Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Jerzy Franciszek Kulczycki.
Jerzy Franciszek Kulczycki.
Autor Post
25.08.2011 13:37

Użytkownik jest offline Ariusz
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 100
Oferma batalionowa
 0
Kłaniam się,

szukam źródeł (od biedy opracowań) na temat założyciela jednej z pierwszych kawiarni na świecie, pana Kulczyckiego. Zawdzięczamy mu min. to, że kawę słodzimy i dodajemy do niej mleko. ;) Postać wybitnie ciekawa, chociaż ani żołnierz, ani jakiś szczególny warchoł. Kilka wzmianek jest w "Doli i niedoli Jana Sobieskiego", ale to pojedyncze zdania.

PS. Czy ten portret:
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?ti...amp=20110308075810
faktycznie pochodzi z epoki?


Z góry dziękuję.


______________________
25.08.2011 20:58

Użytkownik jest offline Sarmata99
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 198
Mięso armatnie
 0
Ja o Kulczyckim wiem akurat, że w czasie oblężenia Wiednia przebierał się w turecki strój i chodził do tureckiego obozu, żeby języka zaciągnąc. I to dzięki jednej z jego ''przechadzek'' Jan Sobieski zdecydował się na atak i odniósł wielką victorię. A, żeby ludzie polubili jego kawę dodał do niej zamówione u wiedeńskich piekarzy rogaliki w kształcie półksiężyca :)


______________________
Dalej bracia do bułata, wszak nam dzisiaj tylko żyć, pokażemy, że Sarmata umie jeszcze wolnym być!
26.08.2011 00:44

Użytkownik jest offline Tomasz M.
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 366
Żołdak
 0
Ten portret wygląda jak najbardziej z epoki. Po prostu bardzo pasuje pod każdym względem do obrazów polskich z końca XVII - pocz. XVIII w.
Oczywiście ten obraz, tak jak i inne przedstawiające tego znakomitego szpiega są bardzo do siebie podobne - inspirowane są jednym konkretnym co widać od razu - http://www.wilanow-palac.pl/jerzy_francisz...rni_w_wiedniu.html - tu wszak ten sam Kulczycki, tylko w wersji "niemieckiej"...


______________________
03.02.2012 11:23

Użytkownik jest offline Zerwikaptur
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 60
Oferma batalionowa
 0
Ten portret (z pierwszego posta) znajduje się na Zamku w Olesku, dzisiaj za granicami Polski niestety.


______________________
www.diariusz.com.pl -> chwilowo niedostępny
Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Jerzy Franciszek Kulczycki.