Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
08-06-2009, 14:48 | 4649 x przeczytano | Narmo

Oto nowy cykl artykułów, który przez dłuższy lub krótszy czas będę się starać prowadzić. Opisywać tu będę planszówki, w które do tej pory grałam i to na dodatek zaledwie raz. Stąd właśnie nazwa cyklu. So begin...

Abalone

Plastikowa plansza w kształcie hexa, a do tego czarne i białe kulki. Gra całkowicie abstrakcyjna, wymagająca sporo myślenia, planowania i przewidywania ruchów przeciwnika (w czym niestety nie jestem dobra). Zwycięża ten, który pierwszy wypchnie 6 kulek przeciwnika poza plansze. Jeśli ktoś lubi warcaby, to przy tej bardzo proste w gruncie rzeczy grze będzie się bawił świetnie. Proste zasady, ładne wykonanie, a przy tym wydaje się dosyć trwałe. Fajna, prosta gierka, w sam raz dla fanów warcabów.


Battlestar Galactica

Ta gra jest bardzo rozbudowana (zwłaszcza w porównaniu do poprzedniej). Mamy dużo elementów gry – postacie, figurki statków kosmicznych, sporo kart, ładną planszę z ruchomymi wskaźnikami. Galactica wymaga stałej współpracy między graczami, co jednak psuje to, że któryś z nich na pewno jest zdrajcą. Wzajemne oskarżenia są na porządku dziennym (zwłaszcza wśród fanów serialu). Sytuacja na planszy zmienia się co chwilę (każdy gracz, gdy przychodzi jego kolej ciągnie kartę kryzysu). To pojawiają się Cyloni, to Galactica zostaje uszkodzona, to zmniejsza się populacja czy też zaczyna brakować paliwa... Dużo trzeba się napracować i nadenerwować, by przetrwać tą grę. Wbrew pozorom udało się też, chociaż częściowo, odtworzyć nastrój panujący podczas serialu pod tym samym tytułem. Każdy z graczy ma tu coś do roboty i do końca nie wiadomo kto zwycięży – ludzie czy Cyloni. Bardzo fajna gierka.

Słowo na koniec

Jak mówiłam, jest to pierwsze spojrzenie. Mam nadzieję, że pomimo wszystko będzie to spojrzenie pomocne. Do następnego...


Autorka: Anna "Narmo" Owarzany
Redakcja: Marcin "Sharn" Byrski

 


Informacje dodatkowe:
 
 

 


 
09-06-2009, 22:13 | dark kaczuszka | Komentarzy w sumie: 271
aj dużo bym dał (choć napewno nie 145,90zł) by mieć grę Battlestar Galactica jestem zajadłym fanem serialu.


 
09-06-2009, 16:11 | Narmo | Komentarzy w sumie: 382
Ma proste zasady ;P


 
09-06-2009, 10:14 | XeroBoy | Komentarzy w sumie: 1286
Abalone PROSTE?!


 
08-06-2009, 19:30 | Wiewiór | Komentarzy w sumie: 942
Ciekawie, ciekawie - a jakże!

I, mimo że Battlestar faktycznie jest nieporównanie bardziej rozbudowany, to do mnie 100 razy lepiej trafił Abalone :-)


 
08-06-2009, 15:10 | Sharn | Komentarzy w sumie: 1071
Bardzo fajny pomysł. Krótko i treściwie ;]


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.