Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
Valkiria - Polub nas na Fejsie
  
VETO! - informacje podstawowe
Informacje podstawowe dotyczące gry karcianej "VETO!".
 04-02-2004, 17:05
 
 7584 x przeczytano

Na początku nikt nie wiedział, co to są gry karciane.
Potem nikt nie wierzył, że może powstać gra karciana po polsku.
Potem nikt nie wierzył, że może powstać polska gra karciana.
Potem nikt nie wierzył, że może powstać dobra polska gra karciana.

Aż powiedzieliśmy: VETO!


Dobra, bo nowoczesna

Szlachecka Gra Karciana VETO! to absolutne novum - jednocześnie złożona i dynamiczna, czerpiąca z najlepszych wzorców, lecz przy tym oryginalna. Czasem zabawna jak Stańczyk, czasem poważna jak rozbiory - ale na pewno nie nudna. Wiemy to, bo ją stworzyliśmy.

Kochamy gry karciane, ale nie podchodzimy do nich bezkrytycznie; znamy się na nich, ale nie uważamy się za wszechwiedzących. Od dawna są naszą pasją, a teraz to dodatkowo praca - a my lubimy dobrą robotę tak samo, jak dobre gry.

Zespół tworzący VETO! na każdym etapie pracy wkładał wiele wysiłku, by jej ostatecznym efektem nie był ani garażowy potworek bazujący na jednym nośnym pomyśle, ani nawet ledwie przeciętna gra, nieco tylko odstająca od zachodnich standardów. I udało nam się - VETO! jest grą pod każdym względem oryginalną i profesjonalną: począwszy od znakomitego historycznego klimatu, pełnego smaczków i cytatów, przez profesjonalny projekt kart i świetne ilustracje aż po sprawdzoną przez kilkanaście grup betatesterów grywalność.

Polska, bo staropolska

Rok 1648, Wolna Elekcja po śmierci Władysława IV Wazy. I mnóstwo pytań. Kto z woli szlacheckiego stanu zostanie nowym władcą Rzeczypospolitej? Kardynał i niedoszły wicekról Portugalii Jan Kazimierz, popierany przez otoczenie dworu i zwolenników pokoju? Jego brat Karol Ferdynand, zwolennik siłowego rozwiązania konfliktu z Kozakami, mający za sobą możny ród Wiśniowieckich? Czy może sam książę Jeremi Wiśniowiecki pokusi się o koronę? A Radziwiłłowie? Czy nie dość się już naczekali? I co z rzeszami warchołów i awanturników – czyż nie przyszła pora, by ich donośny głos zabrzmiał w najdalszych kątach Rzeczypospolitej?...

Gra karciana, bo... pełna kart do grania

Gra rozpoczyna się jeszcze zanim siądziecie do stołu. Którą frakcję wybierasz? Radziwiłłów? Dworską? Awanturników? Wiśniowieckich? Zdecyduj szybko, najlepiej już dziś, bo zestawy startowe VETO! dostępne będą w sklepach w czterech wersjach - innej dla każdej frakcji. Talię uzupełniać będziesz mógł już bez wahania, bo zestawy uzupełniające są uniwersalne.

Wybrałeś więc Frakcję. Jej karta leży przed Tobą na stole; na niej herb, opis specjalnych zdolności frakcji oraz informacja o początkowej wielkości Skarbu (nie narzekaj, inni mają jeszcze mniej). Na środku stołu leżą starannie odliczone znaczniki - to pula Kresek, szlacheckich głosów, o które będziesz walczył. Po lewej stronie masz Kredens - zbiór kart, z których możesz korzystać w tej rozgrywce, w ręku Dwór - te karty określają Twoje bieżące możliwości. Rzucasz na nie okiem - ładne, tylko... o co chodzi?

Każda karta Twoja i karty przeciwników należą do jednego z czterech rodzajów: Postaci, Moderunku, Posesji lub Efektów.

Postaci - oto prawdziwi bohaterowie. Wystawianie Postaci i pojedynki między nimi - na słowa i na szable - to esencja gry i jedyna pewna droga do zwycięstwa. Są wśród nich możni Magnaci, walczący dla Ciebie o wpływy w polityce, pozwalające korzystać ze specjalnych zdolności Frakcji. Są Panowie Bracia, których żywiołem jest szabelka i gardłowanie i którzy za drobną opłatą przystaną do Twej Kompanii, by zdobywać dla Ciebie Kreski. Do tej kategorii zalicza się także najważniejsza persona - Twój Elekt, pretendent do królewskiego tronu. To dla niego wszystkie te poświęcenia, więc warto się o niego troszczyć.

Moderunek - Roch Kowalski bez Pani Kowalskiej jest jak żołnierz bez karabinu, Longinus bez Zerwikaptura to Wołodyjowski bez wąsów, zaś Wołodyjowski bez wąsów to... Kmicic bez wstrząśnienia mózgu! W tej kategorii znajdziesz wszystko, czym można robić krzywdę i parę innych rzeczy.

Posesje - latyfundia, sioła, targi i karczmy. Niby nic, ale bez nich posesjonat musiałby sam pracować i brakłoby mu czasu na knucie politycznych intryg. Dzięki Posesjom Skarb się wzbogaca, a Twoja Frakcja zyskuje potężne narzędzie w walce o władzę.

Efekty - czyli wszystkie niespodziewane zdarzenia, które mogą wpłynąć na przebieg gry. W tej kategorii znajdziesz także karty potrzebne przy pojedynkach.

Wiesz już mniej-więcej, czym dysponujesz. Jak posługiwać się kartami? Jeśli nie grałeś jeszcze nigdy w żadną grę karcianą, wszystko wyjaśni Ci przystępna instrukcja. Jeśli jesteś starym karcianym wygą, to i tak poczujesz się zaskoczony. Będzie ostro, dynamicznie i z nerwem - ani się obejrzysz, jak karty fruwać będą w powietrzu... Naprawdę!

Krakowska Grupa Kreatywna


Jeśli chcesz zamówić hurtowo Szlachecką Grę Karcianą VETO! dla swojego sklepu to wypełnij formularz




Redakcja: Elsindel

Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

* * * * *

Veto! W sklepie Valkirii jest najtańsze w Polsce. Pamiętaj o tym kupując karty.

* * * * *
Witamy w terminalu Militarnej Sieci Valkiria. Wszystkim rekrutom przypominamy o obowiązku rejestracji swych danych w celu podjęcia służby w siłach zbrojnych MSV.

Życzymy miłego dnia!


* * * * *

Kwatermistrz poleca!

Hajda na Dzikie Pola!
Złap Waszmość za szablę i ruszaj z nami na Dzikie Pola. To już druga edycja najbardziej sarmackiej gry na świecie!

* * * * *

Żołnierzu!
Dokonując zakupów w V-Sklepie i niezależnych placówkach handlowych rozmieszczonych w całej Galaktyce nie zapominaj o wiernych sojusznikach Militarnej Sieci Valkiria!


Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Szukaj

Nowości w V-Sklepie




Na służbie:
Żołnierze: 0

Cywile: 12

Statystyki wizyt:
Wizyty: 3092711
Dziś gości: 56
Ten miesiąc: 3621
Rekord gości: 11493
Gości wczoraj: 149