Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
www.1939.com.pl - recenzja
15-04-2008, 13:26 | 8492 x przeczytano | ARTUT

Okładka książki Marcina Ciszewskiego pt. www.1939.com.pl zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest estetyczna, a jednocześnie intrygująca. Zachęca od razu do zagłębienia się w lekturę. Wydawnictw SOL pod tym względem zasługuje na pochwałę, bo nie każdemu udaje się taka sztuczka.

Sama fabuła nie jest wyjątkowo oryginalna, bo pomysł był już użyty w kilku produkcjach filmowych i w innych książkach, jednakże chyba pierwszy raz pojawiła się w oparciu o nasze rodzime realia.

Autor przedstawia dziwne wydarzenia, których głównym bohaterem jest Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego. Jest rok 2007. Elitarna jednostka NATO ma trafić do Afganistanu. Tymczasem tajemnicze, nowoczesne urządzenie, które przysłali nam Amerykanie, przenosi żołnierzy w czasie do 1939 roku. Właśnie rozpoczęła się kampania wrześniowa i nazistowska armia przekracza granicę. Oczywiście odział dysponujący nowoczesną technologią i sporym zapasem paliwa i amunicji, nie ma zamiaru bezczynnie się temu przyglądać.

Ciszewski pisze naprawdę sprawnie. Książkę czyta się szybko i bezboleśnie. Nie brakuje w niej intrygi, która dodatkowo uatrakcyjnia tort serwowany nam przez autora. Muszę jednak przyznać, że kilka wątków zupełnie mi się nie podobało i trochę zawiodły. Nie chcąc jednak psuć zabawy czytelnikom, nie będę wnikać w szczegóły. Inna sprawa, że każdy ma swój gust i swój rozum. Być może znajdą się tacy, którzy bez zastrzeżeń połkną, co im pod nos podstawią.

Zadaniem recenzenta jest przede wszystkim ocenić książkę, czy warto ją przeczytać. Moją rolą jest bycie świnką doświadczalną, by, jeśli produkt jest wadliwy, oszczędzić cierpienia użytkownikom. Z tej próby najnowsza pozycja wydawnictwa SOL wychodzi bez większego szwanku. Warto sięgnąć po tę lekturę. Nikt nie powinien nastawiać się na bestseller, ale na ciekawe czytadło. Polecam szczególnie miłośnikom historii.

 
Autor: Artur „ARTUT” Machlowski
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu SOL za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.

 
www.1939.com.pl


 
Tytuł: www.1939.com.pl
Autor: Marcin Ciszewski
Oprawa: miękka
Format: A5

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
 SOL
Premiera  
 Marzec 2008
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
70%
 
Ocena końcowa: 70%
 

 


 
15-04-2008, 16:52 | malisz | Komentarzy w sumie: 22
...się doczekaliśmy :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.