Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Holy Potatoes! We're in Space?! - recenzja gry
23-02-2017, 21:17 | 3341 x przeczytano | Artrax
Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Czyżby męczyła Cię codzienność? Pobudka, praca lub szkoła, powrót do domu, sen, cały Twój dzień wydaje Ci się nużący? Już wiem czego Ci trzeba. Potrzebujesz  Holy Potatoes! We're in Space?!.

Gdy trafiła do mnie właśnie ta gra, pomyślałem, że to kolejna międzygalaktyczna strzelanina lub zwykły zabijacz czasu, którym mógłbym się pocieszyć parę dni, może tydzień czy miesiąc. Jak większość graczy oceniłem książkę po okładce. Jednak Holy Potatoes! We're in Space?!, sprawiło, że na mojej buźce pojawił się uśmiech. Najpierw lekki a potem zadziwiająco szeroki. Ta gra mnie rozbawiła, sprawiła, że miałem ochotę do niej wracać, gdy tylko miałem czas, co za tym idzie, pozwoliła mi się wyrwać z codzienności jaka mnie zwyczajnie nudziła.

Holy Potatoes! We're in Space?! to fantastyczna opowieść o dwóch siostrach: Cassie oraz Fay, które wyruszają w szaloną podróż w poszukiwaniach swojego dziadka, który je wychował, a także uczył i opowiadał o kosmicznych bitwach toczonych w całej galaktyce. Chciałbym tylko zaznaczyć, iż nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Na drodze do odnalezienia dziadka, staje im jednak złowroga federacja Zaćmienia, z którą przyszło mi niejednokrotnie wdawać się w konflikt, co z reguły kończyło się nie lada strzelaniną.

System walki turowej przedstawiony w grze, wydaje się być na pierwszy rzut oka dziecinnie prosty, co za tym idzie cała gra będzie łatwa. Nic bardziej mylnego,  Holy Potatoes! We're in Space?! zaskoczy Was swoją złożonością i niejedną walkę podobnie jak ja, przyjdzie Wam stoczyć parę razy, zanim opuścicie dany poziom. A czy wspomniałem już o zdarzeniach losowych w grze? Dokładnie tak,  Holy Potatoes! We're in Space?! zaskakuje także zdarzeniami losowymi, które mogą nas wzbogacić o potrzebne surowce i materiały, lub przysporzyć nam nie lada kłopotu, gdy będziemy zbyt łapczywi na fanty. Ja sam nie raz wpadłem w pułapkę, chcąc otworzyć na przykład zardzewiałą skrzynię, po czym okazywało się, że w środku był mały szczur, który przedarł się na pokład statku i postanowił poprzegryzać parę bardzo istotnych dla sterowania kabli. Zatem grając w  Holy Potatoes! We're in Space?! trzeba zawsze uważać na to co się robi oraz czy warte jest zachodu ryzykowanie porażką w grze, na rzecz wątpliwej nagrody.

No i na koniec to, co uważam za najlepsze w tej grze czyli humor. Porządna dawka wspaniałego wręcz humoru, dzięki któremu ta gra jest po prostu fantastycznym wyborem jeśli chcemy sobie w coś pograć z dzieckiem, a nie jesteśmy pewni czy treści w grze są dla niego dozwolone. Żarty są na dobrym, miłym a zarazem naprawdę zabawnym poziomie. Sam nie raz uśmiałem się do łez z poczynań naszych ziemniaczanych bohaterek. A jeśli naprawdę chcecie poczuć się jak w warzywnej galaktyce razem z Cassie oraz Fay, sprawdźcie specjalną edycję kolekcjonerską dostępną tylko w Muve.pl. Tak więc, pościgi, wybuchy, walka, wspaniała historia, to właśnie  Holy Potatoes! We're in Space?! czyli gra, z którą nuda odchodzi w kąt. Z mojej strony to wszystko. Trzymajcie się i wszystkiego ziemniaczanego.


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Dystrybutor  
Premiera  
 14 lutego 2017
Kategoria  
 Strategie
Możliwość zakupu  
Cena  
~ 49,90 zł
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

Wady i zalety:  
 
Spora dawka dobrego humoru,

Ciekawy system walki turowej,

Dla wegetarian pozycja obowiązkowa,

 
 
Interfejs jest problematyczny,

Po jakimś czasie może wydać się monotonna,

 

 


 
24-02-2017, 11:52 | Artrax | Komentarzy w sumie: 14
Jak najbardziej :) Gwarantuję Ci, że zaprzyjaźnisz się z jakimś miłym porem, lub marchewką ;D


 
24-02-2017, 08:36 | Jobisz | Komentarzy w sumie: 26
O jestem vege czyli to coś dla mnie :v ?


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.