Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
11-02-2016, 12:55 | 3314 x przeczytano | ARTUT
W tym krótkim tekście postaram się przedstawić Wam wybrane tytuły, które powinny zainteresować wszystkich amatorów imprezowych gier bez prądu

Widok ludzi, którzy grając w planszówki świetnie się bawią na imprezie, nie jest już niczym wyjątkowym. Nie jest też niczym niezwykłym, że powstaje coraz więcej pubów i kawiarni dedykowanych fanom planszówek. W tym krótkim tekście postaram się przedstawić Wam wybrane tytuły, które powinny zainteresować wszystkich amatorów imprezowych gier bez prądu. Zaczynamy!

 

Jenga Refresh (Gra Planszowa)

 

Na mojej liście to zdecydowany faworyt każdej imprezy. Wytłumaczenie zasad innym graczom zajmuje około dwóch minut. Krótko mówiąc, należy postawić przed grą wieżę z klocków i każdy z graczy, po kolei, według ruchu wskazówek zegara, używając tylko jednej ręki, musi wyciągnąć dowolny klocek (z wyjątkiem tych na najwyższym piętrze) i położyć go na samej górze wieży. Niby to nic pasjonującego, ale zabawa przy tym jest nieziemska. Po każdym zagraniu wieża zmienia środek ciężkości, więc z biegiem kolejnych rund, prawdopodobieństwo wywrócenia konstrukcji rośnie. 


Aby zabawa była jeszcze lepsza, dodatkowo można wprowadzić zasadę, że osoba, która wywróci wieżę musi postawić kolejkę lub wykonać jakieś ustalone wcześniej zadanie. 


Warto dodać, że przy grze Jenga świetnie bawią się zarówno małe dzieci, dorośli, jak i dużo starsi gracze.


UWAGA: Na rynku dostępnych jest wiele podróbek oryginalnej Jengi od firmy Hasbro. Często te gry są bardzo tanie i wyglądają identycznie. Należy na nie jednak uważać, gdyż zazwyczaj wykonane są mało precyzyjnie i są wyprodukowane z gorszej jakości drewna. 


Gra umożliwia zabawę od 1 do nieograniczonej liczby graczy (choć osobiście polecam rozgrywkę dla 3-4 osób).

 

Dla kogo: Powinna się spodobać absolutnie wszystkim graczom, bez względu na wiek.

 

Dobble (Gra Karciana)

 

Absolutny hit. W tę grę można zagrać praktycznie wszędzie. Świetnie sprawdza się zarówno w pubie, na domówce, w parku, na pikniku czy nawet na szkolnej przerwie, w pociągu czy autokarze. Nie wymaga dużo miejsca a zasady są banalnie proste. 


Każdy z graczy otrzymuje po tyle samo okrągłych kart zawierających różne symbole. Należy zagrywać karty w ten sposób, by łączyć symbole w pary. Gra wymaga refleksu. Jest przy tym masa zabawy i śmiechu. Dodatkowo nie brakuje alternatywnych zasad, które pozwalają na inne tryby rozgrywki. 


Oprócz tego, że sama gra zajmuje mało miejsca a pudełko zmieści się w każdej większej kieszeni, to może się przy niej świetnie bawić gracz w dowolnym wieku.

 

Dla kogo: Powinna się spodobać absolutnie wszystkim graczom, bez względu na wiek.

 

Jungle Speed (Gra Planszowa)

 

Kolejna szalenie popularna gra imprezowa. Tu także (podobnie jak w Dobble) należy wykazać się refleksem, wyszukując podobieństw wśród symboli na kartach. Dodatkiem jest drewniany totem, który w trakcie pojedynku trzeba złapać ręką. Chaos, szaleństwo i cała masa śmiechu.

 

Dla kogo: Powinna się spodobać absolutnie wszystkim graczom, bez względu na wiek.


 Twister (Gra Planszowa)

 

Twister to klasyczna gra imprezowa z firmy Hasbro. Chyba każdy grał w nią choć raz w życiu. Zabawa rozgrywa się na wielkiej foliowej planszy na której wydrukowane są okrągłe, różnokolorowe pola. Przy pomocy specjalnego „zegara” losuje się części ciała kolejnego gracza, które należy położyć na wylosowanym kolorze pola (lewa noga na zielonym, prawa ręka na żółtym itp). Po chwili gracze całkowicie poplątani wywracają się na podłogę. 


