Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Tempus Fugit #2 - recenzja
01-09-2007, 06:33 | 1959 x przeczytano | Wojecho
Drugi tom antologii Tempus Fugit nie napawał mnie już takim przerażeniem jak pierwszy. Prawdopodobnie przez to, iż zdążyłem się już dowiedzieć czego można się po nim spodziewać, choć gdzieś tam na dnie świadomości wciąż kołatał się lęk - a nóż widelec tym razem otworzy się jakiś portal czasoprzestrzenny i trafię do zapomnianego przez Boga i ludzi miejsca? Na całe szczęście nic takiego się nie stało, dzięki czemu wciąż należę do świata żywych i nie oszalałem z rozpaczy.

W tym tomie zaserwowano nam osiem opowiadań, o jedno więcej niż w pierwszym. Są to kolejno: Ewangelia według Johna Thomasa Scotta Mai Lidii Kossakowskiej (według mnie najlepsze, ale ja stronniczy jestem...), Jak liście z drzew Romualda Pawlaka, Klucz przejścia Tomasza Kołodziejczaka (drugie miejsce, tym razem bez stronniczości), Błazen Tomasza Kaczmarka, W blasku świec Katarzyny Kruszewskiej, Tęczowy Smok Evy Mroczek, Tunel Sebastiana Imielskiego (również drugie - nie potrafię się zdecydować) oraz Sprawa Filipowa Andrzeja Pilipiuka. Tym razem jednak poziom jest odrobinę mniej równy - w tomie pierwszym przejechałem jak burza przez wszystkie opowiadania (no dobra, też było kilka wyróżnień), tu zaś niektórymi jestem zachwycony, inne zwyczajnie przeczytałem, a przy jednym czy dwóch z niecierpliwością wyglądałem końca. Być może staję się po prostu bardziej wymagający jako czytelnik, być może nie. Niezależnie od przyczyny, nie w każdym przypadku czytanie było jedną wielką przyjemnością.

A od strony wydawniczej? Cóż, to w końcu Fabryka Słów. Błędów korekty autor niniejszej recenzji nie znalazł, za to upajał się niezłymi ilustracjami Krzysztofa Domaradzkiego. Swoją drogą, może i jest ze mnie duże dziecko, co to lubi nacieszyć oczy ładnym rysunkiem, ale chyba jest to jedna z głównych przyczyn, przez które zawsze rozanielam się jak dziki, gdy wpadnie mi w łapy książka tego wydawnictwa. Nie dość, że z reguły zawartość jest ciekawa, to na dodatek ładnie wygląda. Czegóż chcieć więcej? Tak więc za wydanie duży plus. Jak zwykle.

Reasumując, zbiór ten zaliczam do tych udanych, lecz niestety nie do wyjątkowych. Pierwszy tom uważam za lepiej napisany, ale i ten przeczytałem, większość mi się spodobała, co do tych zaś, które nie - różne są gusta, może komuś innemu bardziej podpasują. Tak czy siak kiedyś pewnie jeszcze do tych dwóch zbiorów wrócę, jak nie do całych, to choć do tych wybranych, najlepszych opowiadań.


Autor: Wojciech "Wojecho" Olejnik
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Fabryka Słów za udostępnienie darmowego egzemplaraz do recenzji.


Tempus Fugit #2
Tytuł: Tempus Fugit #2
Autor: Antologia
Liczba stron:
496
Oprawa: miękka
Format:
125 x 195 mm
ISBN: 83-60505-07-1
Seria: Antologie

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Listopad 2006
Możliwość zakupu  
Cena  
29.99 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
65%
 
Ocena końcowa: 65%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.