Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Wojny Świata Wynurzonego #1: Sekta zabójców - recenzja
25-09-2008, 14:39 | 4986 x przeczytano | husieu

Breathe in deep, and cleanse away our sins, and we’’ll pray that there’s no God to punish us and make a fuss. / Oddychaj głęboko i oczyść nasze grzechy, będziemy się modlić, żeby nie było Boga, który nas ukarze i zrobi awanturę

Tymi słowami, zaczerpniętymi z utworu Fury zespołu Muse rozpoczynają się Wojny Świata Wynurzonego Licii Troisi. Tekst tej piosenki stanowi dosyć rockandrollową zapowiedź i obietnicę mocnych treści!

Główną bohaterką książki jest Dubhe, młodziutka, ale bardzo zdolna złodziejka. O losach dziewczyny zadecydowało tragiczne zdarzenie z dzieciństwa, kiedy to zabiła w bójce swojego kolegę. Dubhe może na początku wydawać się słaba, godna politowania, wręcz żałosna, jednak później, na szczęście, zmienia się. Z przerażonej dziewczynki przeistacza się w bezwzględną, żądną krwi maszynę do zabijania. Na bohaterkę podstępem nałożono klątwę i od tej pory jest ona uzależniona od zadawania śmierci. Ktoś chce się nią posłużyć jako bronią, narzędziem mordu. Z czasem, gdy Dubhe przechodzi na ciemna stronę, rozpoczyna się jej wielka przygoda.

Licia Troisi w książce Sekta zabójców wykreowała magiczny, barwny świat fantasy. Nie można odmówić pisarce zdolności w budowaniu fascynującego klimatu, dzięki któremu powieść wciąga i zatrzymuje czytelnika na długo. Autorka urozmaica fabułę, umieszczając treści książki na dwóch płaszczyznach czasowych. Czytelnik poznaje nie tylko teraźniejsze wydarzenia, ale też przeszłość Dubhe.

Sekta zabójców rozkręca się powoli, na kolejnych stronach niewiele się zmienia w tej kwestii. Książka pisana jest przejrzyście, rzetelnie, ale też powoli i flegmatycznie. Dużo tu treści nic nie wnoszących do akcji.

Wspomnienia przeszłości Dubhe wydały mi się zupełnie zbyteczne, gdyż w pozostałych rozdziałach autorka i tak nawiązuje do tych samych wydarzeń. W związku z tym, dużo tu powtarzania tego samego. Jak na mój gust w Wojnach Świata Wynurzonego za wiele jest spraw dopowiedzianych, rzeczy niepotrzebnych.

Czy książka, zgodnie z zapowiedzią, była rockandrollowa? Na pewno nie w stu procentach, ale owszem, czuć w niej młodzieńczą moc. W Sekcie zabójców Licii Troisi jest miejsce zarówno na miłość, jak i na zbrodnię, powieść obfituje w barwne opisy architektury i scenerii oraz w krwawe, dynamiczne relacje walk i mordów. Przeczytawszy książkę jestem ciekawa jak rozwinie się cała historia.

Wojny Świata Wynurzonego to seria, która pokonała Harry’ego Pottera w rankingach popularności we Włoszech. Wątpię jednak, że w Polsce będzie podobnie. W moim odczuciu to pozycja, która odnajdzie niewielu odbiorców. W wąskim gronie czytelników znajdzie się zapewne ambitna młodzież oraz inni, niezmordowani miłośnicy fantasy.


Autorka: Urszula „Husieu” Jakuć
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Videograf II za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.


Wojny Świata Wynurzonego #1: Sekta zabójcówTytuł: Wojny Świata Wynurzonego #1: Sekta zabójców
Autorka: Licia Troisi
Tłumaczenie: Zuzanna Umer
Liczba stron: 462
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7183-582-7


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Maj 2008
Cena  
34.50 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
75%
 
Ocena końcowa: 75%
 

 


 
13-06-2009, 16:11 | Korneliusz | Komentarzy w sumie: 41
Przeczytałem ten 1 tom i powiem szczerze, że mam mieszane odczucia.
Powaliła mnie główna bohaterka. Robienie z 16 latki jakiegoś przepakowanego emo złodzieja-skrytobójcy jakoś mnie nie przekonało.


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.