Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Koszary straży miejskiej
09-08-2008, 22:22 | 6123 x przeczytano | Korneliusz

Jak każde miasto prawa, Brucknerfeld posiada także swoje siły porządkowe, tzw. Straż Miejską. Ich główna siedziba znajduje się dokładnie naprzeciwko zamtuza Czerwona Róża. Jest w stanie pomieścić do dwustu strażników i w razie potrzeby może służyć za mały zameczek, który broniony nawet przez garstkę obrońców dość długo może stawiać opór.

Początkowo, kiedy miasto jeszcze powstawało, był to mały drewniany budynek mieszczący maksymalnie dziesięcioosobową załogę. Wraz z rozwojem miasta, budynek ewoluował przybierając coraz to nowocześniejsze formy. Z małego domeczku przekształcono go w duży piętrowy budynek, temu z kolei dobudowano piętro, a następnie przebudowano go na dużą, kamienną kamienicę. W ciągu ostatnich czterech lat z sąsiadujących z nim domów wysiedlono ludzi i zburzono je, aby utworzyć plac dla ćwiczenia nowych rekrutów. Jednocześnie kamienicę rozbudowano w ten sposób, że po bokach powstały dwie wieże i piętrowa dobudówka, w której obecnie mieści się jadalnia. Na dzień dzisiejszy na ukończeniu jest budowa stajni oraz kamiennego muru, który ma otaczać cały ten kompleks. Do budynku prowadzą dwa wejścia – jedno dla petentów, a drugie dla strażników.  Zbudowane z białego kamienia, koszary utrzymywane są w idealnej czystości, przez co strasznie wyróżniają się w brudnej dzielnicy.

Wewnątrz budynku panuje idealna czystość, a to za sprawą kapitana Jonatana Glumpa, który ma bzika na punkcie czystości. Kiedy wejdziemy przez wejście dla cywili, drogę zagrodzi nam drewniana lada, za którą siedzi oficer dyżurny, któremu należy zgłaszać nasze problemy. Jeżeli uzna on, że są one na tyle poważne, iż należy zgłosić je do kapitana, zostaniemy wpuszczeni do wnętrza budynku. Jeżeli nie, oficer po prostu zanotuje to w księdze i zapewni nas, że jakiś patrol się tym zajmie. Kiedy już zostaniemy przepuszczeni przez wyżej wspomnianą ladę, zobaczymy dość dużą salę, w której stoi masa biurek, jakaś tarcza do gry w lotki i ogromna tablica z rozkładami patroli. Krzątający się, bądź obijający strażnicy w ogóle nie zwrócą na nas uwagi, tylko będą kontynuować wykonywanie swoich czynności. Z sali prowadzą dwa wyjścia; pierwszym jest to, przez które weszliśmy, drugie znajduje się po naszej lewej stronie i prowadzą do niego schody – jest to gabinet kapitana.

W gabinecie komendanta nie ma niczego specjalnego – ot, duże dębowe biurko, kominek oraz sterta papierzysk, które musi przeglądnąć ów kapitan. Nad kominkiem wiszą trofea z polowań, po czym wnioskować można, iż człowiek ten uwielbia polować. W ostatnich latach straż miejska dorobiła się opinii pracowitych i kompetentnych (oczywiście ze strony zwykłych obywateli, złoczyńcy wciąż zwą ich psami i maminsynkami).

Autor: Korneliusz „Korneliusz” Krupa
Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał


Informacje dodatkowe:
 

 


 
20-06-2009, 15:51 | avakarian | Komentarzy w sumie: 16
Najlepsza w całym tekście jest: ,,kamienna kamienica"
bez urazy
pozdrawiam i życzę wielu udanych tekstów


 
11-08-2008, 20:33 | Korneliusz | Komentarzy w sumie: 41
Ależ dziękuje bardzo i postaram się bardziej pracować nad przyszłymi materiałami.


 
10-08-2008, 18:59 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Fajny tekst choć przyznam, że spodziewałem się większej ilości materiału. Warto by go rozszerzyć. Ale skoro to debiut to myślę, że udany :)


 
09-08-2008, 22:25 | Wiewiór | Komentarzy w sumie: 942
Tekst bardzo ciekawy, a samo miejsce szczegółowo, choć nie rozwlekle opisane. Gratuluję świetnego debiutu na Valkirii i życzę nam owocnej współpracy! :-)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.