Gra świetnie sprawdza się na kinderbalu czy rodzinnej, popołudniowej zabawie. Krążą plotki, że na studenckich zabawach w akademikach Twister cieszy się ogromną popularnością po wprowadzeniu kilku drobnych modyfikacji w zasadach. :)

 

Dla kogo: Idealna dla dzieci, rodzin i w szczególnych sytuacjach dla ostrych imprezowiczów.

 


5 Sekund Edycja Specjalna (Gra Planszowa)

 

Gra, która od pewnego czasu przebojem wbija się na wszystkie imprezy i domowe zabawy. To prosta zgadywanka z elementem rywalizacji ograniczonym do pięciu sekund. Mechanika rozgrywki rozbudowana jest o dodatkowe karty specjalne, zmieniające nieco reguły gry. Świetna zabawa dla osób, które chcą choć trochę ruszyć głową, ale nie są gotowe na wielkie, intelektualne wyzwania.


UWAGA! W USA do promocji tej gry został zatrudniony sam Justin Bieber. Dla niektórych graczy może to być spory argument, żeby zainteresować się tym tytułem. Zapewne nie zabraknie i takich, dla których będzie wręcz na odwrót.

 

Dla kogo: Świetna dla młodzieży i dorosłych, którzy lubią proste łamigłówki.


 Tabu: Taboo (Gra Planszowa)

 

Kolejny klasyk od firmy Hasbro dostępny na rynku już od wielu lat. Proste zasady świetnie sprawdzają się na imprezach dla młodzieży i dorosłych. Przy pomocy małej klepsydry i piszczącej gruszki można doprowadzić współgraczy do wybuchu niepohamowanego śmiechu. 


Telewizyjna reklama gry, w której wzięły udział roześmiane zakonnice była swego czasu przyczyną sporej burzy w amerykańskich mediach.


Dla kogo: Dobrze sprawdzi się na „posiadówce” dla grupy młodzieży lub dorosłych. Raczej nie dla dzieci.

 

Cała seria gier planszowych Monopoly

 

Gra planszowa Monopoly to idealne rozwiązanie na wszystkie spokojniejsze imprezy. Doświadczeni gracze zwykle nie przepadają za tą planszówką z uwagi na to, że zasady są wręcz banalne a na rozgrywkę duży wpływ ma element losowy. Jednakże Monopoly świetnie się sprawdza jako rozrywka rodzinna lub dla „niedzielnych graczy” ponieważ reguły da się streścić w trzy minuty. Dwa razy.


Dostępnych jest kilkanaście różnych wydań, które zwykle różnią się klimatem, w którym utrzymana jest dana gra w tym m.in.: World of Warcraft, Assassin’s Creed, Gra o Tron, Transformers i inne.

 

Dla kogo: Znakomicie sprawdzi się jako gra familijna lub na spokojniejszych imprezach przy stole. 5 Sekund Junior (Gra Planszowa)

 

To uproszczona wersja gry planszowej „5 Sekund” przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Bawiąc uczy, uczy bawiąc. Sprawdza się szczególnie dobrze na imprezach w towarzystwie osób dorosłych.

 

Dla kogo: Dobra dla dzieci, którym nie jest straszna rozrywka wymagająca odrobiny intelektu.

 

Dobble Kids (gra Karciana)

 

Uproszczona wersja gry „Dobble” dla dzieci od 4 roku życia. Uczy refleksu i spostrzegawczości. Dzieciaki bez problemu poradzą sobie z nią bez pomocy osób dorosłych. 


Dla kogo: Idealna do zabawy dla dzieci, bez nadzoru dorosłych.


 

Wszystkie gry imprezowe dostępne w ofercie muve.pl można znaleźć tutaj

 

Masz jakieś swoje ulubione tytuły? A może chcesz polecić innym jakieś konkretne gry? Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne


 

Artur "ARTUT" Machlowski


Tekst pierwotnie opublikowany na:


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.