Ten serwis używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz terminal może działać lepiej. Chcesz wiedzieć więcej?
Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
Empik.com
Valkiria - Polub nas na Fejsie
  
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Karcianych > Jakub Wędrowycz FKGK
        FAQ Jakub Wędrowycz
FAQ Jakub Wędrowycz
Autor Post
19.06.2011 19:42

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Egzorcysta amator
Na fejsbukowym fanpejdżu Fabularyzowanej Kolekcjonerskiej Gry Karcianej użytkownicy zadają wiele pytań dotyczących gry. Ten temat będzie zbierał je wraz z odpowiedziami.

Cytat
Michał (lat 23) - technik informatyk
Ile zestawów kart planujecie wydać?


Na początek będą dostępne Zestawy Startowe zawierające 60 kart zebranych w ten sposób, że wystarczą do rozegrania gry. Oczywiście im więcej połączy się ze sobą Zestawów Startowych tym mocniejszą i bardziej uniwersalną talię będzie można złożyć. Praktycznie każdy Zestaw Startowy będzie różnił się od siebie zawartością dlatego by uzbierać wszystkie wzory kart dostępne na rynku trzeba będzie kupić co najmniej kilka Zestawów Startowych, oraz zapewne przy niektórych wzorach powymieniać je z innymi graczami.

W Wojsławicach krążą plotki, że prawdopodobnie równolegle z premierą gry pojawią się także:

- Zestawy Startowe - Czteropaki (zawierające cztery Zestawy Startowe, oraz specjalny bonus),
- Zestawy Dodatkowe - MegaBoostery (zawierające 21 kart),
- Zestawy Dodatkowe - Boostery (zawierające 9 kart),
- Zestawy Kolekcjonerskie (to na razie tajemnica),

Oczywiście planowane są także liczne dodatki, oraz specjalne niespodzianki, które umożliwią wykorzystanie nieużywanych kart (zbędnych w talii) do innych celów. Ale o tym poinformujemy nieco później :)


Cytat
Kasia (lat 5) - przedszkolak
Czy som óstalone jakieź okraniczenia fiekowe dla klaczy?


Absolutnie nie. Klacz w każdym wieku może zagrać w tę grę, bez względu na to czy jest małym źrebaczkiem czy też leciwą szkapą. Ogiery również mogą zagrać w "Jakuba Wędrowycza".


Cytat
Krystyna (lat 62) - sprzedawczyni w masarni
To szczyt chamstwa w jaki potraktowano tą małą, biedną dziewczynkę, która zadała rzeczowe pytanie odnośnie ograniczeń wieku! To wina rządów Donalda Tuska, że małe dzieci nie potrafią pisać w ojczystym języku! Czy ktokolwiek łaskawie odpowie na pytanie odnośnie ograniczeń wiekowych???


Gra zasadniczo nie ma ograniczeń wiekowych. Jest przeznaczona dla ludzi "dojrzałych psychicznie i emocjonalnie". Uznaliśmy (i chyba słusznie), że wiek mięsa, które otacza mózg konkretnej osoby nie może definiować jego psychiki. Teksty i ilustracji z gry nie epatują wulgarnością, brutalnością i innymi ościami... za bardzo :)


Cytat
Bartek (lat 17) - uczeń
Czy na kartach będą występować tylko postacie znane i wielokrotnie występujące na kartach opowiadań, czy też bohaterowie np. 1 opowiadania?


W Zestawach Startowych znajdziecie wiele postaci (~80%), cytatów (100%), miejsc (~70%) i wrogów (~70%) występujących w komiksie "Dobić Dziada" oraz opowiadaniach opublikowanych w tym albumie. Reszta to wytwory luźno oparte o inne opowiadania Andrzeja Pilipiuka albo będące całkowicie zmyślone przez chory umysł Artura "ARTUTa" Machlowskiego. W kolejnych dodatkach do gry powinny pojawić się inne postaci, miejsca i wydarzenia.


Cytat
Dominik (lat 19) - student
Kiedy możemy się spodziewać kart na rynku?


W sprzedaży powinny być dostępne jeszcze w czerwcu 2011 roku. Znajdziecie je... we wszystkich dobrych sklepach z grami :D Oczywiście opublikujemy listę takich sklepów.


