Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Nowe Przewagi i Przywary
Początek 1 2 3 4 Dalej Koniec
Nowe Przewagi i Przywary
Autor Post
23.09.2005 22:09

Użytkownik jest offline MMochocki
Admirał
Wydział Operacyjny


Liczba postów: 801
Twardziel
 0
Mości Panowie i Panie!

Może kto ma zacne koncepty na poszerzenie listy Przewag i Przywar? A nie chowajcie ich dla siebie, podzielcie się z bracią szlachecką!


______________________
Michał Łukasz Mochocki
--
http://mmochocki.blogspot.com
http://gamedec.ukw.edu.pl
https://www.facebook.com/Gamedec.UKW
24.09.2005 14:07

Użytkownik jest offline XeroBoy
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2689
Stara Gwardia
 0
Przywary:

Głupi (+3)
Głupi jesteś Wasz Mość i trudno twierdzić inaczej, ot co. Cały czas rżysz jak koń, albo opowiadasz wkółko jedną i tą samą krotchwilę. Nawet na pogrzebie swojej ciotki udało się ci śmiać głośno w kaplicy, a nawet podszedłeś do trupny o poklepałeś babinę po twarzy, mówiąc, że może się obudzi jednak. Masz -4 do ogłady i fatnazji.______________________
XeroBoy | Dowódca Wywiadu MSV www.valkiria.net

QcV!24.09.2005 14:26

Użytkownik jest offline dudziak
Pułkownik
Rezerwa


Liczba postów: 692
Twardziel
 0
Przywara:

Lęk przed zwierzętami (+4)

Ot Waść strasznie zwierząt się strachasz. Pies na Cię naszczeka, mało w gacie nie narobisz. Na konia wsiąść masz, to tylko na spokojnego jakiego, wałacha najlepiej. Widać Waszmościa w dzieciństwie psy pogryzły, albo i z konia spadłeś. Jeśli szczują Cię psami, albo koń rozpędzony z naprzeciwka nadciąga, lub inna podobna sytuacja ma miejsce musisz zdać bardzo trudny test Mądrości.


______________________
Baba diaboła wyonacyła, a św. Agnieszce obajwił się Lucyper. Groza i złoooo.
24.09.2005 16:23

Użytkownik jest offline XeroBoy
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2689
Stara Gwardia
 0
Przywara:

Lęk przed ludźmi (+10)

Oj, waszmość przed wszelką osobą żywą drżysz, jakoby to sama śmierć była. Rzeknie ktoś do ciebie jakiekolwiek słowo, a ty już łzami się zalewasz i uciekasz jak najdalej. Boisz się też w wiosce dłużej niż klepsydrę być, a co dopiero w mieście! Trupem byś chyba padł na widok tylu ludzi na raz! Znać, że ludzie chyba w dzieciństwie nie bardzo dobrzy dla waszmości byli. - 5 do fatnazji, - 9 do ogłady.


______________________
XeroBoy | Dowódca Wywiadu MSV www.valkiria.net

QcV!24.09.2005 22:56

Użytkownik jest offline Mol
Komandor
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 789
Twardziel
 0
Zdajemi się, że w grze nie było następującej (bardzo przydatnej) przywary:

Niepijący (+5)
Waść do ust trunków mocniejszych od wody nie bierzesz, przez co na pośmiewisko i nieufność się wystawiasz, a i ryzyko przyjmujesz, żeć Ci się żaby w żołądku zalęgną.

Brać by ją mogli ci z Panów Graczy, którzy nie piją... Ja do tego zmusiłem jednego z komapnii, której prowadzę ]:>


______________________
careful with that axe, eugene
25.09.2005 11:04

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Krasnoludek (-12)

Jesteś Waszmość sarmackim krasnoludkiem. Nosisz kraśną czapeczkę, kraśne botki i koszulinę. Jeździsz na myszy i pijasz z łupiny po laskowym orzeszku. A gdy podpijesz to wszczynasz burdy i awantury wśród swego krasnoludkowego ludku :-)

