Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Zamtuz "Czerwona Róża"
16-10-2007, 19:59 | 3478 x przeczytano | Wiewiór
ZAMTUZ CZERWONA RÓŻA

Jednym z najzacniejszych lokali dla panów w Brucknerfeld jest dom uciech cielesnych „Czerwona Róża”. Cieszy się wielką estymą wśród stałych bywalców, zaś ci, którzy w mieście spędzają tylko krótkie chwile witają i żegnają przybytek z zachwytem. Mimo że lokal jest solą w oku miejscowych Sigmarytów, to niestety nie mogą usunąć go z dzielnicy, w której znajduje się ich katedra. Odpowiednio silne plecy w postaci dłużników i częstych klientów oraz pękatej kiszki wypełnionej koronami spełnia swoją rolę i świetnie utrzymuje burdel na swoim miejscu już od kilkunastu lat.

 

Całkiem spory lokal początkowo mieścił się w dwóch pomieszczeniach mieszczańskiej kamienicy. Szybko jednak zdobył sławę na tyle dużą, aby mógł wynająć całe piętro, a wkrótce cały budynek. Teraz „Czerwona Róża” to cały, można by rzec, kompleks rozrywkowy dla tej bogatszej części Brucknerfeld. Spotykają się tam zarówno szlachetnie urodzeni, panowie, zamożni mieszczanie jak i ludzie wolni, którym w życiu się powiodło. W ofercie można odnaleźć zarówno uciechy dla tych mniej wymagających – takie jak przysłowiowe 3P, czyli popić, przylać w mordę i podupczyć, jak i dla tych, którzy w Brucknerfeld szukają czegoś więcej niż „tylko” zabawa. Piwniczka kamienicy, w której znajduje się „Czerwona Róża” nie od parady zwana jest też Jaskinią Hazardu, gdyż to właśnie w niej przepadają całe fortuny, a rodziny możnych po godzinie gry muszą zastawiać rodowe posiadłości. W zamtuzie tym można też doświadczyć bardziej fizycznych przeżyć i bynajmniej nie o bezpośrednie usługi kurtyzan tutaj idzie. Kąpiele, masaże i inne, znacznie bardziej wyrafinowane przyjemności nie ujęte w taryfikatorze są na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto może pochwalić się garścią brzęczących monet.

 

Mimo wielu możliwości do stania się pralnią brudnych pieniędzy, czy elementem bandyckiego półświatka, zamtuz „Czerwona Róża” niemal przez cały czas swojego istnienia jest czysty wobec imperialnego prawa i miejskich rajców. Dziewczyny pracujące w lokalu robią to z własnej woli – mało tego, stale jest ktoś chętny do zatrudnienia się, hazard uprawiany jest tylko przy zaprzysiężonych i sprawdzonych krupierach, a wszelkie nieścisłości są wyjaśniane na miejscu. Klientom, którzy mogą być narażeni na niebezpieczeństwo po horrendalnej wygranej lub przegranej zostaje także przydzielona ochrona na czas powrotu do domu. Każda korona, jaka zostanie zainkasowana przez „Czerwoną Różę” jest uczciwie rozliczana i opodatkowana, a tylko niewielki odsetek ochroniarzy ma kryminalną przeszłość.

 

Zasługą tego jest prawdopodobnie nieugięty charakter prowadzącej ten przybytek herod-baby – Amelii von Grutsch. Starzejąca się wdowa po kupcu korzennym wpadła na pomysł zamtuza niedługo po pogrzebie swego męża i już po kilkunastu dniach rozpoczęła swą działalność gospodarczą. Pierwsze kilka miesięcy są jedynym okresem, w którym Amelia musiała wdawać się w konszachty z ciemnymi typami Brucknerfeld, było to jednak konieczne, jeśli chciała utrzymać interes przy życiu. W końcu mogła uniezależnić się od nich i jak do tej pory nie jest przez nikogo niepokojona. Nieraz składano jej propozycje współpracy, czy ochrony, ale ilekroć próbowano ją nagabywać, zawsze petenci kończyli za zatrzaśniętymi drzwiami.

 

Amelia von Grutsch zgromadziła już niemałą fortunę i mogłaby przestawić już tryb życia z zapewniania sobie bytu na korzystanie z niego. Mimo to, jej praca przypadła jej na tyle do gustu, że nie ma zamiaru jej porzucać, co więcej – sprawia jej wiele satysfakcji. Prowadzenie własnego interesu było rzeczą, której zawsze zazdrościła swojemu małżonkowi. A że w spadku po mężu otrzymała niemałą sumkę pieniędzy, to nic nie stało na przeszkodzie, aby ów interes otworzyć. I być może to nauki małżonka kupca, a być może wrodzona smykałka do handlu, ale „Czerwona Róża” z niszowego lokalu bardzo szybko wydźwignęła się na wiodącą pozycję w Brucknerfeld.

 

Adnotacja, co do mechaniki: „Czerwona Róża” jest całkiem przyjemnym miejscem, w którym można zażyć rozrywek zarówno ciała jak i ducha. Oczywiście taki komfort okupiony jest sporymi kosztami, jakie będzie musiał ponieść każdy, kto zechce skorzystać z uroku panien zatrudnionych w tym lokalu. Wysoka jakość świadczonych usług nie pozwoli żadnemu z klientów wyjść niezadowolonym. I ja tam byłem, miód i… A co będę opowiadał, sami wpadnijcie, to się przekonacie!

 

Autor: Michał „Wiewiór” Musiał

Redakcja: Konrad „Hendley” Kołacki


Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.