Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Warhammer: Niewolnicy Ciemności #2: Miecze Chaosu - recenzja
31-10-2007, 13:31 | 5937 x przeczytano | Yakuza

Chciałbym przedstawić zarys kolejnej części trylogii Niewolnicy Chaosu Gava ThorpaMiecze Chaosu. Jest ona kontynuacją zawiłej historii Kurta Leitziga i Ursuli, pary kochanków, których wspólna droga pod koniec pierwszej części miała się rozejść już na stałe. Jednak przeznaczenie chciało inaczej. A zatem akcja drugiej części Niewolników Chaosu jest prawie całkowicie dwutorowa. Po jednej stronie czytamy o umacnianiu swej przywódczej pozycji przez Kurta, który będąc już Wybrańcem znalazł sobie nowy dom gdzieś na wybrzeżach Norski. Drugi wątek opiera się na wyprawie, której celem jest zdobycie broni, mającej potencjał do zjednoczenia Imperium pod sztandarem jednego władcy. Członkiem owej wyprawy staje się Ursula, która pragnie w ten sposób odzyskać łaskę Sigmara.

Autora trzeba pochwalić za konsekwencję w umiejscawianiu wszelkich wydarzeń dokładnie w czasie i miejscu zgodnie z realiami Warhammera. Kolejnym godnym uznania aspektem są opisy lokacji, które śmiało mogą posłużyć jako wzorce dla Mistrzów Gry, którzy chcieliby umiejscowić akcję swych przygód choćby w Marienbergu czy na terenach Norski. Co do opisu Norski, warto dorzucić parę dobrych słów, albowiem Gav Thorpe podjął się próby zarysowania obrazu tej odległej północnej krainy, która dzięki temu przestała być jałową, lodową pustynią przemierzaną przez hordy dzikich bestii, mutantów i spragnionych krwi tępawych Norsmenów.

Jedynym minusem tej książki jest chylenie się autora ku patetyzmowi rodem ze starych dobrych baśni o Kopciuszku, który z nikogo stał się kimś. Jednak niełatwo jest tak naprawdę wydawać w tym przypadku jednolity osąd, wszakże Joanna D’Arc też nie pochodziła z wyższych sfer.

Wartą dodania może być także ciekawostka na temat tłumaczenia, które to wyraźnie się poprawiło względem Szponów Chaosu, aczkolwiek tłumacz pozostał ten sam – najwyraźniej wziął dodatkowe lekcje.

Koniec końców, muszę przyznać, że sięgając z zapałem po drugą część trylogii Gava Thorpa nie rozczarowałem się. Miecze Chaosu są warte przeczytania i szczerze polecam tę książkę każdemu, kto czuje sentyment do Warhammera. Oby końcowa część od tego nie odbiegła.

 
Autor: Artur „Yakuza” Mykowski
Redakcja: Kornel „Hipiss” Bielawski

Dziękujemy wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.


Warhammer: Niewolnicy Ciemności #2: Miecze Chaosu 
Tytuł: Warhammer: Niewolnicy Ciemności #2: Miecze Chaosu
Autor: Gav Thorpe
Liczba stron: 352
Format: 120 x170 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-86758-72-4

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Czerwiec 2006
Możliwość zakupu  
Cena  
34.00 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.