Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Jacek Kowalski
Początek 1 2 Dalej Koniec
Jacek Kowalski
Autor Post
08.07.2008 21:58

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
Jacek Kowalski - życie i dzieło
Najwyżej ktoś mnie kopnie... Ponieważ nie każdy zagląda pod komentarze do starych wieści, a niektórych informacji nie mam jak to konkretnych tematów na forum przydzielac zdecydowałem się założyc osobny temat o mistrzu Jacku Kowalskim.

Najpierw, dla formalności, hasło na wiki (bardzo kompetentny, nie mojego autorstwa) o Jacku - http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Kowalski

I tak, jeśli ktoś jeszcze nie widział, a ma mocne nerwy i niezłe łącze, pierwszą częśc jackowego koncertu dla TVP Kultura (na którym grał wraz z zespołem pieśni z "Niezbędnika Sarmaty) można znaleźc tu, aczkolwiek nie wiadomo, jak długo plik będzie dostępny, bo to nie moje klocki):

http://mallorn.ii.uj.edu.pl/kaczmarski/pio...lic/niezbednik.avi

Utwory Jacka na wrzucie (z tego, co widziałem, całe płyty "Konfederacja barska po kowalsku", "Serce i rozum" "Rycerze dobrej opieki" vel "Niezbędnik Sarmaty", "Dwie Sarmacje), a także dwie piosenki z "Trubadurów i truwerów" (czyli "Niezbędnika Trubadura" w nowomowie): http://skocz.pl/JacekKowalski

Utwory Jacka na youtube (także dwa takie, których ni to na wrzucie, ni na płytach nie uświadczysz):

http://pl.youtube.com/user/Marriianna______________________
08.07.2008 22:01

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
A teraz już na bieżąco - mój dzisiejszy post z innego forum (mam nadzieję, że to nie zbrodnia) na temat nowości związanych z JK:

"- ukazał się około dwóch tygodni temu "Niezbędnik Konfederata Barskiego", aczkolwiek na razie dostępny jest w sprzedaży bodajże jedynie w poznańskim ratuszu. Twórcy nie są bowiem zadowoleni z brzmienia płyty, która ma zostać (a właściwie chyba już została) poddana ponownemu masteringowi i wersja ostateczna na dniach ujrzy światło dzienne :D

- ukazała się ekstra wersja "Konfederacji barskiej po Kowalsku" pod tytułem "Konfederacja Barska po Kowalsku i Historia o Gogolewskim", z tymże nie dane mi było jej ujrzec, więc rzecz znam tylko ze słyszenia: muzycznie jest to ta sama płyta, którą wydało Paganini, natomiast całośc zostało wydane na modłę niezbędnikową (a może i nawet lepszą - słyszałem bowiem o kredowym papierze, zdjęciach ze spektakli o Gogolewskim i innych cudach)

- ukazała się wreszcie płyta "Na drewniane kościółki", tylko że są poważne problemy z jej dostaniem, bowiem cały nakład został przeznaczony do rozdania. Jeśli dowiem się o możliwości zdobycia tejże, niezwłocznie dam znać

- być może w tym roku ukaże się płyta JK z rodzaju the best of, ale to jeszcze niepewne, tak jak i możliwość ponownego wydania przez FŚB i wprowadzenia do normalnej dystrybucji "Drewnianych kościółków"

- Na początku tego roku ukazała się wydana "Szopka dominikańska. Choix 1988-2006" autorstwa JK, alem tego na oczy nie widział, więc nie wiem, co napisać, a mistrzem googlania nie jestem (FŚB nie ma niestety internetowej paginy :(( ), wiki podaje, że do książki dołączona jest płyta

- znane mi daty koncertów to 15 (bodajże) VII - Grunwald i 15 VIII - Warszawa, ale w tej kwestii, jak i powyższych postaram się jeszcze zasięgnąć języka i bardziej rzeczową dać informację."______________________
08.07.2008 22:10

Użytkownik jest offline Stilgar
Starszy Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 821
Twardziel
 0
A mnie cholernie ciekawi skad Jacek i jego kompanija biora instrumenty, osobliwie mnie tak jego citola ciekawi (bo to prawie jak gitara), musze sie dowiedziec, a ocene szczegolnie. Ma mzoe ktos do niego adres mejlowy? Bede musial chyba sie go spytac po jakims koncercie :P


______________________
08.07.2008 22:21

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
Odpowiedź na Twe pytanie chyba znam, więc nie trzeba kłopotać Mistrza - instrumenty dawne Jacka tworzy jeden z muzyków Klubu świętego Ludwika - Tomasz Dobrzański.

