki pomiędzy Edwardem, a rudą wampirzycą. Cullen zabił w końcu Victorię, a jej szczątki zostały spalone.

Autor: kayunia
Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał

Informacje dodatkowe:
 

Komentarze:


 
15-06-2009, 17:03 | Olik_21 | Komentarzy w sumie: 115
Treściwe i ciekawe ;]Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.