Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Comic Con Warsaw Fall Edition 2017 - relacja z imprezy
29-11-2017, 18:59 | 5356 x przeczytano | ARTUT
Na pewno ogromną zaletą Comic Con jest konkurs Cosplay, ale także udział całej masy amatorskich przebierańców

Comic Con już na stałe zapisał się w harmonogramie polskich festiwali fantastyki i popkultury. To jedna z największych tego typu imprez w naszym kraju i ewidentnie widać, że każda kolejna edycja jest lepsza, większa i bardziej atrakcyjna. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo konkurencja na tej płaszczyźnie jest bardzo ważna. W tej chwili w zasadzie Comic Con mocno goni poznański Pyrkon i Poznań Game Arena czy warszawski Warsaw Games Week. Jeszcze do czołówki trochę mu brakuje, choćby ze względu na najmłodszą tego typu imprezę, ale zdecydowanie nie jest to ich brzydszy i głupszy brat.

Jako stary, konwentowy wyjadacz pamiętam jeszcze imprezy organizowane w budynkach szkół, gdzie szczytem ogarnięcia organizatorów były czyste toalety, papier toaletowy i wydrukowane punkty programu przyklejone na drzwiach sal prelekcyjnych. Teraz to już w zasadzie przeszłość, bo standardem są Festiwale Fantastyki, organizowane w przestronnych halach wystawienniczych dysponujących profesjonalnym zapleczem.

PTAK Expo w Nadarzynie to jedna z takich lokalizacji. Hale może nie są tak nowoczesne jak te na Międzynarodowych Targach Poznańskich i nie są tak świetnie skomunikowane jak Warsaw Expo, ale za to ich powierzchnia przyprawia o zawrót głowy.

Z pewnością ich wadą są trudności z dojazdem. Miejska komunikacja jeździ raz na jakiś czas, taksówki do Nadarzyna kosztują majątek, a autem także trzeba szykować się na sporą wyprawę. Organizatorzy zapewniają rejsowe autobusy z centrum Warszawy, ale i tak ciężko się do nich wepchnąć. Z drugiej strony akurat w trakcie Comic Con pojawiła się świetna promocja nowego “Ubera” czyli Taxify, dzięki której przejazd z Powiśla do Nadarzyna kosztował 23 zł…

Wróćmy do samej imprezy. Comic Con reklamuje się głównie międzynarodowymi gwiazdami seriali i filmów. Tym razem imprezę odwiedziła między innymi Pamela Anderson, aktorzy z Gry o Tron czy Harrego Pottera. Trzeba przyznać, że to naprawdę robi wrażenie. Z drugiej strony w zasadzie nie było mowy o polskich gwiazdach fantastyki, a trochę szkoda. Owszem na imprezie pojawiło się kilku pisarzy czy aktorów, ale w zasadzie w ogóle nie było to komunikowane.

Atrakcji rzeczywiście było sporo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stoiska nie robiły tak kosmicznego wrażenia jak choćby na Warsaw Games Week, ale lipy też nie było. Trzeba jednak przyznać, że większość powierzchni zajmowały stoiska handlowe z całą masą gadżetów i przeróżnego badziewia, które skutecznie zasłaniały tych, którzy przygotowali jakieś atrakcje.

Z racji swoich zobowiązań, większość czasu spędziłem na stoisku Cenegi gdzie na kilkunastu stanowiskach były prezentowane gry wideo: Titan Siege, Euro Truck Simulator, Wolfenstein II, Seven, Sonic Forces i seria LEGO. Przewinęły się tam prawdziwe tłumy i rzeczywiście dużo się działo.

Na pewno ogromną zaletą Comic Con jest konkurs Cosplay, ale także udział całej masy amatorskich przebierańców. Niektóre kostiumy robiły znakomite wrażenie i wielu uczestników chętnie się z nimi fotografowało.

Co na Comic Con mi się nie podobało? Jedną z rzeczy, które mnie rozczarowały to kolejki do toalet. Serio, na tak wielkie hale w Nadarzynie toalet jest naprawdę bardzo mało. Zabrakło mi też większej liczby stoisk organizowanej przez fandomy. Miłośnicy konkretnych gier, filmów czy książek to często prawdziwi wariaci, którzy wychodzą ze skóry, by zaprezentować swoją pasję jak najbardziej atrakcyjnie. Miejsca było pod dostatkiem i z pewnością dałoby się ich gdzieś upchnąć. A mogliby w ten sposób jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę.

Podsumowując, muszę jednak przyznać, że Comic Con to bardzo udany event. Trzymam kciuki za organizatorów i liczę, że kolejne edycje będą jeszcze lepsze.


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
80%%
 
Ocena końcowa: 80%
 

Wady i zalety:  
 
Gwiazdy światowego formatu,
Ogromne przestrzenie,
Światowa marka,

 
 
Drogie bilety,
Skomunikowanie,
Mało toalet,

 

 


 
29-11-2017, 19:47 | Filipas | Komentarzy w sumie: 166
Fajnie bo było dużo ludzi, ale nie za tłoczno. Masakra była z kolei z zasięgiem :|


 
29-11-2017, 19:20 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Warto też wspomnieć że koncert Percivala był NIESAMOWITY!!!


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.