Valkiria Network - Artykuły > Literatura > Jacob Black

http://valkiria.net/index.php?type=special&area=14&p=articles&id=15024


Jacob Black
 10-05-2009, 19:03
 Diana
 4598 x przeczytano

Jacoba poznajemy już w pierwszej części sagi Zmierzchu, lecz dopiero w Księżycu w nowiu Stephanie Meyer rozwija jego wątek. Jego postać wzbudza sprzeczne odczucia i jest przedmiotem wielu dyskusji.

Jacob Black to Indianin z plemienia Quileute mieszkający w rezerwacie La Push wraz z niepełnosprawnym ojcem. Jest przyjacielem Belli Swan, która po rozstaniu z Edwardem nawiązuje z nim trwałą nić przyjaźni. Chłopak stara się ją wspierać w każdy możliwy sposób. Jest gotów oddać za nią życie, jeśliby zaszła taka potrzeba. Jacob zakochuje się w głównej bohaterce i za wszelką cenę próbuje zdobyć serce nieuchwytnej panny Swan. Nienawidzi Edwarda za krzywdę wyrządzoną jego ukochanej. Jego niechęć potęguje się, gdy wychodzi na jaw tajemnica wielu chłopców z La Push. Otóż Jacob wraz ze swoimi kolegami, stają się – podobnie jak wcześniej ich dziadkowie – wilkołakami (a właściwie Zmiennokształtnymi). Do przemiany młodych Indian dochodzi zaraz po pojawieniu się w Forks Victorii, która w akcie zemsty za śmierć jej ukochanego, Jamesa, postanawia zabić Bellę. Z początku Jacob wydaje się być przerażony zmianami zachodzącymi w jego życiu i wyglądzie, jednak z czasem uświadamia sobie, iż byt wilkołaka nie jest taki zły. Wraz z przyjaciółmi ma za zadanie ochrony paktu zawartego z rodziną Cullenów na długo przed jego narodzinami. Niejednokrotnie stacza też walki z innymi wampirami, by chronić ukochaną.

Jake robi wszystko, byle być z Bellą, mimo że rani ją i siebie. Los lubi jednak płatać nam różne figle. Dziewczyna wyznaje mu miłość. lecz decyduje się na życie u boku Edwarda. Na wieść o ślubie wampira z jego ukochaną młody wilkołak podejmuje dramatyczną decyzję – postanawia uciec. Zjawia się jednak na jej weselu, po czym znika. Powraca, gdy dowiaduje się o ciąży Belli. Nie jest zachwycony faktem, iż dziewczyna postanawia urodzić dziecko, pomimo tego, iż płód ją zabija. Los jednak lubi płatać nam figle. Jacob ostatecznie wpaja się w Renesmee – córkę Edwarda i Belli.

Autor: Patrycja „Diana” Wacławik

Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał


Informacje dodatkowe:
 

Komentarze:


 
23-05-2009, 15:35 | Olik_21 | Komentarzy w sumie: 115
No no, gratulacje, ładna praca :)


 
13-05-2009, 20:09 | Diana | Komentarzy w sumie: 69
Szczerze? Powtórzeń jest więcej;p
Wcześniej jakoś ich nie wychwyciłam, dopiero po opublikowaniu to zauważyłam.


 
12-05-2009, 18:26 | miyove | Komentarzy w sumie: 71
widze tylko jedna powtorzenie 'los lubi płatać nam figle' a tak to w porzadku ;dddd


 
11-05-2009, 18:43 | NOTplastic | Komentarzy w sumie: 63
same świetne prace, oby tak dalej. ;*


 
11-05-2009, 18:30 | madza358 | Komentarzy w sumie: 6
no ładnie ładnie podoba mi się
p.s Kocham Jacoba!


 
11-05-2009, 12:29 | BlackEvil | Komentarzy w sumie: 60
fajnie napisane, podobalo mi sie jak czytalamSkomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.