Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Anno 1404: Gold Edition
09-10-2017, 23:09 | 2033 x przeczytano | GuLIVEr

Czym jest tak wysoko oceniona gra? Czy autora artykułu zbytnio nie poniosło? A może zapłacili mu by wyniósł jakiś badziew na wyżyny? Nic z tych rzeczy. Pragnę przedstawić wam Anno 1404: Gold Edition - tytuł do którego powracam gdy mam ochotę być dobrym człowiekiem i rozwijać się swoim tempem lub gdy chcę by komputerowym przeciwnikom działa się największa krzywda jaka może ich kiedykolwiek spotkać.

Anno 1404: Gold Edition jest strategią ekonomiczną w której naszym zadaniem, a dokładniej celem jest dojście na szczyt poprzez rozbudowywanie naszej wyspy, zajęcia jak największego terytorium i zostawiania komputerowych przeciwników daleko w tyle. Samo Anno jest podzielone na kilka części. Rozgrywkę możemy rozpocząć poprzez rozpoczęcie nowej kampanii lub scenariusza. Skupmy się głównie na stworzeniu własnego scenariusza w trybie tzw."sandboxa".

Po wybraniu opcji "ciągłej rozgrywki" ukazuje nam się okno dzięki, któremu dowolnie możemy przystosować swój świat do naszych upodobań poczynając od wielkości mapy kończąc na żyzności gleby. Możemy również wybrać swój początkowy stan majątkowy oraz stan sławy. Każdy nasz wybór podwyższa lub obniża poziom trudności rozgrywki. Załóżmy, że włączymy do gry huragany, burze piaskowe i choroby to adekwatnie poziom trudności znacznie wzrośnie, a gdy odznaczymy wszystkie te opcje i dodamy 80 000 tys. sztuk złota na start oraz 100 pkt sławy poziom trudności znacznie zmaleje.

Po "skonfigurowaniu" swojego małego świata pora rozpocząć przygodę a jak ją rozpoczniemy zależy tylko i wyłącznie od nas, ponieważ do wyboru mamy kilka opcji m.in.: rozpoczęcie z magazynem na losowo wybranej wyspie, z małą flotą czy ze statkiem obładowanym różnymi dobrociami. 

Anno 1404: Gold Edition jest niezwykle rozbudowane. Mamy możliwość poznania kilka kultur, obyczajów oraz surowców a mianowicie tutejszych rejonów jak i orientu. Każda z tych krain niesie inny klimat, przygody i zróżnicowane niebezpieczeństwa. Wydobywanie, handel, spryt i umysł - wszystkie te czynniki muszą ze sobą współgrać by odnieść sukces. Przeciwnik z minuty na minutę może nas przechytrzyć, złamać pakt pokojowy czy okazać się bezwzględnym tyranem, gdzie do tej pory zgrywał potulnego baranka odizolowanego od wszystkich, żyjący własnym życiem.

Anno 1404:Gold Edition samo w sobie jest naprawdę piękną grą pod względem kosmetycznym jak i mechanicznym. Poprzez rozbudowę zajętych przez nas obszarów, możemy przyczynić się do rozwoju i awansów poziomu mieszkańców jak np.: wieśniacy, mieszczanie czy patrycjusze. Im szybciej będziemy zdobywać awanse tym prędzej odblokujemy bogatsze elementy rozbudowy i wyprzedzimy naszych oponentów. Grafika jest naprawdę na wysokim poziomie. Jedynym minusem mogą być cienie, którym zdarza się dość często mrugać, ale po wyłączeniu ich w opcjach gry naprawdę nic nie tracimy. Ścieżka dźwiękowa, w odpowiednich w rozgrywce sytuacjach, potrafi rozluźnić, zmotywować do walki lub wzbudzić dumę i dreszcze z osiągniętego celu.

Ale co jeszcze kryje ta złota edycja, który co chwilę się tu przewija? Anno 1404 zostało wzbogacone o dodatek Wenecja, który rozbudowuje podstawkę właściwie o...nic szczególnego. Podstawowa wersja Anno 1404 podbiła serca wielu graczom właśnie przez swoją prostotę i podstawowe elementy, dlatego producenci nie skupili się na dodawaniu niepotrzebnych bajerów, tylko na rozbudowie funkcji, które podstawowa wersja zawiera, a o Wenecji możemy jedynie pomarzyć. Wenecja zawiera w sobie rozbudowane scenariusze, funkcję szpiega oraz posiedzenia rady miasta no i niezastąpiony tryb multiplayer.

Anno 1404:Gold Edition jest bardzo dobrą i rozbudowaną grą strategiczną. Możemy poczuć się jak władcy terytorium, które dzięki naszym staraniom i taktyce osiągnie kolosalne rozmiary. Polecam ten tytuł na wolne dni, gdzie przy kawie możemy w spokoju usiąść i pomyśleć.

 

 

 

 


Informacje dodatkowe:
 
Kategoria  
 Strategie
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
54,29
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Wysoki poziom rozbudowy gry;
niekończąca się przygoda;
wciągający klimat

 
 
Dodatek wzbogaca grę o znikome elementy

 

Powiązane linki:
 
trailer z gry

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.