Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Trylogia Czarnych Kamieni #3: Królowa Ciemności - recenzja
07-10-2009, 20:11 | 5009 x przeczytano | husieu

Królowa Ciemności autorstwa Anne Bishop to trzeci tom Trylogii Czarnych Kamieni, ostatecznie wieńczący ów frapujący cykl. Samozwańcza Arcykapłanka Piekła, Hekatah i arcykapłanka Hayll, Dorothea wypowiadają wojnę władczyni krainy Kaeleer. Wiedźmy nie doceniają jednak potęgi Królowej Ebon Askavi, strażniczki Królestwa Cieni. Uśpione mroczne oblicze delikatnej Jaenelle Angelline ma się wkrótce ujawnić…

W trzecim tomie Jeanelle stawia czoła nie tylko Hekatah i Dorothei. Sytuacja robi się wyjątkowo napięta i gorąca, gdy do Kaeleer powraca Daemon Sadi, pieszczotliwie nazywany Sadystą. Oswobodzony z niewoli Wykrzywionego Królestwa, Daemon żyje tylko jednym pragnieniem, chce ofiarować się swojej Pani, Królowej Ciemności.

Świat Trylogii Czarnych Kamieni jest niepokojący i niezdrowo fascynujący. W tej matriarchalnej rzeczywistości mężczyzna ma tylko trzy prawa: pierwsze to czcić, kochać i chronić swoją Panią, drugie - służyć i trzecie być posłusznym. Kobiety zaś nie potrafią czerpać rozkoszy z mężczyzny, nie krzywdząc go przy tym.

Książka Anne Bishop oczarowała mnie bogatą paletą charyzmatycznych, wyrazistych i wielowymiarowych postaci, w których trudno się nie zakochać. Każdy bohater budzi jakieś silne emocje. Są to osoby wyjątkowe, wyrafinowane i co istotne, obdarzone szczególnym poczuciem humoru. Byłam pod wrażeniem metamorfozy Jaenelle, która to w trzecim tomie staje się prawdziwą, potężną królową, żywym mitem. Bohaterka jest niezwykle intrygującą postacią, jednocześnie piękną i kruchą dziewczyną, ale i bezwzględną bestią z kopytkami i futrem dzikiego zwierzęcia.

Moim faworytem wśród bohaterów serii pozostaje Daemon Sadi. Wraz z jego pojawieniem się na kartach powieści rodzi się również magia. Małżonek Królowej Ciemności uwodzi, jest przepełniony erotyzmem, zmysłowością i jednocześnie wielką wrażliwością.

Autorka w sposób genialny buduje napięcie. Nie wiemy kiedy, ani jak, ale czujemy, iż coś złego wkrótce się wydarzy, że w ciemnościach czai się coś groźnego, niebezpiecznego. Równie wielkie emocje wywołuje związek Jaenelle i Deamona. Ich relacje pełne są wyczekiwania, pasji oraz ekscytacji, nic dziwnego - ostatnim razem widzieli się gdy Jaenelle była dzieckiem, teraz jest już potężną królową.

Królowa Ciemności zniewala, wywołuje ciarki i nie daje o sobie zapomnieć. To genialna lektura, nie tylko ze względu na fabułę czy bohaterów.  Niesamowity jest przede wszystkim sposób pisania autorki - elektryzujący, fascynujący, sensualny. Anne Bishop tworzy klimat mroczny, gotycki oraz pikantny i soczysty. Trylogia Czarnych Kamieni to rzecz wyrafinowana, przeszywająca aż do kości.

Długo przeze mnie wyczekiwana część trzecia okazała się wyśmienitym zwieńczeniem ekscytującej serii. Delektowałam się każdym słowem. Rzadko można trafić na tak porywającą, błyskotliwą i nieprzeciętną fantastykę. To świetna trylogia, dobrze wydana i warta swojej ceny. Szatańsko polecam! I niech Ciemność będzie dla Was łaskawa!

 
Autorka: Urszula „Husieu” Jakuć
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu INITIUM za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Trylogia Czarnych Kamieni #3: Królowa CiemnościTytuł: Trylogia Czarnych Kamieni #3: Królowa Ciemności
Autorka: Anne Bishop
Tytuł oryginału: Queen of the Darkness
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Wymiary: 150 x 215 mm
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-927322-2-8 

Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #1: Córka Krwawych
Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #2: Dziedziczka Cieni


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 07.10.2009
Cena  
41.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.