Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
W zbrojowni ojca Groma
Oto co znaleźć można w zbrojowni zawierającej najpotężniejsze z fetyszów Władców Cieni.
 06-02-2003, 14:42
 Akashic
 2755 x przeczytano

Gdzieś na Bałkanach, w miejscu ukrytym przed niepowołanymi, niegodnymi go oglądać i przebywać w nim, znajduje się caern zwany „Zbrojownią”. To tutaj Teurgowie Władców Cieni tworzą fetysze, wspomagające synów i córki Gromu w ich misji – przewodzeniu wszystkim garou i udowodnieniu innym ich supremacji.
W położonej na obrzeżach caernu chatce przesiaduje Strażnik Broni. Jak na tą zaszczytną funkcję, osoba ta jest wyjątkowo młoda – Ahroun o ponurym wyrazie twarzy, obserwujący spode łba każdego, kto przychodzi do niego po pomoc. Słucha, myśli i wybiera. Zazwyczaj jego wybór jest dokładny i trafnie spełnia oczekiwania przybyłych. A co może zaoferować?

Czarna kobra
Pod tą nazwą ukrywa się sztylet zdolny zakończyć walkę zanim przeciwnik zorientuje się, że już się ona zaczęła. Zadziory na ostrzu sprawiają wrażenie, jakby ociekały trucizną, a cała broń wyczuwalnie drży w ręku właściciela.
Opis: Sztylet. Wykonany ze stopu stali i srebra w kształcie łuski węża. Przy rękojeści, po obu stronach odstają kolce, stylizowane na kły węża . W rękojeść wprawione są dwa zielone kamienie, które zmieniają kolor od zieleni do szarości. Pochwa wykonana jest ze skóry jakiegoś gada o drobnej łusce.
Mechanika: Posiadacz broni jest traktowany jakby posiadał Dar „Duch walki”. Broń zadaje Prawdziwe Obrażenia w ilości Siła +1. Przy każdym trafieniu, jeśli ofiara dostała chociaż jedna ranę, wykonuje rzut na wytrzymałość (ST 8). Jeżeli będzie on nieudany, traci jedną kostkę z każdej puli w kolejnych turach.
Dar „Odporność na trucizny” chroni przed tym efektem.

Piorun
Jest to miecz wykonany ze srebra, ale różni się od klaiva tym, że pozwala porazić przeciwnika błyskawicami.
Opis: Jest to długi miecz o szerokim, obusiecznym ostrzu. Przedłużona rękojeść pozwala chwycić oręż oburącz. Prosty miecz, bez ozdób - typowa broń, która ma być funkcjonalna, a nie wyrafinowana. Jedyną cechą wyróżniającą go spośród innych jest biegnący przez ostrze wytrawiony błękitem napis „Taragarth”.
Mechanika: Obrażenia Siła +4. Raz na miesiąc pozwala wyzwolić w walce błyskawice, które trafiają w przeciwników i zadają olbrzymie obrażenia. Miecz posiada zmagazynowane 30 punktów mocy, które można wykorzystać do wyzwolenia zaklęcia „błyskawica” – 2 punkty mocy na kostkę Obrażeń. Ilość błyskawic lub ich siła pozostaje w gestii dzierżącego broń.

Gniew ojca
Krążą pogłoski, że jest tylko kilka egzemplarzy tej broni. Zapytany o to Strażnik Broni uśmiecha się tylko lekko i mruży oczy. Ten oręż mogą otrzymać tylko Władcy Cieni, którzy znacząco zasłużyli się dla plemienia lub mają do wykonania jakąś NAPRAWDĘ istotną misję. Jest to potężna broń, zdolna dokonywać masakry przeciwników, o ile władający nią potrafi w pełni wykorzystać jej możliwości.
Opis: Sentencja na tym smukłym ostrzu jest jasna i zrozumiała: „Powodzenie występku jest niczym błyskawica. Jej zwodnicze światło tylko na chwilę rozjaśnia atmosferę, aby natychmiast strącić w otchłań nieszczęśnika, którego oślepiło”. Sam miecz jest wzorowany na rzymskim gladiusie, oczywiście, o odpowiednio przedłużonej rękojeści i ostrzu dostosowanym do rozmiarów Crinos.
Mechanika: Miecz zadaje obrażenia Siła +4. Przy każdym trafieniu wywołuje ogłuszający huk, jak przy Darze „Huk gromu”. Ofiara trafienia musi wykonać test wytrzymałości (ST 7). W razie niepowodzenia jest oszołomiona do końca tury. Każde trafienie działa jak dar „Powalający dotyk” (5 kości). Garou za każdą zadaną ranę odzyskuje jeden stan zdrowia/Szału – do wyboru. Jednak najstraszniejszą cechą broni jest to, że do momentu, w którym zostanie zadany pierwszy cios, jest ona niewidoczna dla przeciwnika. Aby ją zauważyć wcześniej potrzeby jest udany test (ST 10 – Gnoza)

Pogromca wrogów
Ta broń budzi przerażenie u tych, którzy zdają sobie sprawę, jaki potencjał zniszczenia w niej drzemie. Wiele walk nie doszło do skutku tylko dlatego, że przeciwnik dowiedział się czym dysponuje stojący naprzeciw niego Władca Cieni i po prostu stchórzył.
Mechanika: Miecz zadaje obrażenia Siła + 5. Każde trafienie zadaje rany, dodatkowo też jedno Obrażenie z powodu potężnego krwotoku (w pierwszej turze jedno Obrażenie, w kolejnej dwa, w następnej trzy itd.). Władający bronią posiada intuicyjnie wiedzę o słabych punktach przeciwnika (traktować jak 3 sukcesy przy Darze „Słaby punkt”, oczywiście, kumuluje się z użyciem Daru).Raz na dzień można używać Daru „Prawdziwe przerażenie”. Każda rana zadana przeciwnikowi równoznaczna jest z odebraniem mu jednego punktu Siły Woli i przekazaniu go władającemu orężem (dodatkowych punktów można używać normalnie i mogą przekroczyć poziom 10).Czyż nie jest to potężny oręż?

Redakcja: Gabik.


Ocena artykułu:
Ten artykuł jak dotąd oceniło 0 żołnierzy, średnia ocena: .
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

  • Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088

    Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088
   $$5#3... transmisja przerwana...