PS Wywalcie ze strony głównej, zapowiedź koncertu Jacka w Krakowie- to od dwóch tygodni nieaktualne


______________________
08.07.2008 23:27

Użytkownik jest offline Stilgar
Starszy Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 821
Twardziel
 0
Pnie Bracie, a nie wiesz czasem, czy robi to tylko dla Klubu św. Ludwika czy za odpowiednai cena nie uczyni tego dal skromnego sarmaty? :)


______________________
09.07.2008 00:24

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
Z tego co wiem, p. Tomasz Dobrzański buduje (konstruuje, tworzy, składa - cholera, nie wiem, jakiego czasownika użyć) dawne instrumenty zawodowo, jeśli więc jesteś szczerze zainteresowany zmajstrowałby taki i dla Ciebie :)

Może uda mi się towarzystwo skłonic do jakiś wyznac odnośnie jackowych wydawnictw (mam na myśli głównie te płytowe, ale przecież niekoniecznie tylko o tym pisac musimy)? Czy są jakieś, które szczególnie przypadły Wam do gustu? Albo których odwrotnie, nie darzycie zbytnio estymą?

Swoją przygodę z JK zacząłem (dzięki pp. Machlowsiemu i Mochockiemu) na Pyrconie 2003 (zresztą chyba pierwszym, na którym grał Jacek, ale może mędrsi mnie tu poprawią), gdzie zaraz po koncercie Jacka, urzeczony muzyką nabyłem "Serce i rozum", a potem jakoś już poszło tak, że teraz staram się byc z jego nowymi wydawnictwami na bieżąco.

Pierwsza płyta była strzałem w dziesiątkę, bo do dziś, choc lubię wszystkie albumy JK, gdy chcę zachęcic kogoś nowego do jackowej twórczości polecam mu "Serce i rozum" właśnie, swoiste the best of Monogramista JK.

Z kolei długo nie mogłem przekoncac się do płyt "Rycerze dobrej opieki" ( za pan brat jestem z nią dopiero od tego roku, piąty bodajże rok do premierze) i "Hey! Hey! Hey! Kolędy i pastorałki staropolskie", którego to albumu dłuższy czas nie byłem w stanie słuchac dłużej niż naście minut, a potem wyłączałem z grymasem na twarzy i słowami "Co za XXX" na ustach.

Bardzo podoba mi się idea wydawania zarówno starszych, jak i nowych płyt JK w formie kolejnych Niezbędników i chciałbym zobaczyc tak kiedyś wydaną całą dyskografię Monogramisty.

Na razie tyle.Znajdzie się kto chętny do dyskusji?


______________________
09.07.2008 09:18

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
W osobnym poście informacja o koncertach - wiem, że to dośc odważne z mojej strony, ale może wartoby założyc drugi temat, w którym wklejanoby tylko informacje o zbliżających się koncertach JK, a całą dyskusję pozostawic w tym temacie?

"- na polach pod Grunwaldem, piątek 11 lipca, ok. 21.00, z Klubem Świętego
Ludwika, mieszanka rycerska

- w piątek 15 sierpnia na Placu Teatralnym w Warszawie, pieśni patriotyczne,
gdzieś tak pomiędzy 15.00 a 19.00, półtoragodzinny koncert;

- w sobotę 24 sierpnia w Lanckoronie, wieczorem, o konfederacji barskiej
(nie wiem jeszcze gdzie dokładnie - czy na zamku, czy nie, czy na wolnym
powietrzu, czy nie)

- w sobotę 27 września wieczorem, na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w
Poznaniu (Pałac Górków), z Klubem Świętego Ludwika, Niezbędnik Sarmaty"

Pozdrawiam!