<lol>

P.S.
A tak poważnie. Mam wypisaną sporą listę nowych przywar i przewag. Będą w sam raz do nowego dodatku. Ale zachęcam Waszmościów tak jak Pan Mochocki do wpisywania tu swoich. Starajcie się być jednak oryginalni :-)


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

04.10.2005 15:20

Użytkownik jest offline Gerwaz
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 289
Żołdak
 0
nowe przywary
to są przywary do starych dzikich pol - kiedy jeszcze w nie gralem, napisalem cos takiego. Obecnego systemu niestety nie znam, ktoś biegły może przerobic na aktualną mechanikę. Pozdrawiam:)

Fałszywy szlachcic &#8211; 70 punktów cech
Ze wszystkich przywar ta jedna najpośledniejsza i pożałowania godna. Fałszywy szlachcic niczym ponad ordynaryjnego chama lubo łyka. Tedy gdy kto taki ród swój z pośledniego stanu wywodzi, a z okazji skorzysta, co to służbą w chorągwi, albo u pana możnego we dworze często jest. Tedy ze stron, gdzie powszechnie cham taki znany jest, uchodzi i do nazwiska swego &#8222;ski&#8221; dodaje, łeb podgala, kontusz lubo deliję wdziewa, szablę do boku przypasa, pierścień z herbem ryć każe i za prawego szlachcica polskiego się ma. Łacno niecnotę takiego rozpoznać po braku dworności, obycia, honoru, tudzież nieznajomości łaciny i historii Rzplitej. Gdy kto chce z chama na szlachcica się kreować, baczyć musi, by sławy zbyt wielkiej nie zyskać ni rozgłosu, ni majętności ni zaszczytów &#8211; gdy znany się stanie rychło jego realna kondycja wszem i wobec znana się stanie, co nie tylko ujmę i sromotę przynosi, lecz i karę wieży sprowadzić może.

Homoseksualista &#8211; 50 Punktów Cech
Swą grzeszną naturą szlachcic taki wielkie despektum i grzech ciężki przeciw prawom boskim czyni, nad hożych niewiast wdzięki przedkładając sodomię z pachołkiem, lubo to chłopem, lubo stajennym. Chuć swą występną w ukryciu zachować musi, by się pośmiewiskiem śród braci herbowej nie stać, przez co vigor jego nienasycony zwykle, jako sępowie co żywot Prometeuszowy wyjadają. Z takiej to wstrzemięźliwości wielkie pomieszanie soków temperamentnych wyniknąć może, tudzież choroby i plagi rozliczne, lecz przecie lepszy to los niźli by miał jako ten błazen, lubo kaleka między prawymi mężami chodzić. Skłonność ta grzeszna, po staropolsku sodomią zwana z cudzoziemskiego chłopców chowania swój początek bierze, a i w pohańskich Turczech o takowych perversio słyszeć można.

Mało mądry - 30 Punktów Cech
Szlachcic takowy, bądź to z urodzenia, bądź to z rany w głowę odniesionej, bądź to za sprawą czarów, bądź też z innej causy na łbie słabuje i głupi jako dziecię młode, lubo głupek czy błazen, jest. Do czytania i łaciny mało zdatny, historii ni prawa, nigdy się wyuczyć nie zdoła. Przeto nigdy więcej niż 30 jego Mądrość nie wyniesie żadną miarą, ni sposobem.

Przygłuchy &#8211; 20 Punktów Cech
Bądź to z częstego z rusznicy strzelania, bądź ze starości, bądź z czarów, bądź z choroby, bądź z urodzenia głuchota swój początek bierze. Dysputy z głuchym prowadzić &#8211; dla gardła interlokutora ciężkie terminy. Nie słyszy głuchy ni Tatarzyna w zaroślach niczym jaszczurka idącego, ni toastu na uczcie, chyba że w głos by one rozbrzmiały. Gdy usłyszeć głuchy co próbuje, zmysły swe do &frac12; poziomu obniża.

