Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Sound BlasterX Vanguard K08 - recenzja klawiatury
26-03-2017, 16:51 | 4773 x przeczytano | ARTUT
Skok klawiszy został zmniejszony do 1,5 mm co sprawia, że stukanie w przyciski przypomina masowanie pleców Miss Universe. Gdyby Fryderyk Chopin żył w naszych czasach, to z pewnością grałby w Starcraft 2 właśnie na Sound BlasterX Vanguard K08.

Klawiatura to jedno z najważniejszych urządzeń, z których korzystamy pracując, używając bądź grając na komputerze. Niby to oczywista oczywistość, ale wielu z nas katuje się stukając w laptopowe klawisze, bądź męczy się na jakiejś tandecie z marketu, którą składał mało utalentowany pracownik potężnego zakładu. Wszak gdyby jego zdolności motoryczne i ogólne ogarnięcie były wyższe, to postawili by go przy taśmie produkcyjnej jakiegoś lepszego sprzętu.

Na rynku obecnie nie brakuje całej masy klawiatur, które oferują różnego rodzaju usprawnienia, ulepszenia czy wyjątkowe rozwiązania. Zwykle ceny są zawrotne a ich funkcjonalność wcale nie jest oszałamiająca.

 

Miałem niedawno szczęście popracować i potestować klawiaturę Creative: Sound BlasterX Vanguard K08 i przyznam, że była to wyjątkowa przygoda. Markę Creative kojarzę głównie ze sprzętem dźwiękowym, stąd byłem trochę zaskoczony, że w ich ofercie można znaleźć klawiatury czy myszki. Drugie skojarzenie to fakt, że ich sprzęt zawsze mimo sporej ceny jest solidny i bardzo wytrzymały, ale przede wszystkim mega funkcjonalny.

Tak jest i w przypadku K08. Na pierwszy rzut oka produkt sprawia świetne wrażenie. Pomijając estetyczne i nieco lansiarskie pudełko, gdy tylko weźmiemy klawiaturę do rąk to poczujemy ten pierwszy dreszczyk emocji z poznania nowej przyjaciółki, z którą zostaniemy na wiele lat w stałym i niezmąconym niczym związku.

Pierwszym zaskoczeniem będą dwa porty USB na naprawdę grubym kablu, którym spokojnie moglibyśmy zaprowadzić porządek na każdej dzielnicy. Spore wrażenie robi też solidność wykonania i estetyka produktu. Do tego mamy także podkładkę pod nadgarstki i regulowane stopki definiujące nachylenie. Ale to dopiero początek.

Projektanci klawiszy ewidentnie słuchali porad zawodowych graczy i ludzi, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem. Rozstawienie przycisków jest naprawdę ergonomiczne. Nie brakuje też sporych niespodzianek jak np. walec do regulacji dźwięku, który w użytkowaniu jest absolutnie genialny i do teraz zastanawiam się dlaczego nie jest standardem w innych urządzeniach. Żeby tego było mało, producent zapewnił klawisze audio oraz przycisk wyciszenia, który w prosty sposób możemy uruchomić bez konieczności palczastych ewolucji.

Wisienką na torcie jest system obsługi makr, które potrafią naprawdę ułatwić każdemu życie. Kto z nich nigdy nie korzystał, niech czym prędzej sprawdzi to w codziennym życiu. Gwarantuję Wam, że się zakochacie!

Oczywiście najważniejszą cechą Creative: Sound BlasterX Vanguard K08 to fakt, iż jest to klawiatura mechaniczna. Skok klawiszy został zmniejszony do 1,5 mm co sprawia, że stukanie w przyciski przypomina masowanie pleców Miss Universe. Gdyby Fryderyk Chopin żył w naszych czasach, to z pewnością grałby w Starcraft 2 właśnie na Sound BlasterX Vanguard K08. I znów, jeśli nie wiecie o co chodzi to wybierzcie się do salonu komputerowego i spróbujcie tej klawiatury pod własnymi paluszkami. Bajka!

Zabawa jednak zaczyna się w chwili zainstalowania oryginalnego oprogramowania i po podłączeniu urządzenia do komputera. Liczba kolorów (kilkanaście milionów), systemów i rodzajów podświetlania przycisków potrafi sprawić, że opadnie nam szczęka. Pulsacje, przejścia, fale, wybór konkretnych przycisków… można by wymieniać długo. Najbardziej wybredni gracze znajdą tu z pewnością ulubioną konfigurację. I naprawdę nie ma sensu się o tym rozpisywać. Absolut!

Podsumowując, Creative: Sound BlasterX Vanguard K08 to klawiatura dla zawodowych, profesjonalnych graczy, ale i dla ludzi, którzy oprócz komfortu cenią sobie długowieczność, estetykę, solidne wykonanie ale przede wszystkim funkcjonalność. Na klawiaturach nie ma sensu oszczędzać i mimo, że cena na poziomie około 600 zł potrafi zmieszać każdego, to jak na produkt na najwyższym gamingowym poziomie wcale nie jest w czołówce tych najdroższych.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

Wady i zalety:  
 
Solidność i estetyka,
Funkcjonalne rozstawienie klawiszy,
Walec głośności,
Skok na poziomie 1,5 mm,
System podświetlenia przycisków,

 
 
Spora cena,

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


-

Testowaliśmy używając:


MSI WS60 6QJ

iiyama Gold Phoenix G-MASTER GB2888UHSU
Powiązane linki:
 
Creative Vanquard K08

 
 


 
26-03-2017, 17:44 | Szymański | Komentarzy w sumie: 26
xDDDD Chopin to by napisał na niej niejeden utwór


 
26-03-2017, 17:25 | Jobisz | Komentarzy w sumie: 26
Oj nie tylko Chopin by na niej grał :v


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.