Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Komputerowych i Konsolowych (Arena Gier) > PC Arena
        DRM’y Ubisoftu wciąż nie złamane, czyżby koniec piractwa?
DRM’y Ubisoftu wciąż nie złamane, czyżby koniec piractwa?
Autor Post
07.04.2010 19:15

Użytkownik jest offline Rebel
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 16
Kot
 0
No właśnie, od jakiegoś czas przyglądam się tej sprawie i obserwuje postępy na pirackich forach. Jak na razie pojawiają się coraz to nowsze wersje Ciacków, jednak sądząc po wypowiedziach innych użytkowników wciąż nie działają. Czyżby zabezpieczenia te miałyby być początkiem końca dla piractwa? Osobiście bardzo bym tego chciał, w końcu może wydawcy za uzasadnienie braku PC-towej wersji nie zwalali by na szalejące piractwo. Swoją drogą dla grup crackujących gra stała się chyba sprawą honoru bo robią wszystko aby zabezpieczenia jednak przełamać.

A co wy sądzicie na temat DRM’ów i całej tej sprawy z piractwem i co najważniejsze czy nie ucierpią na tym uczciwi gracze, bo niestety tak najczęściej bywa.______________________


07.04.2010 23:21

Użytkownik jest offline Hitachi
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 41
Żółtodziób
 0
To jest w ogóle ciekawy trend, niektórzy nazywają go info-anarchizmem. Słowem na naszych oczach toczy sie walka- prawa autorskie vs. wolność rozdysponowywania dobrami wirtualnymi P2P.

ale jednak próba złamania tego ruchu nowymi zabezpieczeniami spali na panewce. Bo programiści firmowi robią zabezpieczenia bo to ich praca, a hakerzy to programisci, którzy zabezpieczenia łamią z pasji, i mogą to traktować jako wyzwanie.

walka z piractwem, związana jest w oczywisty sposób z prawami ekonomi i socjologi, jednak jako że do tej pory nie zgłebiałem tej materii zbyt dokładnie, wolałbym aby ktoś lepiej poinformowany mógł uzupełnić to co powiedziałem o jakies moze konstruktywne przyczyny tego zjawiska. :)

ja osobiście nie wyrobiłem sobie opini na ten temat. Ale jest faktem, że często gracze płacą sporą cenę za manie wydawców gier...


______________________
08.04.2010 09:20

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Nie wierzę w idealne zabezpieczenia. Prędzej czy później zostaną z pewnością złamane.

Nie popieram piractwa. Sam jako autor wiele tracę, na tym, że moją pracę (podręcznik do Dzikich Pól) zamiast kupować, ludzie często ściągają z netu w PDFie.

Inna sprawa, że niestety gdyby nie piractwo, to ceny gier, filmów itp. byłyby z pewnością jeszcze wyższe niż teraz (a i teraz są często za duże).


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Komputerowych i Konsolowych (Arena Gier) > PC Arena
        DRM’y Ubisoftu wciąż nie złamane, czyżby koniec piractwa?