Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Fabularnych > World of Darkness
        The WITCH...
The WITCH...
Autor Post
10.09.2008 19:56

Użytkownik jest offline Lixtetrax
Szeregowy
Służba Zasadnicza

"/>

Liczba postów: 60
Oferma batalionowa
 0
the Witch...
Ostatnie dni coraz bardziej przypominają mi o tym, że mamy jesień - dni stają się krótsze a noce coraz bardziej zimne i ponure. Drzewa tracą liście, ptaki szykują się do odlotu a kruki coraz częściej przesiadują na cmentarzach. Wybaczcie, iż nie odpowiem wam na pytanie dlaczego ta atmosfera wywołuje u mnie myśli powiązane z wiedźmami. Mistyka tego słowa u wielu pewnie wywołuje ciarki na plecach a dla innych jest zupełnie nic nie znaczącym określeniem starej wariatki zajmującej się czarami w domku na kurzej łapce. Ciekaw jestem czym dla was drodzy wodziarze jest owa wyżej opisana postać. Jak postrzegacie klimat ,,wiedźmy" w realiach nowego Świata Mroku i czy jest on przez was wykorzystywany w waszych sesjach.

Dla mnie wiedźma to fenomen... Jest ona niemalże zjawiskiem, które przetrwało setki a nawet i tysiące lat na kartach różnych podań i zapisków historycznych opisujących postać, która zgodnie (bądź nie) z różnymi podaniami zaprzedała duszę diabłu i postanowiła wykorzystywać swą mroczną sztukę by szkodzić innym. Czy ktokolwiek jednak zwrócił uwagę na to, kim naprawdę jest wiedźma ? Jak doszło do tego, że w ogóle powstała ? To już nie taka prosta sprawa jak ułożenie patyków na stos... Dlaczego wiedzmy powstają i co sprawia, że czerpią ową mistyczną moc? Czy faktycznie mają kontakt z diabłem ? Jeśli tak to dlaczego ?
Czy nie wydaję się nam, że zawsze gdzie ludzka ciemnota bierze górę nad zdrowym rozsądkiem dochodzi do problemów? Problemów jakimi mogą być fałszywe oskarżenia pod adresem owej ,,wiedźmy", wzbogaconych o uczucia takie jak nienawiść, zazdrość czy zawiść. Tak sprawy miały się z reguły... Jeśli jednak przyjąć za WoD'owy pewnik, że wiedźma ma moc, to jak to wytłumaczymy... ? Czy jest to tak wielka nienawiść do własnych oprawców granicząca z obłędem, która w jakiś sposób wywołuje w niej żądzę odwetu ? Dziwna kobieta, bredząca od rzeczy na widok której matki zabierają swoje dzieci a inni rzucają obelgi i spleśniałe pomidory . Skazana na życie samotnika - apostaty z dala od ludzkich osad. Osoba o wielkiej wiedzy, częstokroć życiowej a nierzadko również i mistycznej/ okultystycznej. Jej słowo jest nierzadko wyrokiem w kwestiach ludzkiego przeznaczenia. Może być przyczyną śmierci lub innego upadku. Sama atmosfera przebywania w jej pobliżu jest niezwykła... strach, panika, ciekawość.
Niewiedza. Kto jest groźniejszy - wiedźma ? czy ci , którzy dopuścili by powstała ?
Czy wiedźma jest problemem ? Można to z różnych stron postrzegać. Najpierw trzeba mieć jasność kim ona w ogóle jest i do czego jest zdolna. Czy wyrządza krzywdę ludziom po to, by zaspokoić swoją chęć zemsty ?
Wiele razy słyszy się o miejscach, gdzie spalono taką osobę, że dzieje się w nich coś niedobrego. Ktoś mówi, że w lesie widziano ducha.. potem ktoś znika bez wieści. W 997 lecą informację o zaginięciu a policja jest bezsilna. Mijają lata a ciałą nie odnaleziono. Ktoś cos usłyszał ... szepty ? Krzyki ? Nikogo jednak nie widział. Od śmierci owej historycznej wiedzmy minęły setki lat a coś sie jednak dzieje. Ignorancja odsuwa nas od tego by o tym mówić. Podobnie jak strach powstrzymuje nas przed krokiem do lasu. Obawiamy się czegoś co stoi w sprzecznosci z naszym zdrowym rozsądkiem. Boimy się stanąć na przeciw własnych lęków. Czyżbyśmy mieli sobie coś do zarzucenia ? Nasz strach potęgowany jest przez dziwne uczucie tego, żę ktoś nas obserwuje. Noc nie jest spokojna... śpimy inaczej... czesto sie budzimy i obrazy ze snu nie układaja sie w żadną logiczna rzecz. Co robimy dalej ? szukamy pomocy u księdza, który uspokaja nas gestem dłoni i słowami : ..Spokojnie moje dziecko, Pan czuwa nad nami". Słowa jednak nie zawsze wystarczają. Najczęściej jednak chwytamy za najszybszy z możliwych źródeł transportu i ...


uciekamy przed tym, czego nie znamy, czego nie wiemy. Staramy się zapomnieć o fakcie, który zalęgł się w naszej głowie. Odpędzamy go myślą - BZDURA!! Dziwne jednak, ze w głębi naszej świadomości dalej drzemie strach. Wstyd jest nam się do niego przyznać. Nasza myśł zastępowana jest przez wyciągnięcie papierosa i uchylenie szyby w aucie. Odruchowo włączamy radio by posłuchać czegoś miłego ... wydychamy dym i dajemy gazu.... nikt z nas nie patrzy w lusterko ...


______________________
Canto alla vita...
Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Fabularnych > World of Darkness
        The WITCH...