Honorowy do przesady &#8211; 30 Punktów Cech
Każdy szlachcic w Koronie, w Litwie i na Rusi, wielkim honorem przyrodzonym się odznacza. Ten jednak, co przywarę tą posiada, honor ma większy, a co gorze nic, prócz owego honoru nie posiada, ni rozumu, ni konceptu, ni dowcipu. Gdy kto mu okazje da, tedy szlachcic honorowy, na nic nie zważając, po ostre sięgnie, sił własnych ni adwersarza nie miarkując, co przyczyną zgonu i ran być może. Siła z przywary owej złego wyniknąć może, długo by pisać, a i tak wszystkiego by nie pomniał. Tedy Starosta Gry sam powinien do danego pana gracza ją dostosować.

Niesławny &#8211; 20 Punktów Cech
Siła złego szlachcic takowy sprawił, wiele krwi przelał, wyroki na takim ciążyć mogą. Gdzie się zjawi, tam niechęć zarówno szlachty, jak i ludu prostego budzi, miast cordialnych afektów. Już od początku swych awantur tudzież peregrynacyi reputacją gwałtownika się pieczętuje.

Delikacik &#8211; 10 Punktów Cech
Zwykła to rzecz u pludraków, szczególnie u Francuzów, lubo u Niemców i Włochów, do trudów żołnierskiego życia nienawykłych, że wielce turbują się takowi, gdy sypiać im przyjdzie na sianie, nie na poduchach z puchu, lubo gdy myśliwską strawę, tudzież mięsiwo surowe spożywać im trza. Respektu śród szlachty polskiej przywara ta nie przydaje, jak też przyczyną rozlicznych perypetii być może, kiedy to kawaler cudzoziemski bigosu, bądź to flaczków, czy kaszy ze skwarkami jeść się usilnie wzbrania. Tedy nie tylko gorzej białogłowę takową w męskiej skórze odgrywać, lecz i Fantazja cudzoziemca takowego w rozmowach ze szlachtą wolną o 10 pkt. obniżona zwyczajnie jest.

Lunatyk &#8211; 20 Punktów Cech
Nie inaczej jak tylko za czarta, czy to wiedźmy złej, czy czarnoksiężnika, a co wszyscy wiedzą, jednym diabelskim plemieniem są, przywara ta zadana być może. Nieszczęśnik na nią cierpiący, gdy miesiąc w pełni, władzę przyrodzoną, gdy śpi, nad ciałem swym utraca. W takim momentum zły duch, albo , jak na Litwie mówią, sam diabeł, do ciała śpiącego przystępuje, i wedle swej woli mu nakazuje. Ze szkodą dla śpiącego się to dzieje, wszak duch dla krotochwili siła psot sprawić może &#8211; lubo to do chlewa zawieść, lubo w inne miejsce nieprzystojne. Gorzej jeszcze, gdy kto lunatyka budzi, gdy ten w diabła władaniu &#8211; wtedy łacno od zmysłów odejść może. Przypadłość tą w przerębli pławienie leczy, a i to nie zawsze.______________________
Jeśli zaś nawet tam nie trafimy
to setki kretów w drodze zmienimy
w sierścią znaczoną i krwawą breję
w końcu Khorne nie dba, czyja krew się leje
04.10.2005 17:10

Użytkownik jest offline XeroBoy
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2689
Stara Gwardia
 0
większość z nich jest w nowych DP. I nie homoseksualista, ale Artu... ptfu! Chciałem powiedzieć: sodomita.


______________________
XeroBoy | Dowódca Wywiadu MSV www.valkiria.net

QcV!04.10.2005 23:37

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Polecam lekturę Przywar z 2 edycji podręcznika :D

XeroBoy... uważaj bo Ci czekanikiem poświecę...


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

06.10.2005 08:58

Użytkownik jest offline Gerwaz
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 289
Żołdak
 0
ech, starosc nie radosc
gdyby byl choc cien szansy na to,ze zagram w DP2, juz dawno bym kupil podrecznik, bo jest on arcygenialny... ale nie ma takiej szansy - dlatego strzelilem tymi przywarami, jak nie przymierzajac- kula w plot...


