Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
     
Komuda rusza w Polskę
Valkiria - Polub nas na Fejsie
     (0|0)
  
Anno 1404: Gold Edition
09-10-2017, 23:09 | 96 x przeczytano | GuLIVEr

Czym jest tak wysoko oceniona gra? Czy autora artykułu zbytnio nie poniosło? A może zapłacili mu by wyniósł jakiś badziew na wyżyny? Nic z tych rzeczy. Pragnę przedstawić wam Anno 1404: Gold Edition - tytuł do którego powracam gdy mam ochotę być dobrym człowiekiem i rozwijać się swoim tempem lub gdy chcę by komputerowym przeciwnikom działa się największa krzywda jaka może ich kiedykolwiek spotkać.

Anno 1404: Gold Edition jest strategią ekonomiczną w której naszym zadaniem, a dokładniej celem jest dojście na szczyt poprzez rozbudowywanie naszej wyspy, zajęcia jak największego terytorium i zostawiania komputerowych przeciwników daleko w tyle. Samo Anno jest podzielone na kilka części. Rozgrywkę możemy rozpocząć poprzez rozpoczęcie nowej kampanii lub scenariusza. Skupmy się głównie na stworzeniu własnego scenariusza w trybie tzw."sandboxa".

Po wybraniu opcji "ciągłej rozgrywki" ukazuje nam się okno dzięki, któremu dowolnie możemy przystosować swój świat do naszych upodobań poczynając od wielkości mapy kończąc na żyzności gleby. Możemy również wybrać swój początkowy stan majątkowy oraz stan sławy. Każdy nasz wybór podwyższa lub obniża poziom trudności rozgrywki. Załóżmy, że włączymy do gry huragany, burze piaskowe i choroby to adekwatnie poziom trudności znacznie wzrośnie, a gdy odznaczymy wszystkie te opcje i dodamy 80 000 tys. sztuk złota na start oraz 100 pkt sławy poziom trudności znacznie zmaleje.

Po "skonfigurowaniu" swojego małego świata pora rozpocząć przygodę a jak ją rozpoczniemy zależy tylko i wyłącznie od nas, ponieważ do wyboru mamy kilka opcji m.in.: rozpoczęcie z magazynem na losowo wybranej wyspie, z małą flotą czy ze statkiem obładowanym różnymi dobrociami. 

Anno 1404: Gold Edition jest niezwykle rozbudowane. Mamy możliwość poznania kilka kultur, obyczajów oraz surowców a mianowicie tutejszych rejonów jak i orientu. Każda z tych krain niesie inny klimat, przygody i zróżnicowane niebezpieczeństwa. Wydobywanie, handel, spryt i umysł - wszystkie te czynniki muszą ze sobą współgrać by odnieść sukces. Przeciwnik z minuty na minutę może nas przechytrzyć, złamać pakt pokojowy czy okazać się bezwzględnym tyranem, gdzie do tej pory zgrywał potulnego baranka odizolowanego od wszystkich, żyjący własnym życiem.

Anno 1404:Gold Edition samo w sobie jest naprawdę piękną grą pod względem kosmetycznym jak i mechanicznym. Poprzez rozbudowę zajętych przez nas obszarów, możemy przyczynić się do rozwoju i awansów poziomu mieszkańców jak np.: wieśniacy, mieszczanie czy patrycjusze. Im szybciej będziemy zdobywać awanse tym prędzej odblokujemy bogatsze elementy rozbudowy i wyprzedzimy naszych oponentów. Grafika jest naprawdę na wysokim poziomie. Jedynym minusem mogą być cienie, którym zdarza się dość często mrugać, ale po wyłączeniu ich w opcjach gry naprawdę nic nie tracimy. Ścieżka dźwiękowa, w odpowiednich w rozgrywce sytuacjach, potrafi rozluźnić, zmotywować do walki lub wzbudzić dumę i dreszcze z osiągniętego celu.

Ale co jeszcze kryje ta złota edycja, który co chwilę się tu przewija? Anno 1404 zostało wzbogacone o dodatek Wenecja, który rozbudowuje podstawkę właściwie o...nic szczególnego. Podstawowa wersja Anno 1404 podbiła serca wielu graczom właśnie przez swoją prostotę i podstawowe elementy, dlatego producenci nie skupili się na dodawaniu niepotrzebnych bajerów, tylko na rozbudowie funkcji, które podstawowa wersja zawiera, a o Wenecji możemy jedynie pomarzyć. Wenecja zawiera w sobie rozbudowane scenariusze, funkcję szpiega oraz posiedzenia rady miasta no i niezastąpiony tryb multiplayer.

Anno 1404:Gold Edition jest bardzo dobrą i rozbudowaną grą strategiczną. Możemy poczuć się jak władcy terytorium, które dzięki naszym staraniom i taktyce osiągnie kolosalne rozmiary. Polecam ten tytuł na wolne dni, gdzie przy kawie możemy w spokoju usiąść i pomyśleć.

 

 

 

 


Informacje dodatkowe:
 
Kategoria  
 Strategie
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
54,29
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Wysoki poziom rozbudowy gry;
niekończąca się przygoda;
wciągający klimat

 
 
Dodatek wzbogaca grę o znikome elementy

 

Powiązane linki:
 
trailer z gry

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witamy w terminalu Militarnej Sieci Valkiria. Wszystkim rekrutom przypominamy o obowiązku rejestracji swych danych w celu podjęcia służby w siłach zbrojnych MSV.

Życzymy owocnej służby!!

* * *
Zaciągnij się do jednostki lub zostań jej dowódcą!

* * *

Szukasz kontaktu z V-Sztabem? Napisz do nas: kontakt[at]valkiria.net

* * *

Wrogą propagandę należy zwalczać! Do tego najlepiej nadaje się rakieta naprowadzana VX456.

* * *


Gdy zostaniesz ranny na polu bitwy, pamiętaj by wzywać Podsystem Medyczny tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia wszystkich funkcji życiowych. Nieuzasadnione wezwania będą karane!

* * *

W przypadku utraty łączności z Terminalem Głównym nie zapominaj o Podręcznym Zestawie Samobójczym!

* * *
Studia - jakie?
Co ostatnio przeczytałam(em)?
Ostatnio słuchałem...
W jaką planszówkę ostatnio...
gdzie kupujecie?
Assassin's Creed [x360]
Wiedźmin MMORPG
W co teraz gracie?
Najstarsze gry w jakie...
Przywita się..


Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Na służbie:
Żołnierze: 0

Cywile: 30

Statystyki wizyt:
Wizyty: 2932760
Dziś gości: 51
Ten miesiąc: 3293
Rekord gości: 2237
Gości wczoraj: 166
Tako milczy Zaratustra - plansze


Saga o Atlasie i Axisie #3 - plansze


Ralph Azham #8: Nie pochwycisz płynącej rzeki - plansze


Ostatki - plansze


Layers of Fear - screeny


Najnowsze pliki

Interior #1
Interior jest biuletynem z fanowskimi materiałami do gry fabularnej...
Ja, Diablica - fragment
Ymar - fragment
Nowa Fantastyka 08/2010 - zapowiedź
Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży - raport z sesji Klanarchii

$$5#3... transmisja przerwana...

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera
Magazyn Valkiria
Propaganda
V-Game
E-mail
Imię
Format

-->