Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
To - recenzja filmu
09-09-2017, 22:43 | 1972 x przeczytano | GuLIVEr

Czy myśleliście kiedyś by dreszczowiec mógł zagrać na emocjach? No tak, można przecież odczuwać strach oraz współczucie, wzruszenie i lęk przez pół dnia, ale czy myśleliście by do tych wrażeń wplątać jeszcze...humor? To wszystko zapewnia "To" w reżyserii Andresa Muschietti i autora Stephena Kinga. Na przemian śmiałem się, bałem, dołowałem i tak w kółko. To dopiero jest produkcja totalnie robiąca papkę z wnętrzności.

Przed obejrzeniem owego filmu, byłem nastawiony jak na normalny "horror", gdzie trochę się pozrywam z kinowego fotela i wrócę do domu. Trailer dodatkowo wskazywał na to, iż Stephen King nie przygotował dla nas czegoś naprawdę woow. Nie trzeba było długo czekać na zmianę nastawienia. W pierwszych momentach uznałem, że będzie to totalna żenada. Klaun w ściekach, chłopczyk bez ręki, którego potwór porywa do kanałów..super. Ale nie ocenia się książki po okładce, więc dając szansę dalszym wydarzeniom oglądałem dalej. Gdy padło kilka z wielu w tym filmie humorystycznych tekstów, uznałem: "Zaraz, nie taki był gatunek filmu". Łamiąc regulamin kina, szybko wyjąłem telefon sprawdzając czy na pewno jest to dreszczowiec. Odrywając wzrok od telefonu zadałem sobie pytanie: "Co tu jest grane?". Pełen obaw oglądałem dalej. To co działo się później, przekroczyło wszelkie granice. Huśtawka nastrojów nie dawała odetchnąć. "To" jest jednym wielki kontrastem i paradoksem. Tak, to jest możliwe. Nie mogę za dużo dodać, bo musiałbym trzasnąć solidny spoiler. Po zakończonej projekcji, autentycznie odłączyłem się myślami od towarzystwa z którymi miałem przyjemność spędzić popołudnie. Reżyser wysoko postawił poprzeczkę i ciężko będzie ją przeskoczyć.

Komu mógłbym polecić "To"? Kinomaniakom szukającym emocji nie tylko jak na gatunek przystało, ale i takich, które podkreślają na co właśnie przyszedłeś i dodatkowo odkrywając taniec we wnętrzu.


Informacje dodatkowe:
 
Platforma  
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Ciekawe połączenie strachu z elementami humorystycznymi,
niespodziewane zakończenie,
ciągła gra na emocjach

 
 

 

Powiązane linki:
 
trailer z filmu

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...