Cytat
Euzebiusz (lat 37) - grabarz
Nie mam rodziny ani przyjaciół. Nikt mnie nie lubi. Obawiam się, że nie znajdę nikogo z kim będę mógł zagrać. Czy warto więc kupować tę grę?


Zdecydowanie warto! Stworzyliśmy tę grę z myślą właśnie o ludziach takich jak Ty, które posiadają bogate wnętrze, są uczuciowe a jednocześnie niedoceniane i ignorowane przez społeczeństwo. Wyjątkowe zasady pozwalają na świetną zabawę przy rozgrywce jednoosobowej. Ostatecznie gdy będziesz miał już siebie samego zupełnie dość, to możesz wybrać się do jakiegoś sklepu hobbistycznego z grami. Tam spotkasz fanów "Jakuba Wędrowycza". Jeśli nie będą chcieli z Tobą zagrać to przekup ich jakimiś cennymi kartami. W ostateczności możesz zapisywać się na turnieje, które będą z pewnością organizowane w całej Polsce po premierze gry. Ich zaletą jest to, że rejestracja zwykle dokonywana jest przez internet i gdy już przyjedziesz na miejsce to raczej nikt Cię z niego nie wyrzuci.


Cytat
Bożydar (lat 14) - uczeń
Moi rodzice nie pozwalają mi czytać książek o "Jakubie Wędrowyczu" twierdząc, że to lektura nie dla mnie. W dodatku nie chcą się zgodzić bym kupił sobie karciankę. Czy macie jakąś radę jak ich przekonać?


Z pewnością w Twoim sąsiedztwie mieszka jakiś degenerat, szaleniec albo seryjny morderca. Przedstaw go swoim rodzicom i wyjaśnij im, że miał trudne dzieciństwo bo rodzice nie pozwalali mu rozwijać swojej pasji i mieć ukochanego hobby, więc znalazł sobie inne. Jeśli nie znasz takiej osoby, to w internecie znajdziesz wiele życiorysów twórców systemów totalitarnych, szalonych naukowców lub dyktatorów.


Cytat
Paweł (lat 15) - uczeń
Drodzy autorzy! Jestem MEGAFANEM książek o Jakubie Wędrowyczu. Ściągnąłem wszystkie części z internetu i czytam je bez przerwy, na okrągło. Audiobuka "Kroniki Jakuba Wędrowycza" również ściągnąłem i słucham go w przerwach, gdy nie czytam na kompie opowiadań. Czy wrzucicie choćby miniaturki kart na Waszą stronę, żeby można było sobie je pobrać i wydrukować? Moja mama jest urzędnikiem, więc może mi to wydrukować za darmo w pracy na świetnej laserowej drukarce, dlatego najlepiej jak dacie te karty w dużej rozdzielczości. Czy jest szansa, żebyście to udostępnili jeszcze przed premierą?


Drogi złodzieju, synu złodziejki, która zużywa toner kupowany z naszych podatków. Życzymy Ci, żeby uschnęły Ci ręce! Mamy Twój numer IP, ale nie podamy go żadnym odpowiednim służbom. Sami się z Tobą policzymy!


Cytat
Monika (lat 23) - studentka
Czy w karciance są ilustracje tylko z komiksu "Dobić Dziada"?


"Tylko" to złe słowo. W premierowych Zestawach Startowych znajdziecie całą masę ilustracji niezrównanego Andrzeja Łaskiego, które pojawiły się w albumie komiksowym. Być może jakieś nowe rysunki pojawią się w kolejnych dodatkach.


Cytat
Tomek (lat 39) - mechanik maszyn rolniczych
Czy w instrukcji znajdą się również zasady gry na trzeźwo? Czy w ogóle da się tak grać w tę grę?


Da się, tylko po co?


Cytat
Urszula (lat 28) - psia fryzjerka
Ile w pierwszym wydaniu pojawi się wzorów kart? Czy trudno będzie zebrać je wszystkie?


