Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Zombiaki 1,5
13-09-2005, 11:26 | 5452 x przeczytano | kiebduj
Recenzja niekolekcjonerskiej gry karcianej "Zombiaki 1,5"

Atmosfera w sklepie była inna niż zwykle. Tego dnia nikt w nic nie grał. Nikt nic nie kupował, a rozmowy były nadzwyczaj ciche i urywane. Wszyscy nerwowo wyglądali za okno, jakby na coś czekali. Bo czekali. Tego dnia miała nadejść przesyłka z Portalu. Gdy pan listonosz dostarczył paczkę, sprzedawcy trzęsły się ręce z emocji. Czy aby na pewno są?!? Czy nie nastąpiła jakaś pomyłka? A może do paczki dostał się szczur który zjadł wszystkie egzemplarze? Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło i w paczce znalazły się najnowsze „Zombiaki”.

„Zombiaki 1,5” to poprawiona edycja znanej już gry karcianej Portalu. Karcianka jest niekolekcjonerska, w związku z czym, po zakupie talii już można grać ze znajomym po nocach i nie trzeba kupować dodatkowych kart. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Można wcielić się w mrocznych truposzy lub ludzi. Grając zombiakami mamy za cel przejście przez ulicę i przedarcie się przez barykady, za którymi pełni strachu i trwogi skrywają się ludzie. Niestety (dla sztywniaków), Ci nie uciekają w popłochu. Mają do dyspozycji pistolety, zapory, miny beczki z benzyną i samochody pułapki. Wszystko po to, aby uszkodzić nieumarłych. Jakby tego było mało, trzeba się spieszyć, bo gdy nastanie świt, skończy nam się talia kart, a wtedy przegramy.

Pudełeczko, w które zapakowano grę, jest ładne, kolorowe, z klimatycznym rysunkiem. Nerwowo otwieram, rozdzierając opakowanie, a tu... pierwsza niespodzianka. Format kart został zmniejszony o połowę. W pierwszej chwili wielce mnie to zasmuciło, ale już w czasie gry odkryłem, jak trafnym posunięciem było zmniejszenie rozmiarów kart. Teraz można zagrać na nocnej szafce w akademiku, na szkolnej ławce, a nawet na krzesełku. Wcześniej, aby wygodnie pomłócić trzeba było mieć spory stół.

Krótkie spojrzenie na instrukcję i zaczynamy. Wcieliłem się w jedyną słuszną frakcję...Truposzy, podczas gdy kolega Bizon postanowił grać ludźmi. W pewnym momencie rozgrywki myślałem, że to już koniec, ale wtedy nadszedł z pomocą wielki zombiak imieniem IVAN, chłopak na piątkę. Wziął na barana kumpla, który za życia podobno był supermanem i popędził niczym wiatr przez ulicę do barykady ludzi. Po wielce emocjonującej potyczce zatriumfowała sprawiedliwość.

Ogólnie w „Zombiaki 1,5” gra się bardzo przyjemnie. Zasady wymyślone są z sensem i zapewniają dynamiczną zabawę. Szczególnie podoba mi się fakt, że dociągamy do pełnej ręki (4 karty), co gwarantuje, że ważne kartoniki na pewno nam dojdą. Instrukcja napisana jest przejrzyście, a każda karta jest dokładnie opisana. Podczas wielu rozgrywek nie zauważyłem, aby któraś frakcja miała jakąś szczególną przewagę. Jeśli gramy umiejętnie, myślimy strategicznie i nie popełniamy błędów - z pewnością wygramy. To kolejny plus „Zombiaków 1,5”. Zarówno gracze bardzo początkujący jak i starzy taktycy wojenni będą się świetnie bawić. Jako minus zauważyłem tylko, że kilka kart jest strasznie nieprzydatnych, albo przydatnych bardzo rzadko. Na szczęście nie zaśmiecają one ręki, gdyż zawsze możemy je po prostu wyrzucić.

Rysunki na kartach są zrobione z humorem, a dodatkową atrakcją są zabawne podpisy pod obrazkami. Ogólnie gra wypadła dość dobrze i zapewni dużo zabawy na przerwie, w szkole czy na uczelni. W 6 stopniowej skali, „Zombiaki 1,5” dostają u mnie 5- i z czystym sumieniem mogę polecić tę grę wszystkim.

Marcin Kiebduj 

Reakcja: XeroBoy


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Kategoria  
 Gra karciana
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
26
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 


 
21-09-2005, 13:33 | dudziak | Komentarzy w sumie: 427
Na U-bocie było całe stoisko Portala, więc się zaopatrzyłem. Nie wiem jak się odnosi do poprzedniej edycji bo w nią nie grałem, ale ta jest świetna. Polecam.


 
17-09-2005, 12:49 | Cooba | Komentarzy w sumie: 27
zaszły duże zmiany jeśli chodzi o skład talii? Jak duże są różnice między starą a nową wersją? Już ostrzę sobie zęby na krwawe uliczne jatki w długie wieczory (i noce pewnie też)...


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.