Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Tytus Romek i A`Tomek. Złota księga przygód VIII - recenzja
16-11-2008, 06:05 | 1646 x przeczytano | Kaiou

Tytus – małpa, która zrodziła się z kleksa tuszu towarzyszy dzieciom w naszym kraju już od ponad pięćdziesięciu lat. Bawili się z nim nasi rodzice i nasi dziadkowie. Tradycja jest zatem chlubna – ale czy mogło być inaczej? Papcio Chmiel – jak sam się nazwał Henryk Jerzy Chmielewski, czyli autor i twórca Tytusa – dysponując ogromnym zasobem pomysłów i poczuciem humoru stworzył kilka postaci, a potem stawiając je w niecodziennych sytuacjach bawił całe pokolenia ludzi. Przygody trójki przyjaciół i ich podróże były niesamowite, a wszystko to okraszone sporą dawką humoru – czyli idealna rozrywka.          

Po latach wydawania albumików wydawnictwo Prószyński i S-ka postanowiło raz jeszcze zebrać wszystkie części z przygodami Tytusa i wydać je w formie zbiorczych tomików. Tym razem dostaliśmy do rąk ósmy już albumik, zawierający oryginalne zeszyty szósty, trzynasty i czternasty. Co więc czeka naszych bohaterów?           

Tytus olimpijczykiem – Romek i A’Tomek postanawiają uczłowieczyć Tytusa przez usportowienie. Impulsem było ogłoszenie o mającej się odbyć w Kogutkowie Górnym olimpiadzie. Od tego momentu Tytus podejmie ciężki trening w różnych dyscyplinach sportowych. Będą one o tyle cięższe, że Tytus oczywiście będzie starał się unikać ciężkiej pracy, a wszelkie swoje wysiłki skieruje ku próbom ucieczki.           

Wyspy Nonsensu – chłopcy za namową profesora Talenta udają się jego najnowszym pojazdem – Slajdolotem na rekonesans po wyspach Nonsensu. Każda z nich jest niepowtarzalna i oryginalna. Chłopcy będą musieli poradzić sobie w wielu sytuacjach, gdzie problemem będzie kultura, w której się wychowali, a która to uniemożliwi skuteczne porozumienie się z tubylcami.           

Tytus uczniem – Tytusowi wyrasta fioł na głowie, a jedynym sposobem na jego zlikwidowanie (nożyczki się nie sprawdzają, gdyż odrasta) jest doedukowanie biednego delikwenta. Oczywiście nie spotyka się to ani ze zrozumieniem ani aprobatą głównego zainteresowanego, więc jak zwykle większym problemem okaże się zmuszenie Tytusa do nauki, niż sam proces wtłaczania jej go głowy.           

Ósma część Złotej Księgi Przygód Tytusa zawiera trzy opowieści pochodzące z najlepszych lat twórczości Papcia Chmiela, więc historyjki w niej zawarte są zarówno ciekawe, jak i zabawne. Cała książeczka spełnia zaś główne hasło Papcia – bawiąc uczy, ucząc bawi.           

Jeśli za młodu czytałeś przygody Tytusa, polecam tę książeczkę, gdyż dzięki niej możesz cofnąć się do lat dzieciństwa i przypomnieć sobie dziecięce zabawy. Jeśli natomiast nie miałeś jeszcze kontaktu z Tytusem, zapraszam do zapoznania się z tą postacią, dzięki której wielu dzisiejszych twórców komiksu zainteresowało się tą właśnie dziedziną sztuki.           

 
Autor: Paweł „Kaiou” Olejniczak
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.


Tytus Romek i A`Tomek. Złota księga przygód VIIITytuł: Tytus Romek i A`Tomek. Złota księga przygód VIII
Scenariusz: Henryk Jerzy Chmielewski
Rysunki: Henryk Jerzy Chmielewski
Liczba stron: 192
Oprawa: miękka
Wymiary: 215 x 145 mm
Seria: Tytus
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7469-821-4

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Sierpień 2008
Cena  
19.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.