Valkiria Network - Artykuły > Literatura > Carlisle Cullen

http://valkiria.net/index.php?type=special&area=14&p=articles&id=15045


Carlisle Cullen
 19-05-2009, 08:04
 CullenJames
 3673 x przeczytano

Panie i Panowie, oto ideał mężczyzny – Carlisle Cullen. Marzenie kobiet i niedościgniony wzór dla facetów. Carlisle wygląda jak hipotetyczny, młodszy, przystojniejszy brat Zeusa. Swoją urodą powala na glebę. Ten bardzo blady blondyn w pastelowych ubraniach, mimo iż nieco mdły w kolorycie, przewyższa swoim wyglądem wszystkich Hollywoodzkich aktorów, w tym Roberta Pattinsona.

Carlisle jest doskonale wykształconym lekarzem, zna się na wszystkim. Poprowadzi zagrożoną ciążę, zbada DNA wilkołaka, to znaczy, przepraszam – zmiennokształtnego – i sprawnie założy szwy. Zapewne mógłby pracować w najlepszych klinikach na świecie, choćby w słonecznym Los Angeles, jednak woli trzymać się małych szpitalików w ponurych miasteczkach. Lubi swoją pracę, dlatego prędzej spotkacie go na ostrym dyżurze, niż na lazurowym wybrzeżu (Carlisle żywi dziwną niechęć do słonecznych miejsc).

Wciąż pracuje, mimo że jest obłędnie bogaty (także dzięki korzystnym lokatom). Nie jest jednak jakimś Scrooge’m, wręcz przeciwnie – jest bardzo hojny, dziecku da kasę na sportowe autko, a żonie kupi wyspę. Bardzo rodzinny typ. Kocha żonę, która jeszcze mu się nie znudziła mimo dłuuuuugiego stażu w związku. Wspólnie adoptowali piątkę dzieciaków, z którymi mają trochę kłopotów (związki w rodzinie, próby samobójcze), jednak nic, czego nie dałoby się wspólnie pokonać. Mają też nowo nabytą synową. No i oczywiście wnuczkę. A na doczepkę do wnuczki – wilkołaka, to znaczy, przepraszam, zmiennokształtnego.

Jest doskonałym ojcem, ponieważ zawsze szanuje wybory swoich dzieci – czy chodzi o niechęć do studiowania na Dartmouth, czy z kolei o chęć zemsty/zabójstwa pięciu osób w sukni ślubnej. Jest wierzący więc, raczej nie ucieknie z krzykiem na widok krzyża. Uważa się za wegetarianina, mimo iż spożywa jedynie nieprzetworzone produkty pochodzenia zwierzęcego. Do tego zawsze poza domem. Ma łagodne usposobienie, jest sympatyczny i spokojny, więc mówią o nim także Stregoni Benefici. Na niekorzyść działa z pewnością jego wiek. Carlisle urodził się bowiem w Londynie w latach 40, z tym że niestety XVII wieku, jest więc rówieśnikiem Isaaka Newtona.

Aha, no i jest wampirem.

Autor: Patrycja „CullenJames” Nosek
Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał

Informacje dodatkowe:
 

Komentarze:


 
19-01-2010, 19:41 | NOTplastic | Komentarzy w sumie: 63
O rany, tekst GENIALNY. więcej,więcej,WIĘCEJ!!!!!!! gratuluję!


 
23-05-2009, 15:40 | Olik_21 | Komentarzy w sumie: 115
Opis genialny xd
Niektóre zdania mnie po prostu powaliły :P
Więcej! :)


 
19-05-2009, 19:48 | miyove | Komentarzy w sumie: 71
hahaha.. respekt dla autora xD


 
19-05-2009, 18:01 | BlackEvil | Komentarzy w sumie: 60
fajne takie teksty z humorkiem o by tak dalej w koncu zostaly jeszcze inne postacie do opisania :)


 
19-05-2009, 11:33 | Diana | Komentarzy w sumie: 69
,,Uważa się za wegetarianina, mimo iż spożywa jedynie nieprzetworzone produkty pochodzenia zwierzęcego." Ten tekst powaił mnie na kolana i inne częsci ciała;p
Podoba się, oj, podoba;p


 
19-05-2009, 08:08 | Wiewiór | Komentarzy w sumie: 942
Bardzo fajny i ciekawy opis! Gratuluję i poproszę o więcej takich 'lekkostrawnych czytadełek' :-)Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.