W pierwszym wydaniu pojawi się około 100 wzorów kart. W kolejnych dodatkach będzie ich więcej. Karty o niskich Nominałach (np. dwójka trefl, trójka pik itp.) będą dostępne praktycznie w każdym Zestawie Startowym (choć będą miały różne Nazwy i ilustracje, bo kart o niskich Nominałach jest po kilka wzorów). Karty o wysokich Nominałach takie jak np. Damy, Króle czy Asy będzie niezmiernie trudno zdobyć. Najbardziej pożądaną kartą, najmocniejszą w grze a jednocześnie najtrudniej dostępną będzie As Pik, który ma tylko jeden wzór i jest nim znany Wam już Jakub Wędrowycz - Terminator Napędzany Samogonem.


Cytat
Zbigniew (lat 31) - bezrobotny
Ilu maksymalnie graczy może grać w "Jakuba Wędrowycza"?


Teoretycznie nie ma ograniczenia liczby graczy, ale naszym zdaniem najwięcej zabawy jest w grze na trzy i cztery osoby. Przy większej liczbie gra nieco się dłuży i jest bardzo trudna jeśli gracze grają przeciwko sobie. To tak jak z flaszką bimbru. Trzech lub czterech to tak w sam raz.


__________________________________________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

23.07.2011 19:26

Użytkownik jest offline CG_Feniks
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 112
Pasożyt społeczny
Pytanie 1: czy jeśli chodzi o elementy ubrania to zakładając, że Jakub ma równocześnie Kufajkę oraz Kalosze oznacza to, że może mieć jednocześnie 4 bronie (dwie normalnie plus po jednej z tych dwóch ubrań)? I czy w tym wypadku Jakub może mieć jednocześnie np. 3 widły/kosy czy jakiekolwiek inne wielokrotne graty przydatne w walce?

Pytanie 2: Na kogo działa zasada "Knajpy" -- że grat wymienia się na trunek? Na gracza od którego kupka miejsc pochodzi czy na gracza, który tę kupkę w grze otrzymuje?__________________________________________________
Centrum Gier Feniks
Toruń, ul. Św. Katarzyny 7
http://www.facebook.com/cgfeniks

Oto moja talia :) - spis.
24.07.2011 10:44

Użytkownik jest offline Kalamadei
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 72
Kłusownik
@do Feniksa tu jest temat z pytaniami o zasady Jakuba ale na fb juz zdazylem odpowiedziec http://valkiria.net/index.php?p=sh...id=141&area=53


__________________________________________________
25.07.2011 12:39

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Założyciel tematu

Liczba postów: 4426
Egzorcysta amator
Cytat
Cytat użytkownika: CG_Feniks
Pytanie 1: czy jeśli chodzi o elementy ubrania to zakładając, że Jakub ma równocześnie Kufajkę oraz Kalosze oznacza to, że może mieć jednocześnie 4 bronie (dwie normalnie plus po jednej z tych dwóch ubrań)? I czy w tym wypadku Jakub może mieć jednocześnie np. 3 widły/kosy czy jakiekolwiek inne wielokrotne graty przydatne w walce?


Równocześnie można używać tylko dwóch egzemplarzy broni (po jednej w ręce). W Walce liczą się tylko te, które się "trzyma" w danej chwili. Nie zmienia to faktu, że w dowolnym momencie (przed rzutem kostką) można je przemieniać czyli np. po walce z jednym wrogiem, można sobie zmienić zestaw przed walką z drugim wrogiem.

Wszelako gdy walczysz z jednym wrogiem najpierw na SIŁĘ a później na MOC to nie możesz między dwoma rzutami kostką zmieniać zestawu Broni w rękach. Możesz natomiast przed rzutem na MOC zagrywać efekty do MOCY.

Cytat
Cytat użytkownika: CG_Feniks
Pytanie 2: Na kogo działa zasada "Knajpy" -- że grat wymienia się na trunek? Na gracza od którego kupka miejsc pochodzi czy na gracza, który tę kupkę w grze otrzymuje?


Oczywiście działa to na gracza, który gra na tej karcie (czyli nie do właściciela karty). Knapa, Kościół itp. to karty przydatne do gry jednoosobowej by ułatwić sobie rozgrywkę i dzięki tem,u zdobyć więcej Sławy.


__________________________________________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

25.07.2011 13:19

Użytkownik jest offline Lord_Abaddon
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 35
Bimbrownik
Witam ARTUT mam 2 pytankoa hipotetyczne bohater ma na sobie kufajkę i w rękach 2 bronie, a 3 schowaną w kufajce trafia wroga gdzie przydała by mu się broń z kufajki. Rozumiem ze jesli chce uzyc broni z kufajki to wkladam ja do reki.

