Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
06-06-2006, 10:39 | 3340 x przeczytano | Drag

Niedawno na Arenie Gier pojawiła się zapowiedź trzeciej części kultowego Battlefielda, nosząca podtytuł 2142, która ma pojawić się jesienią tego roku. Oczekujący na ten tytuł fani serii będą mogli sobie ulżyć grając w dodatek do BF2 – Armored Fury, jedno z dwóch rozszerzeń, jakie ludzie z DICE i Electronic Arts przygotowali dla fanów Battlefielda. Pierwszym było Euro Force wydane w połowie marca tego roku.
Battlefield 2: Armored FuryW Armored Fury to USA jest stroną broniącą się, a autorzy stworzyli wizję ataku Chin i sił Koalicji Bliskowschodniej właśnie na Amerykę. Dlatego też cała akcja umiejscowiona jest w Stanach. Jak słusznie zauważył Kfilk, rzadko kiedy przychodzi nam powalczyć w USA, więc atrakcyjność dodatku znacznie wzrasta.

AF dostarcza nam 3 zupełnie nowe mapy na terenie Stanów Zjednoczonych, na których ścierają się wojska amerykańskie, Armia Chińskiej Republiki Ludowej oraz Koalicji Bliskowschodniej. Miejsce akcji mapy Midnight Sun to pogranicze Alaski, na którą wojska ChRL dokonują inwazji lądowej. Operation Harvest zabiera nas na rozległe przestrzenie Pennsylvanii, gdzie kluczową rolę będą miały zdolności w kierowaniu maszynami powietrznymi, bowiem nowych helikopterów i samolotów w AF będzie sporo, o czym później. No i trzecią nową mapą jest Operation Road Rage. Tutaj najważniejsze będą nasze wojska pancerne, bo przeważają tu autostrady i szerokie drogi, ergo: piechota bez odpowiedniego wsparcia z góry skazana jest na porażkę (chyba, że mamy w teamie dobrego zawodnika z działem przeciwpancernym).
Battlefield 2: Armored FuryJak wspomniałem wyżej, w AF dostępne są poszczególnym stronom konfliktu nowe jednostki lotnicze. R-10 Warthog to amerykański samolot, którego zadaniem jest wsparcie wojsk lądowych. Samolot jest bardzo zwrotny nawet przy mniejszych prędkościach i na niższym pułapie (pamiętacie strasznie „toporne” myśliwce w BF2?). Jego głównym uzbrojeniem są bomby oraz działo 30mm, które wystrzeliwuje grubo ponad cztery tysiące pocisków na minutę! Kolejnym samolotem jest chiński Fatan Q-5. Wygląda jak odrzutowiec, ale został tak przerobiony, aby doskonale sprawował się jako bombowiec do wsparcia piechoty. Q-5 bazuje na sowieckim MiGu 29 i jako taki może podjąć równorzędną walkę z myśliwcami wroga w powietrzu, chociaż profilaktycznie lepiej myśliwce przeciwnika wyeliminować, gdy jeszcze spokojnie stoją w hangarach. Prócz bomb, Fatan ma dwa działa po 20mm. Su-39 to myśliwiec wielozadaniowy, który doskonale sprawuje się jako niszczyciel zarówno celów naziemnych, jak i powietrznych, a do tego jest bardzo prosty w pilotowaniu (a ponadto tani w produkcji, ale to nie ma znaczenia w BF2). Su-39 ma sterowane pociski rakietowe, działko 30mm i specjalne pociski do niszczenia czołgów.
Battlefield 2: Armored FuryJeżeli chodzi o helikoptery, to czeka nas prawdziwa gratka. EC-635, jak wszystkie inne helikoptery ma służyć do dobrego rekonesansu. Jest szybki, zwrotny i cichy. Może skutecznie infiltrować terytorium wroga z powietrza i wspierać swoje jednostki lądowe. Jest też dodatkowo wzmocniony i uzbrojony, więc w razie zagrożenia może skutecznie stawiać opór przeciwnikowi. WZ-11 to militarna wersja chińskiego Z-11 i, podobnie jak EC-635, jego przeznaczeniem jest zwiad z powietrza oraz misje ratunkowe (SAR). Jako że jest to maszyna stosunkowo nowa, niewiele można powiedzieć o jego uzbrojeniu. OH-6A to amerykański śmigłowiec używany podczas wojny w Wietnamie. Wersja Little Bird dozbrojona jest w działko oraz wyrzutnię rakiet. Cechuje się wyjątkową zwrotnością.

Te 6 nowych maszyn w Armored Fury oznacza, że większy nacisk będzie położony na walkę w powietrzu, więc zdolności członków drużyn w dziedzinie pilotażu śmigłowców i samolotów zyskają na znaczeniu. Można już odliczać minuty do premiery AF, inwazja nadciąga!
Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
 EA
Dystrybutor  
Premiera  
 6 czerwca 2006
 

 


 
06-06-2006, 22:30 | kfilk | Komentarzy w sumie: 86
eeeee, co ty, najlepsze frankfurterki sa na slasku wiec to pewnie gdzies tam :)


 
06-06-2006, 19:32 | Drag | Komentarzy w sumie: 265
Frankurt? To gdzies na podlasiu? :)


 
06-06-2006, 15:42 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4702
Grałem w Battlefield 2: Armored Fury we Frankfurcie w ramach turnieju BFCON. Naprawdę warto... gierka jest niesamowita!!!


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.