Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Dzień gniewu - recenzja DVD
27-01-2010, 12:30 | 4438 x przeczytano | Sharn

Christopher Lambert już chyba zawsze kojarzyć się będzie z Nieśmiertelnym. Mimo że aktor ten zagrał w wielu filmach, zawsze pierwsza myśl, kiedy pada jego nazwisko, kierowana jest ku sadze o panach odcinających sobie głowy. Wspaniały klimat pierwszej części, świetna muzyka zespołu Queen i liczne retrospekcje, w których dzielny Connor MacLeod występował w różnych czasach i licznych kostiumach z danej epoki. I właśnie kostiumy, a może raczej całe realia historyczne, oprócz oczywiście samego Lamberta, skłoniły mnie do sięgnięcia po Dzień gniewu

Hiszpania za czasów Świętej Inkwizycji. W małym miasteczku popełniane są dziwne morderstwa na możnych, których ciała szybko znikają. Szeryf (Lambert) próbuje rozwikłać tę zagadkę, ale wszyscy mieszkańcy zdają się być przeciw niemu. Co kryje się za tymi zabójstwami i jaki jest ich związek z Kościołem i społeczeństwem? Tego musicie dowiedzieć się już sami.

Dawno nie oglądałem tak nierównego filmu. Dysproporcje są tak duże, że aż kłują w oczy. Z jednej strony mamy nawet dobry pomysł na historię z niezłą intrygą i jeszcze lepszą zagadką. Akcja w drugiej połowie filmu przyspiesza, wciągając zupełnie widza. Do tego muzyka i kostiumy są całkiem udane i zaliczyć je trzeba na plus. Z drugiej zaś, pierwsza połowa jest rozwleczona i nudna, chociaż to tu odkrywamy morderstwa, ale trudno przykuć wzrok odbiorcy do monitora. Gra aktorska pozostawia wiele do życzenia, Lambert wypada słabo, czuć jego zmęczenie niskobudżetowymi produkcjami i wydaje się, że nie cieszy go już występowanie w filmach. Dodatkowo ujęcia kręcone są jakby w kilku pomieszczeniach, prezentujących wiele różnych miejsc - tak, jakby zmieniano tylko drobne elementy scenografii.

Ogólnie mam wrażenie, że Adrian Rudomin, będący zarówno scenarzystą jak i reżyserem Dnia gniewu, nie poradził sobie z drugim zadaniem. Pierwsze wyszło nawet znośnie, zwłaszcza intryga i jej zaskakujące wyjaśnienie, którą śmiało mógłbym porównać do Imienia róży. Natomiast rolę reżysera położył na całej linii, powodując, że ocena drastycznie spada. Obejrzyjcie jeśli chcecie, ale jeżeli nie sięgnięcie po ten obraz, świat się z pewnością nie zawali.


Autor: Marcin „Sharn” Byrski
Redakcja: Michał „Wiewiór” Musiał

Dziękujemy dystrybutorowi Monolith Video za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Dzień gniewu
Tytuł oryginalny: Day of Wrath
Kategoria: Thriller historyczny
Produkcja: Węgry , Wielka Brytania 2006
Reżyseria: Adrian Rudomin
Scenariusz: Adrian Rudomin
Obsada: Christopher Lambert, Brian Blessed, Phyllida Law
Czas trwania: 110 min
Wydanie: DVD
Język: angielski – DD 5.1; polski (lektor)
Obraz: 16:9
Napisy: polskie
Obraz: 16x9 (1.78:1)

Informacje dodatkowe:
 
Dystrybutor  
Premiera  
 Maj 2009
Cena  
39.99 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
55%
 
Ocena końcowa: 55%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.