Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Creative: Sound BlasterX G5 Pro-Gaming - recenzja karty audio
23-02-2017, 11:59 | 3782 x przeczytano | ARTUT
Gdy pierwszy raz podłączyłem Sound BlasterX G5 to urwało mi siedzenie.... i teraz muszę grać na konsoli jak nietoperz… wisząc głową w dół ;)

Zawsze byłem daleki od audiofilskiego jarania się sprzętem grającym. Większość znajomych, którzy mają świra na punkcie rozwiązań dźwiękowych, uważam raczej za niezagrażających mojej egzystencji i bezpieczeństwu. Ale kiedy zaczynają rozmawiać o tych wszystkich kabelkach, potencjometrach, basach i całej reszcie szamańskich określeń, po prostu odsuwam się od nich nieco dalej.

Nie, nie jestem głuchy. Doceniam wyraźną różnicę w dźwięku między dobrymi a złymi słuchawkami czy głośnikami. Wolę jak "fajnie gra" niż gdy "łomocze". Ale jak już wspominałem, nie jestem na tym punkcie zboczony.

Moje podejście zmieniło się jednak diametralnie gdy trafiła do mnie do testów zewnętrzna, przenośna karta 7.1 HD Creative: Sound BlasterX G5 Pro-Gaming dedykowana urządzeniom: PC, MAC, Android, PS4 i Xbox One. Gdy pierwszy raz ją podłączyłem to urwało mi siedzenie.... i teraz muszę grać na konsoli jak nietoperz… wisząc głową w dół ;)

Ja pierdziu… ale ta karta kopie! Jeśli myśleliście, że komfort gry na Waszym blaszaku, plejaku czy X klocku jest super a brzmienie gier w Waszych słuchawkach lub głośnikach jest świetne, to podepnijcie sobie G5. Poznacie dopiero wtedy co to jest prawdziwy Gaming (pisany przez wielkie "G").

Ale zacznijmy od początku. Estetyczne, lekkie i niepozorne pudełko zawiera w środku oprócz kilku kabelków, niewielkie urządzenie przypominające swoją wielkością paczkę papierosów. Ładny i nowoczesny design produktu nabiera jeszcze bardziej efektu po podpięciu G5 do wybranego urządzenia. Pokrętło głośności zaczyna jarzyć się na czerwono (moc światła zależy od ustawienia głośności) a na wierzchniej płaszczyźnie pojawia się lansiarskie "X" z logotypu karty. Szczerze, robi to fajne wrażenie. W zależności od wyboru źródła dźwięku, karte podpinamy odpowiednim kabelkiem. Najczęściej używać będziemy połączenia micro USB - USB. Wpinamy nasze cacuszko przykładowo do PlayStation 4 i gotowe. Żadnych sterowników, aktualizacji… nic. Teraz podpinamy sobie wypasione słuchawki z mikrofonem (których zazdroszczą nam wszyscy na wiosce), odpalamy grę i… zbieramy szczękę z podłogi. Serio… kopara Wam opadnie gdy usłyszycie różnicę. Tego się nie da opisać! Tego musicie na własnych uszach spróbować!

Zewnętrzna karta dźwiękowa od Creative to autentyczny, kolejny krok w stworzeniu Waszej niezdobytej, potężnej krainy gamingowego nerda. I pominę już fakt, że przy samym słuchaniu muzyki z YouTube czy oglądaniu seriali na Netflix usłyszycie kolosalną różnicę. Prawdziwa zabawa zacznie się tak naprawdę przy grach. Zaprawdę powiadam Wam, każdy szanujący się maniak gier powinien poważnie rozważyć zakup tego urządzenia. Nie musicie mi wierzyć na słowo. Wybierzcie się do dowolnego salonu z elektroniką czy na stoisko Creative na wybranym evencie gamingowym i przetestujcie Sound BlasterX G5. Wtedy przekonacie się osobiście, że wszystko co piszę to najszczersza prawda.

Warto wspomnieć o dodatkowych przyciskach pod którymi znajdziemy różne, zdefiniowane profile dźwiękowe. Przydają się one przy odpalaniu innego rodzaju gier. Inne do strzelanek, do wyścigów czy strategii.

Żeby podsumować tę recenzję wystarczy w zasadzie napisać jedno. Spróbujcie przetestować to urządzenie. Przenośna karta 7.1 HD Creative: Sound BlasterX G5 Pro-Gaming może się okazać dla Was jednym z najważniejszych odkryć w grach. Jestem przekonany, że bardzo pozytywnie zostaniecie zaskoczeni.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Kosmiczny dźwięk,
Atrakcyjny design,
Multiplatformowe urządzenie,

 
 
Nie jest tania,
Brak gumowych zatyczek do portów,

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


-

Testowaliśmy używając:


Laptop MSI WS60 6QJPowiązane linki:
 
Sound BlasterX G5 Pro-Gaming

 
 


 
24-02-2017, 08:32 | Jobisz | Komentarzy w sumie: 26
Genialne! Muszę to mieć, bo ja akurat jestem bardzo zboczony na punkcie dzwieku. :P


 
23-02-2017, 17:04 | Niedźwiedź | Komentarzy w sumie: 3
Przenośna karta Pro-Gaming dla mnie bomba!
Daje pewnie +10 do skill'a w grach ;)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.