Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Creative: Sound BlasterX Kratos S5 - recenzja głośników
27-07-2017, 14:40 | 3591 x przeczytano | ARTUT

Mój Samsung TV Plasma Full HD 54” to jedno z najważniejszych urządzeń w moim domu. To do niego są podłączone moje konsole: Xbox One, PS4 i Xbox 360. To do niego podpinam często mój laptop gamingowy od MSI. To na nim oglądam filmy z DVD, BluRay czy Netflix. Wreszcie to on jest głównym urządzeniem do słuchania muzyki, głównie z YouTube. Przyznam, że zawsze byłem zadowolony z jego głośników, które bardzo przyjemnie i głośno grały. Ale do czasu… Gdy niedawno podłączyłem do niego moje najnowsze głośniki Creative: Sound BlasterX Kratos S5 to długo zbierałem z podłogi opadniętą szczękę. Jak to możliwe, że wcześniej nie korzystałem z profesjonalnych głośników?

Owszem, miałem kiedyś krótką przygodę z modelem S3, który też mocno mnie zachwycił. Ale S5 bije go o głowę.

Creative: Sound BlasterX Kratos S5 to kosmos w porównaniu do tego co słychać ze zwykłych głośników wbudowanych w moją plasmę. Nieduży acz solidny subwoofer oraz dwie satelity są zapakowane w drewnianą obudowę. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że nawet najwyższej jakości plastik nie jest w stanie równać się z drewnem. Satelity są na dość długim kablu, choć trzeba przyznać, że gdyby każdy z nich był dłuższy o około 50 cm, to można by było sobie pozwolić na szersze ich rozstawienie przy telewizorze, czy dokładniejsze ukrycie ich w korytkach.

Każdemu w oczy na pewno rzuci się system Aurora Reactive, który pozwala dostosować kolor oświetlenia LED wbudowany w głośniki. Oprócz kilkunastu wbudowanych ustawień, po podłączeniu głośników do urządzenia obsługującego oprogramowanie Creative, można dowolnie manipulować ustawieniami. Ja na ten przykład lubię jak wszystkie urządzenia jarzą się na czerwono. Tak też ustawiłem między innymi swoje Kratosy.

Z pewnością świetnym patentem w tym urządzeniu jest specjalny włącznik i regulator głośności na osobnym kablu, który można ustawić np. w okolicy myszki czy na stoliku obok padów. Ktoś rozsądny zaprojektował tam dodatkowe gniazdo mikrofonu i głośników. To mega przydatne szczególnie gdy dość często przepinamy swoje słuchawki. Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że kabel nie jest na wtyczce USB, którą można by było przedłużyć. Wielka szkoda, bo np. siedząc na kanapie trzeba za każdym razem podnieść dupsko by nieco przyciszyć albo pogłośnić.

Prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie gdy pogrzebiemy trochę w ustawieniach oprogramowania do tego zestawu. Różnorodne profile dźwiękowe do gier, filmów czy muzyki robią robotę.

Wszystko pięknie, wszystko ładnie. Nad Creative: Sound BlasterX Kratos S5 zachwycałem się dość długo. Jednakże pewnego dnia, podłączyłem je przez zewnętrzną kartę audio Creative: Sound BlasterX G5 Pro-Gaming i wtedy przeżyłem dźwiękowy orgazm. Gry czy filmy brzmiały wcześniej rewelacyjnie, ale teraz ich dźwięk jest FENOMENALNY!!!

Szczerze polecam Kratos S5 każdemu kto gra w gry, ogląda filmy i słucha muzyki w swoim domu. Gorąco zachęcam by podpiąć je przez kartę Creative: Sound BlasterX G5 Pro-Gaming, która sprawi, że wywali Was z butów.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Oświetlenie RGB,
Drewniana obudowa,
Estetyka i jakość wykonania,
Piękne brzmienie,
Zewnętrzny regulator dźwięku z gniazdem na mikrofon i głośniki,

 
 
Kable mogły być dłuższe,
Szkoda, że regulator dźwięku nie jest na kablu USB,

 

Powiązane linki:
 
Strona produktowa producenta

 
 


 
27-07-2017, 15:56 | Emilosx | Komentarzy w sumie: 11
Bardzo dobra recenzja :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...