1. Moje pytanie brzmi czy bron z reki moge schowac do kufajki i zostawic ja na pozniej czy musze odrzucic?

Mam w rekach 2 bronie dostaje jakos inna 3 i chce wymienic jedna z trzymanych broni.

2. Czy w dowolnym momencie moge je zamienic a bron trzymana wczesniej w rece odrzucic?


__________________________________________________
25.07.2011 17:28

Użytkownik jest offline Kalamadei
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 72
Kłusownik
Cytat
Cytat użytkownika: Lord_Abaddon
Witam ARTUT mam 2 pytankoa hipotetyczne bohater ma na sobie kufajkę i w rękach 2 bronie, a 3 schowaną w kufajce trafia wroga gdzie przydała by mu się broń z kufajki. Rozumiem ze jesli chce uzyc broni z kufajki to wkladam ja do reki.

1. Moje pytanie brzmi czy bron z reki moge schowac do kufajki i zostawic ja na pozniej czy musze odrzucic?

Mam w rekach 2 bronie dostaje jakos inna 3 i chce wymienic jedna z trzymanych broni.

2. Czy w dowolnym momencie moge je zamienic a bron trzymana wczesniej w rece odrzucic?


odpowiadam
1: bron mozesz zmienic oczywiscie w swojej kolejce no i przed rzutem kostka, nie ma problemu z chowaniem rzeczy do gumofilcow czy do kufajki bo mozesz tam przechowywac po 1 broni, nie musisz niczego odrzucac tylko zamieniasz.

co do wymiany- bierzesz ta ktorej potrzebujesz w kazdej kolejce mozesz odrzucic 1 karte wiec moze to byc ta bron badz wziac ja do reki i uzbroic wroga dla swojego przeciwnika, prosta sprawa :)

2: wg mnie mozesz zrobic to tylko jak jest Twoja kolejka czyli jestes polewajacym czy jakos tak

Artut poprawiaj jak cos zle mowie a pytania mialy byc zadawane w zasadach a nie w FAQ :)


__________________________________________________
25.07.2011 17:38

Użytkownik jest offline Lord_Abaddon
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 35
Bimbrownik
dzieki za odpowiedzi BRAT. poprawie sie nastepnym razem napisze tam gdzie trzeba ;D


__________________________________________________
04.08.2011 14:37

Użytkownik jest offline Andre_3w
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 19
Bezrobotny
Czy kartę "Nie wstanę, tak będę leżał" można zagrać na wroga z którym walczy przeciwnik?

Czy z karty "Do wesela się zagoi" można skorzystać bezpośrednio po walce na Siłę, żeby przeciwnik dwa razy walczył na siłę z danym wrogiem?


__________________________________________________
02.09.2011 12:58

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Założyciel tematu

Liczba postów: 4426
Egzorcysta amator
Właśnie opublikowałem nową, poprawioną wersję FAQ i to ona jest oficjalna i obowiązująca. Na forum dyskusyjnym w postach można znaleźć stare oraz nieautoryzowane (nieoficjalne) zasady, więc należy je traktować z rezerwą. Zwracam Waszą szczególną uwagę na nowości oznaczone symbolem (!). Niektóre z tych zasad różnią się od tego co pisałem wcześniej. Po prostu przemyślałem pewne sprawy, skonsultowałem się z różnymi graczami i uznałem, że tak będzie lepiej. Tych "poprawek" nie ma wiele i dotyczą głównie interpretacji działania poszczególnych kart.

Oczywiście zachęcam do dyskusji na forum dyskusyjnym na temat nowego FAQ.

[url]http://valkiria.net/index.php?area=45&p=static&page=wedrowycz_faq[url]


__________________________________________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

09.09.2011 09:52

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Założyciel tematu

Liczba postów: 4426
Egzorcysta amator
Dziś wprowadziłem do FAQ dwie drobne poprawki:

09.09.2011
- poprawiono błąd dotyczący możliwości zmiany Broni między walką na SIŁĘ a walką na MOC, (!)
- poprawiono błąd w opisie działania Trunków, (!)__________________________________________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Karcianych > Jakub Wędrowycz FKGK
        FAQ Jakub Wędrowycz