______________________
09.07.2008 09:39

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Na tym Sejmiku wielu jest miłośników twórczości Jacka. Wasze zdrowie!


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

13.10.2008 22:58

Użytkownik jest offline OMEGADETH
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 27
Żółtodziób
 0
Witam. Czy któryś z Panów Braci może napisac więcej o nadchodzącym koncercie Jacka w Bydgoszczy, a także o imprezie, w ramach której ów występ się odbywa?

Ze swej strony donoszę, że 20 X Jacek gra o 18 w Chojnicach (ale szczegółów też nie znam, więc jeśli ktoś wie więcej, będę wdzięczny za informację).


______________________
14.10.2008 00:55

Użytkownik jest offline Maciej_Zaborowski
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 160
Mięso armatnie
 0
Mój świętej pamięci dziadek był lutnikiem, robił dawne instrumenty strunowe... Na jego bandurze grali Trubadurzy. Ostatnie jego dzieła babcia sprzedała, bo to był mistrz w swoim fachu ale kiepski handlarz, żeby miec na pogrzeb:(. Mnie wtedy na świecie nie było. Wujek miał przejąć warsztat ale wóda go zerzarła... Szkoda że mojego staruszka bardziej interesowały samochody niż ojcowy fach.
Świetnie sie JK słucha, ciarki po plecach chodzą...


______________________
14.10.2008 09:26

Użytkownik jest offline Lubelski
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 267
Żołdak
 0
Niema dobrej biesiady bez śpiewania pieśni obydwu Jacusiów :).


______________________
Niech mam konia dobrego, myśl przy tym swobodną
Pod dostatkiem pieniędzy y żonkę nadobną
23.10.2008 09:38

Użytkownik jest offline MMochocki
Admirał
Wydział Operacyjny


Liczba postów: 801
Twardziel
 0
Jacek Kowalski 25 X Bydgoszcz
Na stronie Kujawskiej Braci Szlacheckiej jest rozkład jazdy tej imprezy.


______________________
Michał Łukasz Mochocki
--
http://mmochocki.blogspot.com
http://gamedec.ukw.edu.pl
https://www.facebook.com/Gamedec.UKW
23.10.2008 18:50

Użytkownik jest offline Stilgar
Starszy Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 821
Twardziel
 0
Ech, marzy mi się aby zakupic sobie gitaro-lutnię by móc pogrywac pieśni Jacka podczas biesiad. Cóz, dawniej na allegro multum tego bylo a teraz bieda, trzeba czekać.

Swego czasu pisałem do Jacka w sprawie chwytów do piosenek z Niezbednika Sarmaty, mam nadzieje, ze popelnia kiedys jakas tabulature, chywty i zamieszcza na stronie :)


______________________
27.10.2008 21:47

Użytkownik jest offline Mol
Komandor
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 789
Twardziel
 0
OMEGADETH prosił o przekazanie terminów najbliższych koncertów Jacka Kowalskiego:
10 XI - Pabianice

11 XI - Warszawa (14 - Muzeum Niepodległości 20 - Na żywo w Trójce - studio im. Agnieszki Osieckiej)

Koncerty z zespołem, repertuar patriotyczne w przypadku koncertu w radio poszerzony o kilka autorskich utworów Jacka.


______________________
careful with that axe, eugene
03.11.2008 12:02

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Dokładne informacje:

W imieniu Jacka Kowalskiego i zespołu Monogramista JK zapraszamy we wtorek 11 listopada o godz. 14.00 na Śpiewy narodowe w dzień jedenastego listopada czyli wspólnie z publiką śpiewane w Muzeum Niepodległości (al. Solidarności 62) w Warszawie (wstęp wolny, śpiewniki będą na miejscu).


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

Skocz do:
Początek 1 2 Dalej Koniec  
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Dzikie Pola
        Jacek Kowalski