Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
Valkiria - Polub nas na Fejsie
  
Klanarchia wg Narmo: Namiestnicy Omamu
 20-10-2011, 10:03
 Narmo
 5031 x przeczytano

Namiestnicy Wolnych Rodzin to najpotężniejsi ludzie w Unii Omamu. Od ich słowa zależą nieraz losy małych klanów, lecz nieraz i tych większych. To ich wola kieruje zastępami kirasjerów i to oni wybierają Justycjariuszy, którzy reprezentują władzę Omamu. Rezydują oni w Podniebnej Katedrze i nieczęsto prostemu unicie udaje się zobaczyć, któregoś z nich. Czasem któregoś można ujrzeć któregoś, gdy ogląda przedstawienie lub ważną walkę na Arenie, ewentualnie podczas uroczystości ku cześci Przodków w Domu Chwały.

Niewielu zna pełne imię Namiestnika. Bo choć Omam jest silnie chroniony przez wszystkie Rodziny, z najpotężniejszymi śniącymi na czele, to jednak ostrożności nigdy zadość. Dlatego większość znana jest pod nazwą klanu, który reprezentują, oraz przydomkiem nadanym im przez mieszkańców Omamu.

Kapitan Kompanii Dwugłowego Orła zwana "Stalą"


Co prawda Kompania na dzień dzisiejszy liczy zaledwie tuzin członków, lecz przecież nie to stanowi o jej wielkości i poważaniu wśród Soldatów. Po wydarzeniach na Deszczowym Moście nikt nie odmówił im prawa do zaszczytu wybrania spośród siebie Namiestnika. Stal jest godną potomkinią swoich przodków, a jej wola jest twarda i ostra niczym najlepszy miecz. Nie mówiąc już o tym, że blisko połowa Kompanii to aktualnie jej dzieci oraz wnuki.


Kapitan Kompanii Jeźdźców Gryfów zwany "Lwiogrzywym"


Gdy przechadzając się zobaczysz patrolujących Omam kirasjerów, to masz 50% szans na to, żeby trafić na któregoś z Jeźdźców Gryfów. Kompania ta od czasów powstania miasta stanowiła jego główne siły porządkowe i tak z pokolenia na pokolenie. Kapitan nie miał łatwej przeprawy, gdyż dopiero on w całej historii kompanii został uznany za godnego do miana Namiestnika. Walka o ten zaszczyt nie pozostała bez wpływu na jego fizjonomię. Bo choć jest dużo młodszy od Stali, to wygląda jakby to on był jej ojcem.

Namiestnik z Synów Marnotrawnych zwany "Ponurym"


Ponury nie chciał być Namiestnikiem, lecz ogromnym zbiegiem okoliczności (czy może, jak niektórzy uważają, w wyniku pewnej zmowy) przyjął na siebie ten obowiązek. Choć nigdy się o niego nie starał, zdaje sobie sprawę, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Jego wiedza na temat Sług Ciemności nieraz okazała się bezcenna. Najczęściej można go spotkać w Bibliotece i Katedrze Porządku, gdzie wciąż pogłębia swoją wiedzę.

Namiestnik z Monastyru znad Czeluści zwana "Łowczynią"


Łowczyni jest zwolenniczką rozwiązań siłowych. Jej przodkowie z pokolenia na pokolenia przekazywali sobie zawód żercy, stąd prawdopodobnie odziedziczyła zamiłowanie do Krwawych Łowów. Często między nią, a Ponurym pojawiają się tarcia, zwłaszcza, gdy chce ona posłać w dane miejsce kirasjerów, aby ostatecznie rozwiązali problem. W szczególności, gdy chodzi o splugawionych. Posiadając duże poważanie w Monastyrze, często działa na własną rękę. Jeszcze nigdy nie skończyło się to tragedią, lecz jej decyzje nieraz były okupowane krwią niewinnych.

