Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Komiksu > Manga
        Kroniki Lodoss: Szara Wiedźma - TRYLOGIA
Kroniki Lodoss: Szara Wiedźma - TRYLOGIA
Autor Post
31.08.2008 14:37

Użytkownik jest offline Toris LaCroix
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 6
Kot
 0
Kroniki Lodoss: Szara Wiedźma - TRYLOGIA
Nazwa polska: Kroniki Lodoss: Szara Wiedźma
Nazwa Angielska: Record of Lodoss War: Grey Witch
Tomy: 3
Styl: Manga
Gatunek: fantasy, komedia.
Autorzy:
- Ryo Mizuno [scenariusz]
- Yoshihiko Ochi [ilustracje]
Wydawca: JPF
Cena: 17zł

Jest to bardzo dobra manga duetu Mizuno-Ochi, która jest praktycznie mangową wersją klasycznego świata fantasy. Historia zaczyna się rozmyślaniami ostatniej elfki ze szlachetnego rodu o imieniu Deedlit, która słucha pieśni niewidomego śpiewaka o sześciu wielkich herosach. W czasie rozmowy z nieznanym z imienia niewidomym śpiewakiem zostają zaatakowani przez parszywe gobliny, które bez trudu pokonuje.
Potem poznajemy po kolei wszystkie postacie czyli, Wojownika Parna [nazwisko nieznane], kapłana Etoha, krasnoluda Ghima, maga Slayna. Później poznajemy Woodchucka, złodzieja, który przesiedział w więzieniu 20 lat za zwykłą kradzież. Antagonistami głownych bohaterów są książe mrocznej wyspy Marmo, nadworny mroczny mag Bengard oraz tajemnicza, tytułowa szara wiedźma. Nasi bohaterowie przeżyją wiele przygód, np. ratunek księżniczki królestwa Valis, parę pojedynków z Szarą Wiedźmą oraz ogromną bitwę, która odmieni losy Lodoss na zawsze.
W zasadzie ta manga nie jest prostą historyjką i postacie nie do końca są jednoznaczne. Będą musieli sie posunąć do zabicia żołnierzy Marmo, za co zostali by skazani na śmierć, gdyby nie dowody, czy też postać Wiedźmy, która praktycznie nie opowiada się po jednej ze stron [W wojnie Valis-Marmo], gdyż sama mówi, że jeśli wygra którakolwiek ze stron, Lodoss czeka zagłada.
Wbrew pozorom historia nie kończy się wraz z dosyć ciekawym wynikiem bitwy [zaprawdę, bardzo ciekawie się kończy] a ciągnie się jeszcze przez jakiś czas aż do punktu kuluminacyjnego i końca, który jest prawdziwym majstesztykiem fabularnym.
Moją ulubioną postacią jest Ghim, ponieważ jest czasami postacią, która niekiedy powoduje uśmiech. Woodchuck też jest ciekawy, bo czasami śmiesznie komentuje niektóre poczynania naszej przedziwnej drużyny. Niestety jak sie okaże, nie do końca będzie lojalny naszym bohaterom...
Dla miłośników Slayers: Wam też ta manga powinna się spodobać ^^

W skrócie: Jeśli ktoś lubi klimaty Dragonlance'a, bo jest troszeczke podobny do tej serii książek, polecam mocno.
Jednak i tak polecam mangowcom oraz miłośnikom fantasy. Naprawdę dobry tytuł, by zacząć swoją przygodę z mangą.

Abayo! ^^


______________________
Skocz do:
 
Forum
 Pion Komiksu > Manga
        Kroniki Lodoss: Szara Wiedźma - TRYLOGIA