Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08

Strona startowa > Artykuły > Filmy > Żywioł. Deepwater Horizon - recenzja filmu

Żywioł. Deepwater Horizon - recenzja filmu
21-01-2018, 21:20 | 1233 x przeczytano | GuLIVEr

Przez ekran mojego telewizora przewinęło się wiele filmów katastroficznych: facet w dziurze wspominający dotychczasowe życie czy wybuchy autostrad i wszystkiego dookoła. Żywioł. Deepwater Horizon nie jest typowym filmem katastroficznym ze szczęśliwym zakończeniem. Jest to dosłownie zawładnięcie uczuciami odbiorcy. Nie przesadzam. Dla niektórych początek owego filmu może wydawać się dość długi i nudny, bo tak jest, ale po chwili szybkim i nieprzewidywalnym ciągiem wszystko zaczyna nabierać dynamiki i obrót spraw.

Cała akcja dzieje się na platformie wiertniczej Deepwater Horizon wybudowanej w Zatoce Meksykańskiej. Ma ona za zadanie wydobywanie ogromne ilości ropy co jest jednym z powodów napiętej sytuacji na pokładzie. Donald Vidrine (John Malkovich) - przedstawiciel koncernu BP - przed przyjazdem kolejnej zmiany, odwołuje akcję sprawdzenia konstrukcji platformy, o czym dowiaduje się Jimmy Harrell - "lider" zespołu i nakłania Vidrine'a do przeprowadzenia testów. Donald nie słuchając jego próśb rozpoczyna odwiert. Skutkiem jest wydostanie się niebezpiecznych gazów i uszkodzenia elementów platformy. Decyzja Vidrine'a jest przyczyną śmierci wielu pracowników.

Efekty, udźwiękowienie, sceny - żadne z tych elementów nie jest przesadzone. Elementy symboliczne filmu, np: skamieniały ząb, są doskonale umiejscowione i powodują dodatkowe silne emocje. Nie mogę też za dużo powiedzieć, by nie zarzucić chamskim spoilerem. To po prostu trzeba obejrzeć. Ze względu na nadchodzący sztorm, bohaterowie nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Niektóre sceny ukazują potęgę natury i samej platformy co dodatkowo zapiera dech w piersiach.

Polecam ten film wszystkim filmowym maniakom, którzy szukają wrażeń i dobrego dramatu katastroficznego, a mają dość słabych i przereklamowanych odsłon ;)

 


Informacje dodatkowe:
 

Powiązane linki:
 
zwiastun filmu