______________________
Jeśli zaś nawet tam nie trafimy
to setki kretów w drodze zmienimy
w sierścią znaczoną i krwawą breję
w końcu Khorne nie dba, czyja krew się leje
06.10.2005 13:31

Użytkownik jest offline XeroBoy
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2689
Stara Gwardia
 0
Nie jest wcale tak źle, kilka z tych przywar zasługuje na uwagę.


______________________
XeroBoy | Dowódca Wywiadu MSV www.valkiria.net

QcV!07.10.2005 22:42

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Gerwaz... czekaj bo czegoś nie rozumiem. Nie kupisz Dzikich Pól 2ed bo nie masz z kim grać? I co z tego? Podręcznik do DP można świetnie potraktować jak dobrą książkę bo czyta się to wybornie. Zresztą zawsze można grać przez net lub listami (w stylu De Profundis).


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

08.10.2005 07:52

Użytkownik jest offline Gerwaz
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 289
Żołdak
 0
no dokładnie tak
jako że mam doczynienia z autorem, podziele sie z Tobą Artucie pewnym spostrzeżeniem odnośnie DP. Grałem w różne rzeczy - i DP1ed uznaję za jeden z najfajniejszych systemow - czesc druga przegladalem - i az mi się lezka zakrecila gdy odzyly wspomnienia sesji w Krakowie ... ach ...
ale w DP nie da sie wogole grac z dziewczynami/kobietami... serio probowalem 3 razy z roznymi osobami na prawde zyczliwie nastawionymi i za kazdym razem wychodzila nudna, wymuszona kicha, pomimo stosowania tzw. typów niewieścich.
Nie wiem co się dzieje. Wampir wchodzi koodukacyjnej druzynie duzo lepiej.

A DP2ed nie kupie nie dlatego ze to zly system,czy podręcznik - wprost przeciwnie,sadze ze to najlepsze,co Polacy dali RPG ;) ale jak juz napisalem wyzej - starość nie radość. WIem jak wyglada granie przez e-mail-wlasnie, bo czekam juz 4 dzien no kolejna ture dominionsow - w rpgu to by zupelnie zabilo klimat. A czasu jest malo, nie starczy go nawet na dokońćzenie "Prawem i lewem" :(

a na forum zagladam z sentymentu do DP1ed


______________________
Jeśli zaś nawet tam nie trafimy
to setki kretów w drodze zmienimy
w sierścią znaczoną i krwawą breję
w końcu Khorne nie dba, czyja krew się leje
08.10.2005 10:12

Użytkownik jest offline Mol
Komandor
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 789
Twardziel
 0
Jeśli chodzi o granie z kobietami to mam zupełnie inne doświadczenia... Prowadziłem sesję drużynie, w której była większość dziewczyn (chociaż był też jeden kolega) i było rewelacyjnie. Wczuły się, dobrze odgrywały, etc. Być może lepiej gra się w kompaniach czysto męskich ale z kobietami również może wyjść super! Może pechowo trafiłeś, mimo ich życzliwości?
Na granie na forum też nie narzekam. Polecam temat "Sesja Dziekich Pol" ;)

A żeby nie było, że nie na temat, to proszę, przywara:

Szkaradne blizny (+3)
Waść byłeś w bitwie lub zwadzie srogo posieczon albo w pożarze poparzon, po czym na pamiątkę ostały Ci się blizny na twarzy straszliwe, odrazę i obrzydzenie u ludzi budzące. Przy testach kontaktów z mężczyznami masz modyfikator -2, a przy kontaktach z niewiastami -4.


______________________
careful with that axe, eugene
08.10.2005 10:26

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Pudło Panie Pleśniarowicz. W staropolskiej obyczajowości nie istniała instyrucja szpecących blizn. Wielokrotnie można się spotkać w pamiętnikach i listach z informacjami o tym, że nawet najbardziej (według nas) pocięte ryje, poobcinane nosy i uszy szlachcica wcale nie szpeciły a wrecz go ozdabiały. Przyznam, że nie spotkałemk się z informacjami dotyczącymi blizn od ognia, ale sądzę, że i one niespecjalnie były uważane za szpecące. Inna sprawa dzioby po francy...


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

Skocz do:
Początek 1 2 3 4 Dalej Koniec  
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Nowe Przewagi i Przywary