Namiestnik z klanu Illuminatorów zwany "Starym"


Nikt nie wie ile dokładnie ma on lat. Stal opowiada, że gdy dołączyła do grona namiestników, on już tam zasiadał. Co prawda jego ciało odmawia już posłuszeństwa i porusza się on na wózku, a także oddycha przez specjalną aparaturę, lecz umysł nadal ma jasny i przenikliwy. W obradach Rady bierze udział rzadko, lecz nigdy nie przegapia tych najważniejszych momentów. Illuminatorzy stworzyli technologię przedłużania życia założycielom, więc nikogo nie dziwi, że Stary wciąż ma się dobrze.

Namiestnik z klanu E-53 zwana "Anty-K"


Anty-K znana jest z prostego powodu – wszędzie doszukuje się udziału Kultystów Wielkiego K. Przeciwko nim jest w stanie wysłać każdą siłę. Dlatego ci mniej życzliwi nazywają ją "Nawiedzoną". Pokłada ona niezłomną wiarę, iż największym wrogiem Unii jest nikt inny tylko Kultyści Wielkiego K. Od lat kiełkował u niej pomysł złapania Staldorga i w ostatnich czasach zaczyna coraz śmielej o tym mówić.

Namiestnik z Rodu Corredor zwany "Bezlitosnym"


Ród Corredor kontroluje całą biurokrację w Omamie. Jeśli chcesz załatwić sobie przepustkę na tymczasowy pobyt w stolicy Unii z pewnością nieraz będziesz musiał się tłumaczyć przed klientem Bezlitosnego. Natomiast sam Namiestnik umacnia wciąż swą pozycję w Rodzinie i uzależnia od siebie kolejne rody. Jeśli nie dobrocią, to mówi się, że siłą. Na swych usługach ma jednych z najlepszych asasinów. Gdy ktoś występuje przeciw niemu, jest niemal pewne, że niedługo zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Namiestnik z Rodu Viscontich zwany "Siwym"


Siwy jest najmłodszy z wszystkich Namiestników. Choć nie skończył jeszcze 18 lat, to twardą ręką rządzi jednym w największych rodów Unii. Ponieważ jest albinosem, spotkał się już nieraz z przesądami i posądzeniami o sprzyjanie Ciemności. Nawet Łowczyni nie jest do końca przekonana, iż nie został on naznaczony Bezmiarem. Nie zmienia to faktu, że nawet ona nie mówi mu tego prosto w twarz. Zwłaszcza, że większość karawan leży w jego ręku, a pozbawiony zaopatrzenia klan, może szybko zmienić swoje zdanie.

Anna "Narmo" Owarzany

Informacje dodatkowe:
 
 

Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witamy w terminalu Militarnej Sieci Valkiria. Wszystkim rekrutom przypominamy o obowiązku rejestracji swych danych w celu podjęcia służby w siłach zbrojnych MSV.

Życzymy owocnej służby!!

* * *

BACZNOŚĆ!
W lewym menu jest dostępna sekcja "Szkolenie", w której znajdziecie podstawowe informacje na temat serwisu Valkiria Network oraz instrukcje dotyczące publikowania na jego łamach Waszych prac (wieści, artykułów itp.)

* * *
Żołnierzu! Koniecznie zaloguj się na Oficjalną Polską Stronę gry Warhammer: Mark of Chaos
* * *
Gdy zostaniesz ranny na polu bitwy, pamiętaj by wzywać Podsystem Medyczny tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia wszystkich funkcji życiowych. Nieuzasadnione wezwania będą karane!

* * *
Wrogą propagandę należy zwalczać! Do tego najlepiej nadaje się rakieta naprowadzana VX456.

* * *
Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Szukaj

Na służbie:
Żołnierze: 0

Cywile: 23

Statystyki wizyt:
Wizyty: 2932555
Dziś gości: 12
Ten miesiąc: 3088
Rekord gości: 2237
Gości wczoraj: 178