Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
07-05-2007, 22:02 | 4354 x przeczytano | Lite
Ostatnio modne jest odświeżanie starych tytułów. W przeciągu kilku lat wydano Pirates!, Settlers II: 10-lecie, a całkiem niedawno swoją premierę miało Sid Meier’s Railroads! W tym roku swoje dziesiąte urodziny obchodzi również Lara Croft. Z tej okazji światowy wydawca przygód pani archeolog, do spółki z Crystal Dynamics, szykują remake pierwszej odsłony cyklu. Całość rzecz jasna w odświeżonej oprawie wizualnej.
 
Co najciekawsze, gra nie ma być wyłącznie wierną kalką pierwowzoru okraszoną lepszą oprawą wizualną. Ogólne założenia rozgrywki oraz zarys fabularny mają pozostać takie same, natomiast cała reszta zaskoczy również wyjadaczy serii. Lara zostaje wynajęta przez ogromną organizację, w celu znalezienia potężnego artefaktu. Dalsze losy bohaterki są niezwykle zawiłe. Lady Croft odcina się od wspominanego konsorcjum, ale mimo to nadal poszukuje mityczny obiekt. W Tomb Raider: Annivensary pojawią się całkowicie nowe wątki, zobaczymy też większą ilość filmików wyprodukowanych na silniku programu. Dzięki temu wszystkie kwestie zostaną dopowiedziane, a gracz do końca zrozumie opowiadaną mu historię. Co do samych cut-scenek warto wtrącić, iż podczas ich oglądania musimy zachować czujność. Podobnie bowiem jak w TR: Legend, tutaj również pojawią się momenty, w których będziemy musieli nacisnąć odpowiedni klawisz i tym samym, uniknąć śmierci. 
Dynamiczniej
Podczas zabawy odwiedzimy m.in. Peru, Grecję, Egipt i – co interesujące – Atlantydę. Lokacje mają się jednak różnić od tych znanych z pierwowzoru. Lara zostanie wyposażona w nowy sprzęt, mianowicie w linkę z hakiem. Nie usłyszymy za to Zipa i Allistaira, którzy duchowo wspierali panią archeolog w TR: Legend, a czasem pomagali rozwikłać jej niektóre zagadki. Na naszej drodze nie staną człekopodobni przeciwnicy. Spotkamy wyłącznie zwierzęta, głównie niedźwiedzie, dzikie koty, nietoperze i rzecz jasna dinozaury, które ucieszą wszystkich fanów serii.
 
Sama rozgrywka ma być bardziej dynamiczna niż w pierwowzorze. Oznacza to, iż pojawi się nieco mniej łamigłówek. Na całe szczęście dominować będą nowe zagadki, przez co nawet wielbiciele cyklu nie powinni być zawiedzeni. Na dynamizm akcji składają się wszystkie możliwości panny Croft, które pojawiły się w TR: Legend. Nie ominie więc nas skakanie po gzymsach i półkach skalnych. Dodatkowo ludzie z Crystal Dynamics przygotowali kilka świeżych właściwości pięknej bohaterki. Podobnie, jak chociażby w TR: Chronicles, podczas swojej tułaczki natrafimy na drewniane kładki. Żeby po nich bezpiecznie przejść, musimy zgrabnie balansować ciałem Lary. Inaczej zleci ona w znajdującą się pod nami otchłań. Innym zauważonym na opublikowanym trailerze elementem, są wysokie, niezbyt grube słupy, często będące naszą jedyną drogą do przejścia na drugą stroną przepaści. Lady Croft podejmowała się już równie trudnych zadań, więc skakanie po palach nie będzie tym, czego obawia się najbardziej. 
Ładniej
Anniversary hula na podrasowanym engine TR: Legend. Całość wygląda więc przepięknie, a właściciele potężnych komputerów zobaczą najnowocześniejsze efekty graficzne. Motion blur to norma, woda jest idealnie przezroczysta, a roślinność prezentuje się bardzo realistycznie. Najważniejsza jest jednak Lara Croft. Od zawsze to jej osoba wzbudzała najwięcej emocji. W Angel of Darkness „zrobiono” z pani archeolog potwora. Wyposażono ją w monstrualne, nienaturalne atrybuty, co mało komu przypadło do gustu. W ostatniej odsłonie cyklu, pomniejszono to i owo. Lara wygląda już bardziej kobieco. W TR: Anniversary Lady Croft przechodzi kolejną, nieco mniej radykalną metamorfozę. Zmieniono jej nieco rysy twarzy, zwężono w talii i… znowu powiększono biust. Nie jest może tak przesadny jak to było w Angel of Darkness, ale naturalnie (przy budowie bohaterki) nie wygląda.
 
Klimatycznie i… ciekawiej?
Programiści z Crystal Dynamics dbają o to, aby przy przenoszeniu pierwszego Tomb Raidera w nowe szaty graficzne, nie uleciał z niego znakomity klimat. Głównie dlatego interfejs programu przypominać ma ten znany z pierwowzoru. Nie zdziwcie się więc w momencie, gdy ujrzycie identyczne menu oraz w podobny sposób zaprezentowany ekwipunek. 
Tomb Raider: Anniversary zapowiada się na niemały hit. Świetna fabuła, dynamiczna rozgrywka, wymagające zagadki, genialna oprawa audio-video, no i rzecz najważniejsza – osoba Lary Croft. To wszystko składa się na ciekawie zapowiadającą się całość. Kto wie, może remake okaże się lepszy od pierwowzoru? Żeby to ocenić, należy jeszcze niestety poczekać. Premiera opisywanej pozycji przewidywana jest pomiędzy majem, a lipcem bieżącego roku.
 
Autor: Maciej "Lite" Blatkiewicz
Redakcja: Marta "Setepenre" Korpacz


Trailer

Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Premiera  
 25 maja 2007
 

Powiązane linki:
 
Strona Gry

 
 


 
16-06-2007, 16:18 | Lite | Komentarzy w sumie: 98
Tekst pisany był w 2006 roku. ;P


 
05-06-2007, 19:19 | Bartek | Komentarzy w sumie: 104
dziesiąte urodziny Lara obchodziła w 2006 roku :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...