Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Wywiad z dyrektorem Valkiria Gaming
11-01-2018, 21:39 | 1551 x przeczytano | Grochu

Już od dłuższego czasu nasza firma za sprawą wizjonera Michała "Niedźwiedzia" Niedźwiedzkiego kroczy po ścieżce e-sportu. Ten młody człowiek o wielkim zapale i niesamowitej determinacji postanowił zrobić coś czego nie podjąłby się każdy z nas. Od podstaw zbudował coś, o czym nie pomyślał nikt lub nie był w stanie tego zacząć, czyli rozbudowania Valkirii o ten szybko rozwijający się element. Mimo iż było to dla niego czymś zupełnie nowym szybko pojął, w jaki sposób dojść na szczyt. W dzisiejszym wywiadzie z "Niedźwiedziem" przybliżę wam jego początki oraz plany, które chce spełnić w tym roku. Dodatkowo miałem okazję zadać kilka pytań jednemu z zawodników CS:GO w drużynie VG, Mateuszowi "l4mp4" Lampie

Część z Michałem Niedźwiedzkim:

- Od jak dawna zajmuje się Pan e-sportem?

- Oficjalnie mogę powiedzieć, że e-sportem zajmuje się od powstania Valkiria Gaming, której jestem pomysłodawcą i założycielem. To właśnie w kwietniu wystartowaliśmy z tym projektem, początkowo naszym celem było zbudowanie dywizji League of Legends oraz CS:GO, która awansuje do Polskiej Ligi eSportowej.

 

- Ile czasu zajęło Panu stworzenie pierwszej drużyny oraz jakie wyzwania napotkał Pan na drodze do osiągnięcia tego celu?

Stworzenie drużyny w grę League of Legends nie zajęło mi dużo czasu, ponieważ zgłosiła się do mnie ekipa, która wspólnie grała i trenowała od pewnego czasu oraz posiadała już jakieś osiągnięcia turniejowe. Natomiast dla drużyny CS:GO stworzyliśmy otwartą rekrutację. Osobiście powiem, że nie spodziewałem się takiego zainteresowania ze strony graczy CS. Otrzymałem ponad 60 zgłoszeń, które musiałem się przejrzeć i wybrać 10 osób, z którymi będę chciał porozmawiać i sprawdzić ich umiejętności w grze.  Po przeprowadzeniu rozmów z potencjalnymi zawodnikami już wiedziałem, z kim będę chciał współpracować. Cały etap budowania pierwszej drużyny CS zajął mi około dwóch tygodni.

 

- W jakich grach obecnie działają drużyny Valkirii oraz w jakich jeszcze będzie się rozwijała?

- W Valkirii posiadamy jedną drużynę w  sekcji CS oraz sekcji Gwinta i Hearthstone. Jeśli czas na to pozwoli będę chciał wprowadzić sekcje League of Legends, Fifa, Overwatch oraz innych gier.

 

CS:GO:

Mateusz ''l4mp4'' Lampa

Sebastian "Hutchi" Blaik

Robert "vilczek" Ptok

Bartosz "Barad" Harężlak

Daniel "daNiO." Kołodziejczyk

 

Gwint/Hearthstone:

‎Czarek "Czar0" Kowalski

 

- Co trzeba jeszcze zrobić i ile wysiłku włożyć by sekcja CS znalazła się w czołówce polskiej sceny e-sportowej?

 

- Przepis na to, żeby znaleźć się w czołówce polski jest bardzo prosty: trening, trening i jeszcze raz trening. W tym sezonie mamy aspiracje na dostanie się do TOP10 i jesteśmy w stanie to osiągnąć. Ponieważ przepis już znamy.


Część z Mateuszem "l4mp4" Lampą:

- Od jak dawna grasz w CS:GO oraz w drużynie VG?

- Swoją przygodę z CS'em zacząłem w 2014 w czerwcu a pod banderą VG w połowie 2017.

 

- Jak opiszesz nastrój, jaki panuje w drużynie?

- Na chwilę obecną nastrój w drużynie jest bardzo dobry, brak toxicu powoduje maksymalne skupienie na grze drużynowej.

 

- Jak dogadujecie się z CEO organizacji?

- Z Niedźwiedziem dogadujemy się w bardzo dobry sposób, nie nakłada na nas dużej presji oraz nie wymaga samych zwycięstw,  ponieważ wie, że wyniki przyjdą z czasem, jak przychodzi pora na wyjazd lanowy to organizuje hotel i inne rzeczy, które niezmiernie potrzebne  są na takich wydarzeniach.        

 

- Ile czasu poświęcacie  na treningi drużynowe, a ile na personalne?

- Mogę powiedzieć, że staramy się trenować codziennie, nieważne czy święta czy weekendy zawsze jesteśmy gotowi na trening, jeśli chodzi o treningi indywidualne, to jest to nasza tajemnica.

 

-Jaki cel wraz z organizacją stawiacie sobie na ten rok, który chcielibyście razem osiągnąć?

Najbliższy cel, jaki mamy to dostać się na lana w Kielcach, a w przyszłych miesiącach dostać się do PLE, Mistrzostwa polski oraz Cybersport  a w międzyczasie pojeździć po Polsce na lany.

- Gdzie widzicie się za pół roku?

Widzę drużynę, która może walczyć z najlepszymi w Polsce.

 


Informacje dodatkowe:
 
 

Powiązane linki:
 
FB Valkiria Gaming

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.