Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
ZAGINIONA
Autor Post
09.10.2014 21:37

Użytkownik jest offline _lkk_
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 239
Mięso armatnie
 0
Zaginiona
Książka super pomysł kolejnej części OK właśnie zakupiłem i czytam przeczytałem 4 rozdziały i w zasadzie koniec książki zaledwie po 234 stronach zaczynam Czarne Skrzypce to chyba opowiadanie dla mnie nie jest to dobry pomysł


______________________
16.10.2014 14:12

Użytkownik jest offline Archanix
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 7
Kot
 0
Mi tam się skrzypce podobały zwłaszcza dzięki pewnemu cameo :).


______________________
21.10.2014 19:35

Użytkownik jest offline tompo79
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 243
Mięso armatnie
 0
Dobrze, że to Andrzej Pilipiuk, a Jemu można wybaczyć. Niestety: nie jest to powrót do przeszłości. O ile 3 wcześniejsze tomy nadal czytam z wypiekami na twarzy, to tom IV był zwyczajnie nudny. Jakby opowiadanie, tylko dłuższe... A szkoda.

Dodatkowo ktoś dał tylnej, niskiej części ciała; albo Autor, albo korekta się nie wysiliła. A o co chodzi? (uwaga: spoiler).

Otóż w rozdziale 3 pada informacja, że dzieciaki ganiały po dworze i zostało im jakieś 10 dni do końca roku szkolnego (s.191). Kilkanaście stron dalej jeden z bohaterów mówi, że może uda mu się skończyć remont do maja, ewentualnie przełom kwietnia i maja (s. 210). A ja się pytam: KTÓREGO ROKU MA ZAMIAR SKOŃCZYĆ REMONT??? Przecież Stanisława może w każdej chwili umrzeć!!! A może ta choroba nie jest tak straszna, a kobiecie po 400 latach życia włączył się gen hipochondryczki :D

Panie Andrzeju: jeśli mają się takie "babole"pojawiać to ja proponuję swoje usługi. Za darmoszkę całkowitą. Pan podsyła tekst, umawiamy się na termin, ja czytam przed innymi (i składam nobile verbum, że nikt nie pozna treści przed oficjalna premierą. Doświadczenie w korekcie posiadam, studia filologiczno-historyczne ukończyłem; jakby co, to adres Pan już zna.

Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieło. Pilipiuka czyta się po prostu wszystko!


______________________
26.10.2014 18:24

Użytkownik jest offline Ziom_ek
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 3
Kot
 0
uwagi
jak się okazało nie było mnie na tym forum od 2011, w tym czasie było kilka opowiadań i wampiry - całkiem fajne.
W czwartek zobaczyłem że wyszła Zaginiona do tego w promocji z 30% rabatem, grzech nie kupić;-), ale podobnie jak powyżsi zawiodłem się, że takie krótki i bez tego czegoś co miały pierwsze trzy części. Niestety brakowało historii, którą ociekały poprzednie książki. Poza tym trochę smutno, że biznes dziewczyn taka szybko padł i to bez udziału naszych władz, to znaczy, że takie przedsiębiorcze to one nie są, kryzys niczego nie tłumaczy, jakoś firma Romana Kluski (sery owcze, drogie jak pierun) jakoś dobrze idzie, więc wyszło na to że Kasia i Stasia to "sieroty PRL" skoro nawet na tak dochodowym biznesie jak produkty regionalne się wyłożyły. Nawet Zdziś z czarnych skrzypiec sobie radzi, tylko ma węża w kieszeni...

Dodatkowo uwagi:
1. jeżeli złoża złota w Polsce miałyby 5 ppm, czyli pięć gram na tonę to byśmy mieli super wielkie kopalnie;-), gdyż jest to już na granicy opłacalności. A takie wydobycie na dziko to wydaje mi się że opłaca się jak jest 1 ppm;-)
2. naliczyłem ze trzy literówki, trzeba ochrzanić korektorów, bo to wstyd i hańba.


______________________
28.10.2014 20:38

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
A ja jeszcze książki nie czytałem. Natomiast muszę przyznać, że okładka bardzo mi się podoba.


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

Skocz do: