Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Trylogia Czarnych Kamieni #2: Dziedziczka Cieni - recenzja
29-04-2009, 09:10 | 3267 x przeczytano | husieu

Tytułowa Dziedziczka Cieni z powieści Anne Bishop jest wyczekiwaną od stuleci Krwawą Czarownicą, Królową z Czarnym Kamieniem, która ma zjednoczyć wszystkie królestwa. Na razie jednak Jaenelle, bo o niej mowa, nie osiągnęła jeszcze pełnoletniości, a traumatyczne przeżycia z dzieciństwa dziewczyny poddały w wątpliwość przeznaczone jej panowanie nad światem. Surowe doświadczenia wprowadziły ją w nieprzeniknioną otchłań i roztrzaskały jej niewinny umysł.

Fabuła drugiego tomu Trylogii Czarnych Kamieni zawiązuje się z chwilą, gdy Jaenelle Angelline zostaje przekazana pod opiekę Saetana SaDiablo, Pana Piekieł. Mała Czarownica pod skrzydłami Wielkiego Lorda leczy rany swojej okaleczonej, rozbitej duszy, jednak już nigdy nie uda się jej odzyskać spokoju i nie będzie już tą samą naiwną dziewczynką.

W Dziedziczce Cieni mniej mamy do czynienia z okrutnymi czarownicami Dorotheą i Hekatah. Co prawda, nadal starają sie one odebrać Jaenelle Saetanowi Diablo i uczynić z niej bezwolną marionetkę w swoich rękach, jednak ich złowieszcze intrygi trącą na sile. Fabuła drugiego tomu rozgrywa się głównie w królestwie Wielkiego Lorda, wokół postaci Jaenelle, która powoli przeistacza sie w kobietę, oraz Lucivara, któremu udaje się zbiec z niewoli. Z ubolewaniem stwierdzam, że w kontynuacji Córki Krwawych mniej treści poświęcono pięknemu Daemonowi Sadi. Mężczyzna, przekonany o tym, iż zabił Jaenelle, popada w szaleństwo i znika w Wykrzywionym Królestwie.

W Trylogii Czarnych Kamieni wszystkie postaci są fascynujące i wyraziste, silnie epatują zmysłową mocą. Anne Bishop w sposób wyborny konstruuje bohaterów swojej powieści. Mają oni barwne osobowości, są pogłębieni emocjonalnie. Ich powalająca na kolana  fizjonomia, niespotykane i specyficzne piękno, sprawiają, że łatwo można się nimi zauroczyć. Obcowanie z tymi postaciami dostarcza wiele przyjemności, nawet wówczas gdy akcja głównego wątku zwalnia tempa.

Ogromnym walorem powieści jest jej wytrawny, wyrafinowany i niebanalny dowcip oraz zabarwienie treści pikanterią, erotyzmem i wyszukaną perwersją. Dziedziczka Cieni została utrzymana w gotyckim klimacie, a dodatkowo atmosfera owego tomu jest znacznie bardziej baśniowa. Na kartach książki pojawiają sie jednorożce, porozumiewające sie telepatycznie wilki, natomiast mniej jest sadystycznych obrazów z komnat Krwawych Czarownic.

Dziedziczka Cieni to powieść z niecierpliwością przeze mnie wyczekiwana. Muszę przyznać, że nie zawiodłam się na owej lekturze. Anne Bishop, w dotychczas wydanych dwóch tomach Trylogii Czarnych Kamieni, wykreowała niezwykły, osobliwy i zarazem elegancki świat. Stworzyła świetną powieść infernalną. Treści książki pobudzają wyobraźnię, fascynują i niepokoją jednocześnie. Dziedziczka Cieni to rzecz o ciemnej i potężnej magii,  to fantastyka w najbardziej mrocznym i gotyckim wydaniu. Drugi tom serii nie odbiega poziomem od pierwszej księgi trylogii - jest równie ciekawy, ujmujący i godny polecenia.

 
Autorka: Urszula „Husieu” Jakuć
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu INITIUM za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.


Trylogia Czarnych Kamieni #2: Dziedziczka CieniTytuł: Trylogia Czarnych Kamieni #2: Dziedziczka Cieni
Autorka: Anne Bishop
Tytuł oryginału: Heir to the Shadows
Tłumaczenie: Jakub Szacki
Wymiary: 150 x 215 mm
Liczba stron: 432
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-927322-1-1 

Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #1: Córka Krwawych

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 06.05.2009
Cena  
41.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.