Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Kailindo
Krótka historia tradycyjnej sztuki walki Patrzących w Gwiazdy. Zapraszam każdego zainteresowanego filozofia tej sztuki do czytania.
 09-02-2003, 15:14
 Akashic
 2653 x przeczytano

Ideą życia każdego Garou jest walka. Walka za Gaję, ze Żmijem. Dlatego wilkołaki są do niej wyśmienicie wyposażone. Przyzna to każdy wampir, chociaż niechętnie, że choć dzikie i nieokrzesane, Garou są śmiertelnie niebezpieczne. Podobnie magowie, uważają wilkołaki za doskonałe maszyny do zabijania. Właśnie. Do zabijania. A przecież lupini walczą także miedzy sobą. I walki te kończą się zazwyczaj czyjąś śmiercią. Dlatego niektórzy postanowili to zmienić.
Patrzący w Gwiazdy. Najmniejsze plemię, wywodzące się od Klaitala Łapiącego Gwiazdy. Plemię filozofów i poszukiwaczy tajemnic. Oddanych doskonaleniu swego wnętrza. Nie mogąc patrzyć na pojedynki innych Garou, gdzie w użyciu były kły i pazury, postanowili coś z tym zrobić. Efektem ich pracy jest Kailindo - jedyna w pełni wilkołacza sztuka walki, stanowiąca mieszankę ludzkich stylów, takich jak Aikido, Taekwondo czy Kung-Fu, zmodyfikowana na sposób Garou, przystosowana specjalnie dla zmiennokształtnych. Poza plemieniem Patrzących w Gwiazdy jest ona praktycznie nie używana, ponieważ jej ideą jest kontrolowane użycie Szału. Adept, ćwiczący kailindo, nie może pozwolić sobie na utratę panowania, ani na to, żeby zawładnął nim Szał - wiele chwytów i technik wymaga spokoju ducha, stanu emocji, w którym Szał jest kontrolowany przez wolę. Myślę, że właśnie to mieli na myśli twórcy dwóch zasad : "Tsuki-no-kokoro" i "Mizu-no-kokoro". Można to przetłumaczyć jako "duch jak blask księżyca" i "powierzchnia spokojnej wody". Cóż to znaczy? Otóż ów blask księżyca, rozświetlający łagodnym blaskiem całe otoczenie to symbol procesu postrzegania Kailindoneri.
Wszystko, co dzieje się w walce, powinno być postrzegane jednakowo. Niebezpieczne jest ostre widzenie niektórych rzeczy, albowiem wtedy nie widzi się innych. "Im intensywniejsze światło tym głębsze cienie.". Spokojna woda to również symbol procesu postrzegania. Gdy wieje lekki wiatr - woda marszczy się i odbite w niej przedmioty tracą ostre zarysy. Gdy wiatr dmucha ostro - fale bija o brzeg i woda już nic nie pokazuje. To właśnie emocje, a zwłaszcza gniew są tym wiatrem. Aby walczyć z finezją i precyzją trzeba mieć umysł spokojny jak lustro wody. Właśnie ta potrzeba spokoju jest tym, co uniemożliwia komukolwiek poza Patrzącymi w Gwiazdy używania Kailindo. Cierpliwość. Jest niezbędna, aby kontynuować naukę. A trening do łatwych nie należy. Trwa on praktycznie do śmierci, bo mistrzostwo wymaga wielkiej wiary, wytrwałości i ciężkiej pracy. Przyjmuje on postać Drogi - drogi do harmonii, do punktu zrozumienia, że nie ma istot niezwyciężonych, a większe znaczenie niż siła fizyczna ma osobowość i charakter. Ktoś, kto przeżył taką wewnętrzną przemianę, nie będzie używał poznanych technik, aby szkodzić innym nie sprowokowany.

Patrzący w Gwiazdy nie unikają walki - uważają ją za naturalny element życia. A Kailindo daje im siłę, którą nauczył się doceniać nawet Pomiot Fenrisa i Władcy Cieni. Cóż więc takiego jest w Kailindo poza wymieszanymi technikami, które można znaleźć w innych stylach walki? Wydaje mi się, że swego rodzaju kodeks. Jeżeli można by się pokusić o jego spisanie, to mógłby on wyglądać następująco :

* Nie przywiązuj wagi do swojego życia. Będąc więźniem jego nadmiernej długości, zaczniesz sobie pobłażać i nie wypełniać w całości swoich obowiązków, przez co umrzesz nieprzygotowany.

* Postępuj sprawiedliwie.

* Twoje działanie powinna cechować odwaga. Są jej dwa aspekty - duchowy i fizyczny. Dochodzi się do niej przez spokój i harmonię, przez co przewyższa brawurę i jest pozbawiona trwogi śmierci.

* Bądź uprzejmy - jest to pierwsze źródło odwagi, gdyż doprowadza do harmonii ciało i umysł.

* Lojalność - równa się oddaniu i ofiarowaniu swego przywiązania aż do śmierci. Wiąże się to z przestrzeganiem zasad i poszanowania tradycji.

* Cierpliwość i wytrwałość, ważne w każdym działaniu dla praktykujących Kailindo są dewizami naczelnymi. To moim zdaniem daje naszym braciom siłę i czyni z nich tak niebezpiecznych przeciwników. Zastanówmy się - może warto pomyśleć czasami o innym sposobie pokonania przeciwnika niż rozszarpanie go na strzępy? Pokonać nie zawsze znaczy zabić. A tą lekcję jako pierwszą opanowują adepci Kailindo. I za to należy ich podziwiać.


Ocena artykułu:
Ten artykuł jak dotąd oceniło 2 żołnierzy, średnia ocena: 3.5.
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

  • Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088

    Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088
   $$5#3... transmisja przerwana...