Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Recenzja gry Naruto Ultimate Ninja Storm 2
29-07-2011, 09:34 | 2800 x przeczytano | Funky
"Wyłaniające się z oddali zarysy postaci zainteresowały znudzonych rutyną strażników Konohy, Rzucający się w oczy pomarańczowy kombinezon oraz błyszcząca w blasku słońca czupryna pozostawiły strażników bez wątpliwości – Naruto powrócił!"

Sequel wydanej w 2008 roku gry zręcznościowej prosto ze stajni słynącej z gatunku bijatyk Namco Bandai. Pierwsza część wydana jedynie na PS3 zostawiła po sobie ogromny niedosyt wśród fanów i chrapkę na więcej. Czy Namco Bandai spełniło wymagania graczy i wydało grę większą i lepszą? Z pewnością tak.

Naruto Ultimate Ninja Storm 2 przenosi nas do wydarzeń przedstawionych w drugiej serii anime zwanej Naruto Shippuuden. Przygoda rozpoczyna się w chwili, gdy chłopiec wraca z treningu, na który wyruszył równo z końcem pierwszej serii, a co za tym idzie pierwszej części gry. Od samego początku jesteśmy prowadzeni równo ze ścieżką fabularną serialu. Ku radości fanów nie ma tutaj zbędnych zapychaczy (znienawidzonych fillerów) przez co tytuł należy do liniowych. Fabuła w niektórych momentach została lekko zmodyfikowana na rzecz gry aby nadać więcej efektowności walk, bądź pokazać niektóre wątki, które normalnie w grze tego typu nie miałyby sensu. Obcięte zostały również te zawierające mało akcji.

Tryb przygody, wystarczający na około 10-15h pozwala nam stoczyć dziesiątki efektownych walk znanych fanom serii. Wydawca jak zawsze trzyma poziom, dzięki czemu dostajemy ogrom efektownych animacji lejących hektolitry miodu na samą rozgrywkę. Wyjątkiem dla tego typu gier są walki z bossami, które podzielone są na poszczególne etapy oddzielone cut-scenkami oraz efektownymi quick time eventami.
Sterowanie jest łatwe i intuicyjne, dzięki czemu każdy po zapoznaniu się ze standardami rozgrywki bez problemu poradzi sobie w potyczkach, co niekoniecznie podoba się hardcore`owym graczom wymagającym od bijatyk więcej zaangażowania w składaniu kolejnych combosów (czyt. Ja). Wyjątkowo niski jest poziom trudności, gra na najwyższym możliwym poziomie nie sprawiła mi żadnych problemów, kończąc praktycznie każdą walkę z najwyższą notą bez konieczności ich powtarzania. Pomiędzy walkami mamy możliwość (a nawet przymus) do zwiedzania znanych wszystkim lokacji z anime. Razi jednak fakt, iż wszystko w tym trybie poza postaciami (które również kuleją w porównaniu do walk) ukazane jest nam w 2d. Zapomnijcie zatem o bieganiu po ścianach, czy innymi minigierkami znanymi z innych gier serii. Pomiędzy głównymi misjami mamy możliwość zrobienia kilku pobocznych questów, zakupienia ekwipunku (tak możemy zakupić kilka mniej lub bardziej potrzebnych zabawek, jednak gra nawet na najwyższym poziomie trudności nie sprawia problemów bez tego) czy po prostu porozmawiania z błąkającymi się po wioskach mieszkańcami.
Poza trybem fabularnym mamy do dyspozycji tryb Free Battle w który daje nam możliwości stoczenia walk ponad czterdziestoma postaciami znanymi z serii Shippuuden na ponad dwudziestu arenach oraz tryb multiplayer, co łącznie daje nam kilkukrotnie dłuższą zabawę z produkcją.

Grafika trzyma wysoki poziom, świetne animacje w typowym dla wydawcy kreskówkowym stylu doskonale oddają klimat. Animacje w trakcie walk (zwłaszcza tych z bossami) pozostawiają graczy z otwartą szczęką i uślinionym dywanem, przez co chce się do tego wracać (na szczęście tryb fabularny pozwala nam powtórzyć wszystkie główne walki stoczone wcześniej).
Wszystkich z pewnością ucieszy możliwość zmiany głosów postaci na oryginalny dzięki czemu gra nabiera jeszcze więcej klimatu. Oczywiście mamy do dyspozycji również język angielski jednak szczerze mówiąc wszystkie kwestie nagrane na rzecz gry są zwyczajnie śmieszne. Drażni również brak oryginalnej ścieżki dźwiękowej, bo przecież skoro wydawca wykupił oryginalne kwestie bohaterów, to czemu nie mógł również nabyć soundtracku? Na szczęście utwory skomponowane do gry również trzymają poziom i w pewnym sensie zachowują klimat oryginalnych.

Podsumowując Naruto Ultimate Ninja Storm 2 to dobra gra zarówno dla fanów anime jak i osób szukających efektownych, jednak niezbyt wymagających walk. Doskonale nada się jako wieczorny odstresowywacz, bądź narzędzie do rozstrzygania potyczek między znajomymi. Niski poziom trudności i łatwe sterowanie większości niedzielnym graczom przypadnie do gustu, a potyczki młodych ninja być może zainteresują sporą część odbiorców.

Robert "Funky" Rychter
Gatunek: Zręcznościowa
Platforma: Xbox360/PS3
Testowane na: Xbox360
Producent: CyberConnect2
Wydawca: Namco Bandai
Data premiery:
15 październik 2010 (Świat, Europa – Pal)
19 paździenik 2010 (USA – NTSC)
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

Wady i zalety:  
 
efektowność,
potyczki z bossami,
oprawa audiowizualna,
płynność rozgrywki

 
 
niski poziom trudności,
oprawa graficzna w trybie zwiedzania świata,
mała ilość zdrowia

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.